Chcem odísť z medicíny

20. dec 2021

Asi sa len potrebujem vykecat, neviem. Ale rada by som pocula nazory…No ide o to…o covid. Chodim do 4.rocnika na medinu a odkedy zacal covid, je to doma katastrofa. Zijem s rodicmi, nakolko mam fakultu v meste, kde aj byvam a osamostatnit som sa chcela po skole. Moji rodicia su antivax, nadavaju na vsetkych ockovanych, na lekarov a zdravotnictvo. Cele dni kecaju o ockovani, pustaju si pofiderne videa. Ked som im povedala, ze som ockovana (a rovnako aj moji 2 surodenci), boli nahnevani a ze preco si nicim telo a kopu hluposti, ze ved ja uvidim, co je to za svinstvo..Cele dni antivax kecy. Uz nevladzem. Mojim snom bolo byt gastroenterologom. Ale teraz by som chcela asi iba vykladat tovar kdesi v Lidli…

deedol
20. dec 2021

neodchadzaj z mediciny, ked uz si vo 4. rocniku a mas aj predstavu o tom, co by si chcela robit dalej. keby ta to nebavilo, tak jasne, ale toto nie je dovod na odchod zo skoly. skus to nejako dobojovat. budem ti drzat palce 🙂

pallacinka
20. dec 2021

Prosím ťa, odíď z domu, ak máš najmenšiu možnosť, nie zo školy.

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
20. dec 2021

Odist na intrak ak sa da ale zo skoly nie. Co si...keby si bola 1.roc.tak pochopim ze to zabalis,alev 4tom sa to nerobi hlavne ked si sikovna a ide ti,co asi si kedze si uz v stvrtaku. Drzim palce

pribinak
20. dec 2021

No však odidi, keď si myslíš že je to dobrý nápad, ale nemyslím že tvoji rodičia potom zmenia názor, alebo prestanú nadávať

Už len z princípu by si mal ďalej makat na svojom sne, ale urob ako myslíš

luccija
20. dec 2021

Čo má spoločné zlý vzťah s rodičmi s tvojím štúdiom?školu určite dokončí veľmi by si to lutovala

alexandra2468
20. dec 2021

Tvoji rodicia budu antivax aj ked odides z mediciny.
Takisto budu antivax, ked pojdes teraz vykladat tovar do lidlu a nebudes mat dost penazi na vlastny najom.

Studujes aj preto, aby si mala dost vedomosti na plnohodnotnu proti debatu s antivaxermi.

Moj brat teraz konci medicinu. Aj na statnici bol antivax profesor, aj v nemocnici su antivax lekari. A aj tak denne teraz sluzi na covidovom oddeleni a pozera na umierajucich antivax.

janinah
20. dec 2021

Myslím.ze vymyslená téma...pre toto sa neodchádza zo 4. ročníka mediny.

roth
20. dec 2021

Ich názor sa po tvojom odchode z medicíny nezmení. Všetko sa raz ukľudní ... aj okolo covidu. Zo 4. ročníka , ak sa dá ... neodchádzaj, vydrž to.

autor
20. dec 2021

dakujem vam za podporu. jasne, ze vlastne odist nechcem, velmi ma to bavi. lenze mna maju nasi za rovnakeho pokrytca ako ostatnych lekarov. proste oni uz zravotnikom nedoveruju. proste oni su mudrejsi, maju svoju pravdu, mame doma zasoby ivermektinu a inych somarin…

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. dec 2021

dookola to iste, ked im poviem, ze ivermektin im nepomoze, vraj si tomam dostudovat a ze si mysleli, ze budem mat aspon ja rozum. jasne, studujem kvoli sebe a tato skola bola mojim snom. ale co ked sa podobne veci zopakuju aj ked uz covid skonci? pri hocijakom inom ochoreni? ja sa od nich nechcem uplne odstrihnut

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edita88
20. dec 2021

nemohla by si im nejako vybavit dobrovolnu pomoc na covidovom oddeleni? Mozno tam by ich reci presli. My mame v rodine antivaxerov, az sa jeden z nich dostal na kyslik do nemocnice a obratil sa o 180 stupnov aj s celou rodinou a uz sa chcu zaockovat.

marianarem
21. dec 2021

Ja by som tiez neodchadzala. Neboj uvidis, kolkokrat sa este na teba obratia so zdravotnymi problemami. Inak my mame v roodine jednu zarytu antivaxerku. No teraz sa za tu financnu odmenu zaockovat dala. Takze tak, mnohi rozpravaju a rozpravaju a potom si za 200€ kludne ten cip nechaju pichnut 🙂

3009
21. dec 2021

V každej rodine sú tí čo sa dajú zaočkovať a tí čo sa nedajú asi ani na smrteľnej posteli. Netreba sa o tých veciach baviť. Ak začnú tak odíď z miestnosti a nebav sa s nimi o tom. Žiadne vysvetľovanie, každý má svoj rozum. A na tvojom mieste hľadám podnájom s nejakou študentkou a z domu odchádzam.

dominidi
21. dec 2021

Ja by som si nasla podnajom..neviem ake su tvoje financne moznosti, ale vzdy sa da...toez som tak zacinala, boli sme 5 bab na jednom byte..

mikadooo
21. dec 2021

Sorry len taký sebecký šplech... Potrebujeme nových lekárov ako soľ 🙏🙏🙏. A hlavne takých ktorých tá medicína naozaj baví a nie sú tam kvôli statusu a platu, prosím neodchádzaj 🙏🙏🙏. Mysli na všetkých tých ľudí, ktorým budeš môcť v budúcnosti pomôcť. Verím že tie debaty doma sú ťažké, neviem si to ani predstaviť, stačia mi známi (manželia), čo sú od začiatku korony a nože, ona antivax, on provax a detí si pohadzuju a hádajú sa, či ich testovať/netestovať, očkovanie to je červená zóna úplne, no ale aj rúška sú tam dôvod na hádku, atď atď 😟. Držím ti veľmi palce... Tiež radím, vôbec sa nezapájať do debaty, lebo tieto debaty akurát tak rozčúlila obe strany... 😔. Mrzí ma že to musíš denno-denne počúvať, určite si z toho dobre natlakovaná 😟. Nemáš nejakú kamošku zo školy, čo to má podobne? Bolo by super keby ste sa mohli vyžalovať jedna druhej, človeku sa aspoň uľaví na duši, aj keď nič nevyrieši...

luci_ba
21. dec 2021

určite neodchádzaj! Zahodis 4 roky.. Verim ti ze to máš ťažké, všetkých ktorí sa dali na túto dráhu obdivujem uplne najviac
Možno by som sa poobzerala po nejakom podnajme, aj keď v spoločnej izbe s inou študentkou. Takto by to možno vyslo aj čo sa peniažkov týka a odtrhnut sa od rodičov určite pomôže. Držím palce a nevzdavaj to

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz