Doplňujúce pedagogické vzdelanie

andrea77
30. jún 2022

Zdravím,
robil si niekto doplňujúce pedagogické vzdelananie v kategórii pedagogický asistent na MPC - metodicko pedagogické centrum, alebo na vysokej škole?
Ak áno, poprosím info, kde konkrétne. Mám ukončenú SŠ s maturitou, ale v nepedagogickom obore a na rok končím Mgr. na vysokej škole, tak isto v nepedagogickom obore , nakoľko som si našla prácu na čiastočný úväzok ako asistent pedagóga, potrebujem si do 4 rokov doplniť pedagogickú spôsobilosť, len riešim, že kde by to bolo najvýhodnejšie. ďakujem za odpovede

evita_g
30. jún 2022

Ja práve končím druhý rok DPŠ - pedagogický asistent cez MPC. MPC je lacnejšie ako VŠ.

jani90
1. júl 2022

@evita_g dobry den kde je to mpc prosim vas?

evita_g
2. júl 2022

@jani90 Trenčín, Žilina, Bratislava, Košice, Komárno, Banská Bystrica, Trnava, Nitra, Prešov
https://mpc-edu.sk/sk

jani90
2. júl 2022

@evita_g mohla by som vam napisat spravu ?chcela by som sa nieco popytat 🙈

andrea77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea77
autor
4. júl 2022

@evita_g
a v ktorom meste si to robíte konkrétne Vy? Lebo mne hovorili, že ak sa Trnava nenaplní a ani Nitra, tak môže byť, že začnú v Prešove, čo je pre mňa ďaleko, ale že možno až v novembri, že všetko záleží od naplnenia kapacít . A dlžka je 2 roky? Mne pani hovorila že cca 1 školský rok. ďakujem

evita_g
4. júl 2022

@andrea77 ja teraz končím druhý rok, kvôli (vďaka) korone bolo všetko online, aj skúšky... robím cez mpc trenčín

andrea77
autor
6. júl 2022

@evita_g ďakujem za odpoveď

99hviezda999
9. nov 2022

@andrea77 Dobrý deň, ja mám ten istý problém, neviem sa vôbec rozhodnúť. Tento rok som začala od novembra pracovať ako asistentka a potrebujem si urobiť DPŠ. Už ste sa rozhodli akú formu zvolíte? Ďakujem za odpoved

andrea77
autor
10. nov 2022

@99hviezda999 dobrý deň, ja si aktuálne robím DPŠ cez MPC, zatiaľ neviem posúdiť, nakoľko sme v podstate mali len pár prednášok, zatiaľ ideme online do decembra a potom sa uvidí, nemáme ešte harmonogram. Ja si to robím cez Trnavu.

andrea77
autor
10. nov 2022

@99hviezda999 aj keď je otázne, čo bude od budúceho septembra, asistenti sa stopli, zmluvy máme len do konca augusta a ak nebudú peniaze, tak ani pracovné zmluvy pravdepodobne nepredlžia školy.

kjara27
12. nov 2022

@evita_g D. Deň, mohli by ste sa mi prosim ozvať na email? Ďakujem krásne. kjara27@,gmail.com

evita_g
14. nov 2022

@kjara27 ak potrebuješ nejaké info, napíš mi ss

andrea77
autor
18. nov 2022

@evita_g dobrý deň, tak nakoniec som sa dala na ten kurz, len väčšinou sme doobeda, tak to v práci zliepam ako sa dá....len ešte by som sa chcela spýtať, kedy ste minulý rok končili, v júny ako riadna škola? Skúšky a obhajovaba bola cca kedy? ja si ešte robím posledný rok výšky, tak dúfam, že sa mi to nebude kryť s obhajobou diplomovky a v škole robím asistenta jednému chalanovi, ktorý tento rok maturuje a mala by som byť pri ňom počas maturít, tak preto sa informuje.. ďakujem

kika7786
3. feb 2023

@evita_g ahoj prosím ta máš základný aj rozširujúci modul? ...skúšky sú po základnom a potom opäť po rozširujúcom?.....skúška z troch predmetov 2x a práca 2x? ....materiály na skúšky sú dostupné?

andrea77
autor
3. feb 2023

@kika7786 ahoj. skúška je po základom module 20 otázok pedagogika, 20 otázok psychologia a jedna práca na 25 strán, potom hned nadväzuje na to rozširujúci modul, končí tak isto prácou, ale že nebude teoretické, len praktické niečo... a 20 otázok didaktika tuším.

mafii99
9. jún 2023

dobrý den chcem sa spýtať, to doplnkové pedag. minimum sa už neda urobiť cez MPC? ja to tam neviem najst. Neviete mi prosím poradit?

quellka
8. apr 2024

dobry den. Je DPS na VS narocne? mam 3 deti

mafii99
8. apr 2024

@quellka ja mám tiež 3 deti, v Nr je toho dosť, ale dá sa to zvládnuť..cez rok dobre..chodí sa 6-7 sobôt za semester. Na skúškové sa treba učiť..v druhom ročníku je aj prax, píše sa záverečná práca, výskum plus štátnice..tak je toho ešte viac

nikka232
9. máj 2024

@andrea77 dobrý deň. Mozem napísať správu?

linda555
5. júl 2024

@andrea77 dobrý deň môžem sa spýtať ako to prebieha ako často v ake dni chodíte na prednášky?ďakujem akurát sa tam Plánujem prihlasit

andrea77
autor
6. júl 2024

@nikka232 áno, kľudne píšte

andrea77
autor
6. júl 2024

@linda555 na začiatku sme dostali harmonogram, kedy budú prebiehať online hodiny, mali sme 1-2 x do mesiaca prednášky a naša skupina sa dohodla tak, že sa hodiny budú striedať, raz doobeda a nasledujúca bude v poobedňajších hodinách. Ale to je asi na dohode, lebo v základnom module sme mali všetko len doobeda, čo bolo vzhľadom na to, že nás väčšina pracuje dosť problematické. Ale z vlastnej skúsenosti by som už cez Nivam naišla, skôr cez strednú, alebo vysokú školu.

bianca11
20. aug 2024

@andrea77 spýtam sa vás, mám ukončenú VS nepedagogickeho smeru (jazyky), v júni som ukončila DPS. Môžem robiť asistenta? Známa mi tvrdí, že nie, lebo že si musím ešte spraviť školu na asistenta, ona pracuje v školstve a robila si cez Nivam. Ja však nepracujem. Dakujem

andrea77
autor
21. aug 2024

@bianca11 môžete robiť pedagogického asistenta, ale s tým, že pri nástupe sa zaviažete, že do 2 rokov si začnete robiť DPŠ pre pedag. asistentov. Ja som tak bola, DPŠ končím po 2 rokoch len teraz v októbri. Tuším do 2 rokov treba začať a do 4 rokov by ste mala štúdium ukončiť, alebo sa to už možno menilo, presne sa už nepamätám.

bianca11
21. aug 2024

@andrea77 to je to štúdium cez Nivam? Ten základný modul? Ďakujem