Chcela by som študovať psychológiu

tina0202
11. apr 2024

Dobrý deň, prosím poraďte ak máte s týmto už skúsenosť. Mám ukončenú strednú školu s maturitou (kuchár/čašník) ale bol to najhorší výber oboru aký som si mohla zvoliť. Nebaví ma to a nechcem pracovať v tomto obore. Chcela by som študovať psychológiu. Len neviem ako začať. Aké školy sú na to potrebné. Určite je potrebná vysoká škola len zoberú ma ak mám strednú školu ktorá s oborom psychológie nemá nič spoločné?

levandul_ka
11. apr 2024

@tina0202 ano zoberu

hiro
11. apr 2024

Chápem že niektorí ľudia nevedia od detstva čo chcú v živote robiť. Ale vybrať si to najhoršie namiesto niečoho co by ma bavilo aspoň trošku to je umenie... Nedá sa ísť znovu na ďalšiu strednú?

levandul_ka
11. apr 2024

@tina0202 nie kazdy to co vystuduje aj realne v zivote robi

bebemonika
11. apr 2024

@tina0202 Dá sa. Robia sa prijímačky.

tina0202
autor
11. apr 2024

@hiro vtedy som skôr rozmýšľala ako sa najjednoduchšie uplatniť. Na základnej škole sme bohužiaľ nemali nikoho kto by nám s týmto poradil. A nie každý vie ešte v tom veku čo by chcel robiť. Ja sama som to zistila až po niekoľkých rokoch od strednej. Ja som si tu prišla len pre radu a ak by som musela znovu ísť na strednú tak pôjdem.🤷🏽‍♀️

hiro
11. apr 2024

@tina0202 Ok tomu chápem ze najjednoduchšie. A vtedy na konci základnej to bolo v dobe kedy ešte peniaze neboli potrebné k životu? Teda ak neviem čo má baví tak aspoň nech v tom obore dobre zarobím aj keď ma to nebaví... Aspoň teda ja by som tak rozmýšľal.

tina0202
autor
11. apr 2024

@hiro myslím, že tým čo mi tu píšete tak to ničomu nepomôže. Ak neviete poradiť ďalej to nerozoberajte. Tiež by som vám tu na to dokázala niečo odpísať ale nie som tu za tým účelom aby som vysvetľovala svoju chybu čo som kedysi urobila.

darinka27
14. apr 2024

Ahoj, pozri si fakulty, ktorá čo vyžaduje a na to sa priprav. Nikde ale nezáleží na typu SŠ. Max na TRUNI za to dávajú viac bodov ak si na gympli, ale inak je len dôležité mať tú maturitu.