Chcem učiť biológiu - geografiu

27. nov 2023

Ahojte, ak by som chcela vyučovať na stredných školách biológiu a/alebo geografiu, tak sa študuje pedagógia alebo daný odbor (biológia, geografia) a neskôr sa robí pedagogické minimum?

zuzanockamt
27. nov 2023

Učiteľstvo v aprobácii predmetov BIO - GEO.

dskjhfdlkdjhl
27. nov 2023

Treba vystudovat ucitelstvo tych predmetov, ktore chces ucit, da sa to na pedagogickej fakulte, alebo napr. na prirodoveckej, tam sa tiez da studovat ucitelstvo, kde budes mat biologiu s niecim v kombinacii.

autor
27. nov 2023

Ďakujem a sú to podľa vás žiadané predmety?

julka188
27. nov 2023

Podla toho v ktorom regióne Slovenska. Z mojich skusenosti -biologia stredne ziadana, geografia malo ziadana ( Presovsky kraj)

autor
27. nov 2023

@julka188 som z BA

emilkkkk
27. nov 2023

Školy majú normálne študijné programy učiteľstvo x a y predmetu, to vyštuduješ a máš. Čo sa týka žiadanosti, tak podľa mňa sú to jedny z tých lepších volieb.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oriesocek
27. nov 2023

Tieto predmety sa studuju bud na pedagogickej alebo prirodovedeckej - ucitelsky smer. Tym, ze su hlavne na zs a zo strednych hlavne na gymnaziu, tak urcite nie je taky dopyt ako po slovencinaroch, kombinacii matematika -fyzika, jazyky... Ale v Ba podla mna chybaju vsetky kombinacie ucitelov.

euka210
27. nov 2023

Geografia ma slabu dotaciu, uz to nie je ako kedysj
I ze 2h tyzdenne, Biola trochu lepsie, ale max.2h tyzdenne na triedu. Ziadane su jazyky a mat, fyz, che.

ivka225
29. nov 2023

Zasa ale ak si z BA, tak tam sú väčšinou pomerne veľké školy, kde sa dobre uplatníš aj s Bio-Geo. Ak ťa tieto oblasti bavia, neváhaj a prihlás sa, myslím, že na Prírodovedeckú fakultu UK. Teda ak chceš študovať v BA.