Dentálna hygiena Prešov verzus ošetrovateľstvo

peti_2005
20. okt 2023

Dobrý večer, potrebujem si vybrať vysokú školu do budúcnosti zdravotnícke zameranie, a tak trošku sa neviem rozhodnúť či dentálnu hygienu (Bc.) v Prešove na Fakulte zdravotníckych odborov alebo ošetrovateľstvo (Bc. Zdravotná sestra). Pomôžete mi vybrať? Dajú sa zvládnuť štúdia týchto odborov? Osobne by som asi radšej dentálnu hygienu. Ďakujem za rady 😊

safina541
20. okt 2023

@peti_2005 Dobrý večer, vy sa musíte rozhodnúť, je to vas zivot. Ja mam skoncenu zdravotnú a nevenujem sa tomu, ( da sa zvládnuť) rozhodnutie bolo, ze tam isla moja naj kamoška,tak asi tak. Musite si dat pre a proti na papier a uvidite, ake su vyhody.

elizita
20. okt 2023

@peti_2005 tak čo viem z okolia,na dentálnu aj keď sa dostaneš,ťažko sa udrzis.. ošetrovateľstvo je všeobecne jednoduchšie..

peti_2005
autor
20. okt 2023

@safina541 ďakujem

peti_2005
autor
20. okt 2023

@elizita ďakujem. Ja si vyberám podľa známok, ale dúfam, že sa mi to podarí a nebude v tom "prísne" kritérium

martinmmartin
20. okt 2023

Pozri , na dentalnu hygienu ti budu chodit vacsinou kultivivany ludia co si vedia vyratat vyhody investovania do chrupu a aj na to budu mat lebo je to volitelna vec pre ktoru sa musis aktivne rozhodnut.
Osetrovatelstvo takyto filter nema , tam budes kludne denne robit s absolutne najhorsimi vecami co nas druh dokazal vyvinut za neduhy. To neustoji kazdy

peti_2005
autor
20. okt 2023

@martinmmartin tak to potom tú dentálnu hygienu 😅 ďakujem za odpoveď.

macekovam
20. okt 2023

@peti_2005 ak ester e tak ošetrovateľstvo je oveľa ľahšie ako dentálna hygiena.. Ak denne tak by som išla na dentálnu hygienu...

peti_2005
autor
20. okt 2023

@macekovam áno, dentálnu hygienu chcem denné štúdium

macekovam
20. okt 2023

@peti_2005 tak to by som asi.. A potom v praxi môžeš ísť na inštrumentovanie op. Sály.. Tam je dopyt...

summer23456
21. okt 2023

@macekovam z dentálnej hygieny na operačnú sálu napr na chirurgiu?