Denné štúdium a práca na skrátený úväzok

9. máj 2023

Ahojte, prosím som zamestnaná na TPP ale idem denne študovať na vysokej škole a popri Tom rozmýšľam že by som šla na skrátený úväzok? Je možné to stíhať?

st_277
9. máj 2023

ak chces normalnu skolu a nie nejake “humanitne odbory” tak nie je sanca, ak chces len titul…tak kludne

lenuska9999
9. máj 2023

O aké studium sa jedna ?

emma2782
9. máj 2023

Čo ideš študovať? Zase je veľmi dôležité aké náročné to je

autor
9. máj 2023

@emma2782 psychologiu..rozmýšľala som aj brigadne len ale ide o to že pri brigáde si nedokážem zarobiť na nájom

emma2782
9. máj 2023

No muž si napríklad za našich čias nevedel nájsť prácu, ktorá by mu vyhovovala s hodinami. Napríklad ak máš prácu 4h od 8 do 12 ale od 10 máš školu..
Skôr by som skúsila internát alebo spolubyvanie a pritom brigádu

muskazlata90
9. máj 2023

Medicinu asi sotva, ale záleží od odboru. Ja som študovala Účtovníctvo a bez problémov som odrobila 50-60 hodín týždenne. Keď už boli povinné prednášky, bolo to horšie. Part time som nemala, mala som dohodu, ale brigádovala som normalne v odbore, v účtovnej firme. Ja som napr. Prišla na 2 hodiny doobeda, v škole bola na cvičenia/prednášky, potom poobede na 3 hodiny a prišla som na intrák o 5-6. Cez skúškové som si vzala voľno a cez prázdniny (máj - september) normálne 8 hodín som robila.

autor
9. máj 2023

@emma2782 aha no ďakujem ja si to ešte skúsim rozmyslieť.. a ak by som šla na brigádu mení sa prena niečo? Napríklad na úrade práce atď?

autor
9. máj 2023

@muskazlata90 ďakujem no je super že si to vedela tak zvládnuť