Dochádzka v maturitnom ročníku

evaeva123
11. mar 2019

Poprosím Vás ak máte niekto maturanta.Kedy sa uzatvára druhý polrok v maturitnom ročníku.A ešte by som chcela vedieť,koľko môžu mať maturanti maximálny počet ospravedlnených hodín v druhom polroku.Niekde som čítala že max je 100 hodín.Môže to suviesieť s pripustením k maturite
alebo s komisionálkami ?

17juraj17
11. mar 2019

@evaeva123 Skus sa pozriet ci na strankach nemaju skolsky poriadok. Kazda skola to moze mat inak nastavene a samozrejme pri vymenskani vela hodin je logicke ze minimalne komisionaky sa zvazuju. Nepripustenie k maturite je az posledny krok. To by musel byt vyslovene blicer a mat skor vela neostpravedlnenych hodin.

evaeva123
autor
11. mar 2019

To nie je až také zlé,ale z prvého polroka mu ostalo asi 15 hodín,ktoré nešli do klasifikácie,tak neviem či mu to nepripočítajú k druhému polroku,a to by už bol problém prekročeného limitu.Ale ďakujem.

17juraj17
11. mar 2019

@evaeva123 Mozu nemusia. Ani pri prekroceni nemusia striktne dodrzovat normu. Ak je to opodstatnene a je to dobry ziak moze riaditel prizmurit ocko.

saskia_98
11. mar 2019

@evaeva123 ja som za cely 4ty rocnik v skole viac nebola ako bola. Mala som velke zdravotne problemy + v druhom polroku som otehotnela a sla som rovno na rizikove takze mi ucitelia aj riaditel vychadzali v ustrety no viem ze u nas ten limit nie je ohraniceny počtom hodin ale známkami. Ak ma žiak všetky známky ktore má mať, neriešia dochádzku inač musí mať odchodených 70% dochádzky aby bol pripustený k mature. Najlepšie by bolo poinformovať sa v danej škole. ☺

hettinka
11. mar 2019

@evaeva123 prečítaj si školský poriadok na vašej škole. Tam je všetko. Ak nebude chodiť do školy, nebudú ho môcť klasifikovať a bude mat komisionalky. Tie sú spravidla v auguste a maturita, logicky, až v septembri.
S triednou komunikujete?

22patricia22
11. mar 2019

@evaeva123 také info si treba žiadať u triednej alebo na stránke školy v poriadku školskom aj keď sú na to aj zákony, nech vymešká čo najmenej

pupi14
11. mar 2019

podľa mňa je to jedno koľko bude mať vymeškaných hodín, ak to bude oprávnené, ak by išlo o zdravotné problémy alebo o niečo podobné 😉

hettinka
12. mar 2019

@pupi14 Napríklad na našej škole to nie je jedno, koľko kto vymešká. Samozrejme, zohľadňuje sa dôvod, ak sú to naozaj vážne dôvody, skôr sa navrhne individuálny plán s predĺžením klasifikácie do konca augusta a maturuje v septembri. Svet sa nezrúti, ani ked niekto odmaturuje až v septembri.

laska201
12. mar 2019

Tiez som vela chybala hlavne v maturitnom rocniku a nik neriesil.ale zalezi to aj od profesorov.v prvom ci v druhom rocniku sme mali taku profeorku co na to davala velky bacha.a jedine co som musela na cas odovzdat pracu keby vtedy nepridem a neodovzdam ju tak by ma nepripustili k maturitam.A hlavne naozaj treba komunikovat s triednou aj na strednej skole.moju mamku triedna videla prvy krat na maturitnom plese.a bohuzial aj na zs su uz taki rodicia co maju na salame.Je to smutne.

moonka1
12. mar 2019

pokial chybanie bude ospravedlnene, ze bude na to padny dovod, tak to nejako pitvat nebudu, len skola najma triedna musi o tom vediet, aby to nebolo, ze chodi poza skolu alebo cosi