Dobrá kniha na učenie anglického jazyka

bublifuk1991
17. júl 2023

Dobrý deň, vedel by mi tu niekto poradiť dobru knihu na učenie angličtiny pre samoukov. Základy angličtiny mam, ale chcela by som sa učiť tak aby som sa vedela dohovoriť bez problémov na dovolenke.
Najlepšie aj s CD.
Ďakujem a prajem pekný deň🙂

pralinka25
17. júl 2023

neviem knihu. tie sa mi nikdy neosvedcili. skor nejake kurzy online trebars. ale dobra stranka je a ma aj super apku ale platenu je Help for english - je sice ceska ale fajn

yoxinka
17. júl 2023

Základ anglickej gramatiky, priam akási Biblia anglickej gramatiky je English in Use od Murphyho. Je to asi najlepšie kniha na učenie gramatiky na trhu. Ja ti odporúčam zapnúť youtube, zadať si vec, ktorú sa chceš učiť a nájdeš xy učiteľov a lekcií free, ktoré sú záživnejšie ako kniha. Ďalej odporúčam Broňu Sobotku, prípadne Kubova English na youtube/instagrame. Ďalšia vec podcast Adept English na spotify, prípadne ich web. A Help for English je výborný tip!

sasenka1607
17. júl 2023

ano, hlasim sa tiez k Murphyho English in Use, vsetky tri (cervena, modra, zelena - podla narocnosti) su na gramatiku aj slovnu zasobu uplne top

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublifuk1991
autor
18. júl 2023

@kittykat22 ďakujem za radu 🙂 pozriem a hádam v kombinácii s videami na YouTube sa čosi naučím. Ide o to, že chcem ísť budúci rok na Sardiniu možno Sicíliu a bojím sa toho ako sa tam dohovorim

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoxinka
18. júl 2023

@bublifuk1991
Tak keď to chceš do Talianska, uč sa radšej taliančinu 🤪. My sme boli vo februári v Taliansku a anglicky to tam bolo dosť problematické. Boli sme na juhu, Apúlia. Môj muž sa trochu premotivovane učil taliansky pred tým tripom a veru, aj sa nám to hodilo nakoniec 😉.

tequelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz