Chcem robiť automechanika. Kam ďalej?

10. mar 2023

Chcem robiť automechanika, no strednú mám už skončenú a vybral som si dosť mizerne.
Kam mám ísť ďalej? Nenašiel som takúto vysokú len strednú dennú, no musím robiť popritom.

liljana
10. mar 2023

Ved sa zamestnaj v autodielni a tam sa vsetko naucis od kolegov. Kolko je automechanikov, ktori sa to nevyucili, ale proste ich to bavilo.

macekovam
10. mar 2023

aku mas strednu .. nech viem comu sa vyhnut...

kuriatkocervene
10. mar 2023

Sprav si takýto kurz alebo nejaký jemu podobný, preplatiť ti to môže aj úrad práce.
https://novatraining.sk/kurzy-zrucnosti/kurz-au...

4stanka4
10. mar 2023

@liljana naozaj si myslíš ze niekto ho zamestna len tak bez skúseností? manžel je automechanik a on je rád že si stíha robiť svoje+ niekedy ma na starosti aj ucna tak ešte na neho dávať pozor co robi a nieto aby ešte niekoho učil komplet všetko. Skôr keby mal nejakého kamaráta co robí s autami a robiť to poobede .

lazzo
10. mar 2023

Akú vysokú si nenašiel, automechanickú?
😁🤪😁

beybitko
10. mar 2023

Mozes si dorobit odbornu maturitu externe a popri tom pracovat. Tusim to trva 2 roky. Napr. v Ziline je SOS dopravna, kde sa ucia za automechanikov. Externistov je tam celkom dost, ucia sa len odborne predmety. Skus sa informovat. Drzim palce!

marca12
10. mar 2023

Doma si opravujes auta? Su zrucny? Bavi ta montovat sa v autach? Lebo ak si to nikdy nerobil,zrejmw k tomu ani velmi nemas vztah. Automechanici su chalani,ktory sa odmalicka vrtali v autach,poznaju suvislosti,ktora suciastka s cim suvisi a podobne.