Dá sa zvládnuť vysoká škola pri dvoch deťoch?

marickaaaa
25. sep 2022

Baby poraďte chcem začať študovať vysokú školu. Mam dve deti. Da sa to zvládnuť? Manzel je stale v praci v zahraničí cize s jeho pomocou nepočítam moc. Jedine troska stari rodicia. Je tu nejaká taka co študovala popri detoch?

kacena4
25. sep 2022

neviem, ja som mala vzdy min. 3 deti, teraz si robim druhu vysku

vilma7
25. sep 2022

Ak budú starí rodičia pomáhať..a aké staré sú deti?
A chodíš aj do práce?

mimi3008
25. sep 2022

@marickaaaa zalezi od toho, aku VS. Socialnu pracu lavou zadnou, medicinu asi tazko

marickaaaa
autor
25. sep 2022

No po blízku mame len sociálnu prácu školu. Deticky mam veľké 3 a 7rocneho

marickaaaa
autor
25. sep 2022

Neviem ako často sú prednasky a ci nebudem cele dni len nad knihami sediet

mimi3008
25. sep 2022

Nehnevaj sa, ale cele dni nad knihami? Moja sesternica "studuje" socialnu pracu a ochka, aka tazka skuska, ked uz sa ma naucit 6 stran A4

kris_tin257
25. sep 2022

Kamarátka pri dvoch deťoch a práci na plný úväzok študuje dentálnu hygienu, bez plnej podpory a pomoci muža by to nedala ale zvláda to

mimi3008
25. sep 2022

@marickaaaa a neviem ako funguje ostatne socialne prace, ale oni maju od korony az doteraz vsetko online, prednasky a dokonca aj skusky. Od tych cias sa jej "zahadne" zlepsili znamky

kikuska872
25. sep 2022

@marickaaaa pri dvoch deťom študujem denné štúdium ošetrovateľstvo ( posledný ročník) , najmladšia ma 9m ... všetko sa dá!! 👍

A ako bolo vyššie spomenuté ohľadom medicíny, poznám aj také ktoré s deťmi vyštudovali medicínu...Len toľko

marickaaaa
autor
25. sep 2022

Baby ja viem, ze každý povie ze neboj to zvládneš. Len ide o to, ze ja by som študovala aj niečo iné lenže bývam dost daleko od takých škôl. A veru manzel v zahraničí plus stari rodicia uz su dost stari a nechcem ich zaťažovať s mojimi detmi. Veru obe sú veľmi živé a mam ja co robit s nimi

marickaaaa
autor
25. sep 2022

@mimi3008 a kde chodi do akého mesta?

mimi3008
25. sep 2022

@kikuska872 mala som spoluziacky na medicine, co mali babatka pocas skoly, samozrejme s pomocou kadekoho to zvladli ale deticky si uzili viac babky a pod., nez oni same

mimi3008
25. sep 2022

@marickaaaa detasovane pracovisko ruzomberskej univerzity v Sp.Novej Vsi

1ivanka1
25. sep 2022

@mimi3008 toto mam rada takychto ludi..ty mas tu skolu vystudovanu?leno ja ano ale nie za kovidu ale normalne.a ano boli skusku kde bolo tych A4 6 ale boli take kde ich bolo aj 30. Skusok proemerne za polrok bolo 11 az 12, taktoez prax v DD. Ja nevravim ze je to ako medicina ekonomika a pod ale poviem ti ze som sa ucila a statnice tiez neboli najlahsie.toho materialu tam bolo dost. Ale viem ze je trend znevazovat tuto skolu

1ivanka1
25. sep 2022

Autorka, pokial neskusis nezistis. No je potrebne aby sa deti vedeli zahrat same v tichosti a bez tvojej asistencie, lebo boli tam slusky,ktorym sa treba venovat..co sa tyka prednasok uz si nepamatam ci boli povinne vserky no ked sa dalo ja som chodila. Mavala som soboty od 8 do vecera.

raddkka
25. sep 2022

@1ivanka1 žiadna VŠ nie je jednoduchá, ale s 30 stranovými materiálmi ste sa veľmi nepredreli. Ja mám na pedagogickej bežne 10 - 12 predmetov za semester v externom štúdiu a na väčšinu vypracovať buď seminárku na min 10 strán, alebo 100 stránkové materiály pomaly naspamäť, lebo sa spravidla pýtajú na poznámku pod čiarou.

Autorka, nechcem ťa odradiť. Dá sa to. Ja mám 1 a pol ročného syna. Je to náročné, ale záleží aj na náročnosti a úrovni školy a prednášajúcich. Záleží aj na tom, či je štúdium prezenčné alebo dištančné. Či sú prednášky celý deň a každý piatok a sobotu, a či sa ti má počas prednášky a skúšky, kto postarať o deti. Pri distančnom štúdiu je to všetko jednoduchšie, vrátane skúšok.
Deti máš už väčšie, vedia sa samé zabaviť a pohrať, možno by som to skúsila a po roku zhodnotila, či to pôjde. Záleží aj na finančných možnostiach. Externé štúdium je drahé.

mimi3008
26. sep 2022

@1ivanka1 uaaaau, tak 30 stran🤔🤔🤔

terry658
26. sep 2022

@marickaaaa ja som študovala ekonomiku a snažila som sa nezaťažovať babky a manžela. Učila som sa počas započtov a skúšok celé noci a spávala som tak 30 minút aj niekoľko mesiacov. Potom som sa zrútila a chodila spávať so sliepkami a ďalšie skúškové znova takto. Mala som aj menšie deti, čiže ma často počas toho 30minutoveho spanku zobudili. Dá sa to vydržať ale vždy sa zato platí istá cena a nie každý ju chce zaplatiť. A teraz nemyslím na peniaze.

veronika3110
26. sep 2022

@marickaaaa mna len zaujíma, keďže spomínaš, že by si šla študovať aj niečo iné, ale nič iné nie je.. tak naco to ideš študovať? Je jasne, že si si to nevybrala preto, že tá to baví a chceš to robiť, ale preto, že nič iné nebolo.. to môže byt frustrujúce napr v skúškovom, keď toho bude na teba veľa.. keby tá to napĺňalo a bavilo, tak by sa to zvládalo lepsie 🙂
A odkiaľ si prosím tá? Ja mám 5 mesačnú a cestujem externe do školy 100 km

marickaaaa
autor
26. sep 2022

@1ivanka1 prosím vas ako často ste mali prednášky?

kk83
3. okt 2022

@marickaaaa ja som vyštudovala STU pri dvoch deťoch - bez podpory kohokoľvek - no jednoduché to nebolo a chce to veľa odopierania a určení priorít. Ale uvedom si, že deti ti za ten čas vyrastú a či ti škola typu sociálna praca nebude profesijne viac na obtiaž ako úžitok. Tým sa nechcem nikoho dotknúť, ale ak nie si z konkrétneho oboru, tak…

viera77
3. okt 2022

Minulý rok som skončila 2-ročné štúdium "len" na strednej škole - externe nadstavbové...popri práci, domácnosti, 2 malých deťoch...s manželom sme to nakoniec zvládli - aj krízy boli, aj hádky. Z práce som bežala hneď k PC - robiť si ako začínajúca učiteľka v MŠ prípravy a plány do práce a potom všetko okolo školy...na úkor spánku, voľného času stráveného s rodinou, atď. No čo ti poviem - bez pomoci manžela by som to nedala. Len jemu vďačím za to, že konečne robím prácu, ktorá ma nesmierne baví a napĺňa.