Teraz ked je doba, ze mame na seba viacej casu, tak som sa rozhodla naucit sa po anglicky, co vam pomohlo pri uceni sa anglictiny?
Radšej dokumenty alebo BBC, tam pekne rozprávajú a takto si môžeš o dosť rozšíriť slovnú zásobu
@kikuska63 dievca/zena ktora ma vystudovanu anglictinu na slovenskej vysokej skole ako hlavny jazyk + ma dobru vyslovnost lebo mala erazmus alebo pobyt v UK. 1x hodina online na skype do tyzdna. Ist podla knihy, plan je spravit FCE, CAE test - podla toho aky mas level jazyka.
@kikuska63 Ja mam sukromne online hodiny anglictiny s original native anglicanom a je to super. Pomaha tiez pozerat serialy, citat knihy, ale na rozpravanie je nanahraditelne sa s niekym rozpravat kto ma ten jazyk ako rodny jazyk. V tomto je internet super, kebysi by som o takom nieco mohla len snivat.
BBC english, pogoogli, maju aj appku, mne v pasívnej angličtine veľmi pomohla, no rozhovorila som sa az v UK ked uz som musela 😀 a po návrate som dokonca aj učila v jazykovke
Seriály, filmy, talkshows 🙂
Mňa veľa naučila ZŠ, nakoľko mám angličtinu veľmi rada, a veľmi rýchlo som si vedela zapamätať, doma som sa už ani neučila.. Ale podla mňa to chce niekoho kto ti to vysvetli... Z filmov a hier sa to veľmi nenaucis
@kikuska63 Spojenie zvuku a obrazu. Kniha s textom, kde text hovorí native speaker. Knihy Ťa môžu naučiť gramatiku, ale hovoriť Ťa naučí používanie reči. Na internete nájdeš e- knihy, ktoré môžeš zároveň čítať, vnímať text očami a počúvať toho, kto ich číta. Zámerne píšem o native speaker. Ak to totiž číta niekto, kto tento jazyk takpovediac nemá v krvi, používa pritom svoj prízvuk rodnej reči.
Zaujem. Bavia ta filmy? Knihy? Aky zaner? Rozhovor s ludmi? Hry? Nejaka vacsia interakcia a robenie projektov? Inak zakladne veci sa proste treba naucit...a slovicka tiez..potom sa to uz nabaluje. Mozeme dat online speaking lesson. :D
@meluela Áno, filmy a seriály sú určite vyšší level, ale na začiatok by som to neradila. Skôr slovná zásoba a k tomu potroche gramatika, dostať sa do toho najprv 🙂
@ivangeline Tak ako vravíš, podľa toho, čo je pre autorku zaujímavé a určite rozprávať s niekým.
Tiež sú celkom dobré ESOL knihy.
@kikuska63
1.) Slovna zasoba. To je zaklad. Ale neucit sa len jedno slovo a k nemu preklad. Treba sa ucit najbeznejsie frazy a slovne spojenia v ktorych sa to slovicko vyskytuje (tych moze byt aj 10-15 pri niektorych slovach)... kup si frazeologicky slovnik. Kazdy den naucit 15 novych slovicok a k nim naspamat 2-4 frazy alebo vety v ktorych tie slovicka su.
3. Gramatika... hocijaka kniha anglictiny pre samoukov.
2.) Vetna skladba. Citaj knihy bez toho aby si si prekladala nezname slovicka. Ak pochopis len polovicu, nevadi. Zacni velmi jednoduchymi knihami a postupne prejdi na normalne. Tym ze precitas kvantum textu, sa ti vetna skladba sama od seba vykristalizuje po par knihacha a budes jej rozumiet.
3.) Odvaha rozpravat. Pridaj sa k diskusnej skupine, o teme ktora ti pasuje, kde sa hovori anglicky. Tu prekonas strach z toho ze rozpravas (pises) s chybami, lebo je to online.
4.) Pocuvanie... to si musis najst nieco co ti sedi. Relaciu v TV alebo radiu, kde niekto cisto a pomaly rozprava, lebo toto sa velmi lisi od cloveka k cloveku. Ja po 16 rokoch zivota v Kanade mam problem rozumiet mojmu muzovi lebo si somre a prehltava polovicu slov.
Necitaj noviny a cosopisy.... prilis komlikovana anglictina a lenta to odradi.
Neprekladaj texty piesni- je tam zla gramatika, je to plne metafor a velakrat ani sam autor nevie o com to je.
Seriály