Doktorandské štipendium

adabise683
15. apr 2023

Ahojte, neviete prosím vás ako je to s doktoranským štipendiom v prípade nedokončenia štúdia ? Bude ho treba potom vrátiť za obdobie, ktoré ho študent poberal?

katuskamala1
15. apr 2023

@adabise683 budes ho poberat kym studujes ked dostudujes tak uz nie,nevracias nic.

adabise683
autor
15. apr 2023

dakujem velmi pekne za info, samozrejme mojim cielom bude to zvladnut, ale musim byt pripravena na vsetko

deti95060810
15. apr 2023

žiaden strach... čo počúvam syna tak to spraví každý... držím palce.

ivka225
15. apr 2023

@deti95060810 Tak to teda v ziadnom pripade. Je pravda, ze ak uz niekto napise dizertaciu a skolitel mu schvali zacatie konania, tak to u aj zvacsa (nie zasa uplne vzdy) dobre dopadne. Ale tych, ktori to vzdali pocas studia, vobec nie je malo. Predpokladam, ze syn nerobi PhD. z teoretickej fyziky, matematickej analyzy alebo fyzikalnej chemie.

kvetinka75
15. apr 2023

@adabise683 aka je teraz vyska stipendia?

andreakotesova
15. apr 2023

@kvetinka75 cez 900 eur to bolo.

adabise683
autor
15. apr 2023

@kvetinka75 915 eur mesacne

maranta_leuconeura
15. apr 2023

@deti95060810 nemylis si to s bakalarom na vysokej skole zivota? ;) By ma zaujimalo, kde syn studuje, u nas dokonci tak polovica ludi aj to takmer nikto na cas.

Autorka, nic nevracias a pokial mozes, vyuzi cele styri roky poberania stipendia na dennej forme. Ak by si presla na externe, stipendium uz nedostavas a este musis aj za studium platit.

lelelienka
15. apr 2023

@deti95060810 no pozor, na serioznej skole kde robis realny vyskum v labaku to rozhodne nie je prechadzka ruzovou zahradou…

deti95060810
15. apr 2023

@lelelienka kto píše o ružovej záhrade... prečo si myslíš že syn nemá serióznu školu... jedna z najlepších v SR...
neviem, on nemal žiadny problém...

lelelienka
15. apr 2023

@deti95060810 Myslela som si to podla povodneho vyznenia prispevku, lebo ono “to spravi kazdy” a “on nemal ziadny problem” je predsa len trosku rozdiel 😉

dexemposupoplex
15. apr 2023

Nie,nespravi to ktokolvek,naroky su vysoke,rovnako treba obetovat tomu vela casu,ak sa podielas na nejakom vyskume,studovat/ucit sa,byt zrucny.Ratat,ze vikend nie je vikendom a sviatok nie je sviatkom.Ale ak si rozhodnuta, mas vztah k tomu co študujes a si priebojna,tak to das 🙂

katuskamala1
16. apr 2023

@deti95060810 tesim sa spolu s tebou,ze mas tak sikovneho a sebavedomeho syna,a ako vidim i jeho spoluziaci taki su. Drzim palce,nech im to ide takto i nadalej. No v ziadnom pripade to nie je pravidlo,ja mam PhD zo socialnej prace ktoru tu vsetci zatracuju,ze sa dava titul zadarmo (ako suhlasim,viem o mnohych co tituly ziskali podvodom AJ zo socialnej prace),a ze je lahka a pod. No predstav si,ze sa hlasilo kvantum,bravali tak 1-6 a i to vsetci nedosli az do konca pripadne nespravili minimovky alebo neobhajili.. Denne studium je o to narocnejsie,ze ak ta daju na katedru tak si ako keby zamestnancom,zaroven studentom a popri tom musis robit vedecku cinnost.

zuzliq
16. apr 2023

@katuskamala1 musím ťa pochváliť. Ja mám PhD z anorganickej chémie, teda veľa laboratórnych pokusov, času, článkov, stáží.
Ale robiť vedú v humanitných odboroch je podľa mňa veľmi ťažké. Je tam omnoho viac premenných, treba dobre navrhnúť experiment, ťažko sa potom vyhodnocuje. Akýkoľvek odbor na vedeckej úrovni je ťažký. Len veľa ľudí to tak ďaleko nepomýšľa, uspokoja sa s všeobecnými rečami.

katuskamala1
16. apr 2023

@zuzliq o dakujem,je to od teba velmi mile. Ja sa zas sklanam pred tebou,z chemie by som nespravila ani len maturitu...

brrunetkaa
30. nov 2023

@maranta_leuconeura môžem sa opýtať, či nevieš ako to je keď prestanem chodiť na doktorát a počkám si kým ma z neho vyhodia aj tak budem stále poberať štipendium a nemusím ho potom vrátiť? Počula som o pár ľudoch, ktorí to ževraj tak urobili ale mne sa to nejako nepozdáva. Chcem to využiť jeden mesiac keď ešte nedostanem mzdu z nového zamestnania a potom to ukončiť oficiálne. Len ma to tak zaujíma, že to si takto môže niekto prilepšiť o pár tisíc € v podstate 🤐 Ja tu mám veľmi dobré vzťahy na katedre, takže u mňa podobné špekulácie nepripadajú do úvahy ale zaujíma ma to