Červený diplom - váš názor

sasa47
27. jan 2024

Ahojte, skončil tu niekto VŠ s červeným diplomom? Sú známky podstatné pre zamestnanie?

domkakvet
27. jan 2024

@sasa47 nie su znamky dolezite pre zamestnanie, este som sa s tym nestretla. Dolezite je to ako vie clovek pracovat.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
27. jan 2024

ziadny zamestnavatel sa ta na znamky pytat nebude ale pristup ku skole sa zvykne odzrkadlit aj v pristupe k praci a to uz sa moze zamestnavatelovi nepacit 🙂

danyelia
27. jan 2024

Ahoj, mám červený diplom z VŠ, ale jediné, čo z toho mám je ako tak dobrý pocit, známky o práci nerozhodujú, no na druhej strane, dobré známky môžu byť pre zamestnávateľa znakom, že si učenlivá, snaživá a zodpovedná...

terezia323
27. jan 2024

@sasa47 ja som skončila s červeným. V zamestaní mi to nepomohlo nič, jediná výhoda z toho bola, že som mala zo seba dobrý pocit a dostala som peniaze od školy vo forme štipendia

mamina7070
27. jan 2024

ak niekto venuje cas na ziskanie cerveneho diplomu a niekto iny s modrym sa venuje popri studiu ziskavaniu praxe
tak jednoznacne je na to lepsie ten druhy este som nepocula ze zamestnavatel (ak to nie je akademicka poda) by riesil farbu diplomu

viky173
27. jan 2024

moze Ti to dat plusovy bodik u zamestnavatela po skonceni skoly, ked si hladas pracu ako absolvent, potom sa uz na to nikto nepozera

dskjhfdlkdjhl
27. jan 2024

@sasa47 Mam cerveny diplom, mozno to pomohlo, ked som isla na prijimacky na doktorandske studium, ale pokial clovek nebude pokracovat napr. na akad. pode, tak je asi uplne jedno, aku ma diplom farbu a ani na tej akad. pode to nie je ani nutna, ani postacujuca podmienka.

macekovam
27. jan 2024

@sasa47 nikto sa ta nebude pýtať na farbu tvojho diplomu... Záleží na tvojich zručnostiach a vedomostiach ci ho dokážeš obhájiť v praxi.

theanak
27. jan 2024

Ja mám červený diplom, ale nikto sa na to nepýta. Mám z toho len dobrý pocit. Tak či tak som si právu nevedela dlho nájsť 🙂

lindous
27. jan 2024

Aj ja som skončila s červeným a ako je už písané vyššie, keďže som zostala na akademickej pôde, tak si myslím, že mi to v niečom pomohlo, hlavne keď som hľadala miesto na stáže, žiadala o štipendiá na ne alebo keď som žiadala o podporu na účasť na konferenciách atď, tam všade som uvádzala, že som skončila s vyznamenaním… 😊 ale inak si myslim, že to je úplne jedno, napr. mam kamarátku, ktorá malá celé štúdium perfektný priemer a na štátnici jej to nejak nevyšlo, zostresovala, nesadla otázka a dala to na C, takže červený diplom nič, aj keď vedomosti mala…prácu si našla hneď a výbornú

mrkvicka060
27. jan 2024

Skoncila som s cervenym, ale nikdy sa ma zamestnavatel nepytal na prospech na VS, ani inej skole. Ked si dobra v tom, co chces robit, a bavi ta to, tak v mnohych pripadoch nemusis mat ziadny diplom. Poznam viac takych pripadov, dokonca aj tu na MK je vela zien, ktore sa presadili bez daneho studia.

jazula
27. jan 2024

Mám červený diplom a zamestnávateľ o tom ani nevie, do životopisu to nepíšeš…

tykat
27. jan 2024

@sasa47 znamky potrebne na cerveny diplom prinesu nejake peniaze - stipendium. Viem od dcery 🙂 cize si ich strazi aby ich dostala.

queen_mary
27. jan 2024

Nie, nemala som cerveny diplom. Bola som rada, ze som prechadzala bez nejakej vacsej namahy, lebo som na skolu kvoli praci cas nemala. 😀 pokial nestudujes nejaku medicinu, kde sa realne ucit musis, alebo nechces pokracovat na akademickej pode, tak je to blbost sa na to zamerat.

Celkovo ti podla mna uolne stacia Ecka, ak pracujes v odbore uz popri skole..

sulavikova
27. jan 2024

@sasa47 nie, nie sú. Ja mám už 17 rokov červený diplom a nikde sa mi nedostalo žiadnej výhody, či lepšieho finančného ohodnotenia Táto méta je uba pre môj výborný pocit zo štúdia a patrí k mojej sebarealizácii. Úplne mi stačí tento pocit.

lubkovaandrejka
27. jan 2024

@sasa47 Mala som cerveny diplom, akurat, co ma potesilo bolo stipendium. Zamestnavatelovi bolo uplne sum a fuk, na akej VS som studovala a ake som mala vysledky. :D

heni79
27. jan 2024

Áno. No v realite života po škole mi to bolo na nič. 🤷 Zamestnávateľa nezaujímali známky, ale reálne výkony v praxi.

marianarem
27. jan 2024

@sasa47 Ja som cerveny diplom nemala, zostala som na akademickej pode a praveze moja skusenost je, ze sa ma na to absolutne nikto nikdy nepytal. Doktorat mi ponukol skolitel diplomovky a miesto, ktore mam teraz, zase moj sef. Bolo to na zaklade toho, ako ma videli pracovat. Ale je pravda, ze keby som sa hlasila k niekomu uplne neznamemu, tak by to nejaku vahu mohlo mat. Hoci ja keby som si vyberala doktoranda, tak asi skor na zaklade diplomovky a osobneho pohovoru.

eeffka
27. jan 2024

Ja mam tiez, a ani o stipko som neziadala ani neviem ci v tom case bolo pred 20rokmi. V praci to ani nevedia a ani to nikoho nezaujima.

jakubrianka
27. jan 2024

Mám, nikto sa ma naň nikdy nepýtal. Je zastrčený v skrinke a neviem či vôbec niekto vie, že mám červený diplom okrem ľudí, ktorí boli na promócii. Všetkých zaujíma hlavne stupeň vzdelania. Ale tak samozrejme zas, je to nejaké ocenenie odborných vedomostí, ktoré poteší.

zara1357
27. jan 2024

@sasa47 mám kolegyňu okolo 50 rokov , ktorá nam ostatným neustále prizvukuje, že má červený diplom z VŠ Technického smeru. Nikdy jej tento diplom nepomohol k práci- k lepšej funkcii, alebo ku veľkým peniazom na výplatnej páske. A kedže expresivne slová používa na dennej bázke k označeniu iných osôb z iných kancelárií, tak tu vidno že jej tento diplom ktorý nikto nikdy nevidel nepomohol ani k lepšiemu charakteru.

0laracroft0
27. jan 2024

Dala som si záležať na červenom, lebo som chcela ist na doktorandské. Dostala som sa. A nemusí to byt tak ako písal niekto vyššie, ja som mala aj červený diplom a aj prax, takže dá sa. Samozrejme závisí od odboru.

katka0123
27. jan 2024

@sasa47 mam cerveny diplom a tri pozitivne skusenosti 🙂 1- moj osobny dobry pocit. 2 - ked to zistil moj frajer (nahodou), celkom mu to zainponovalo, lebo to tri roky netusil. 3 - linkedin a podobne portaly to registruju, moze to mat trosku vplyv pri vybere ludi (praca na projektoch a pod). Inak sa nikto "neposerka" z farby diplomu 🙂))) Ako tu hore niekto pisal, moze tomat suvis s pristupom k praci dobuducna. Ale zdaleka nezarucuje uspech v dalsej praci. Zdravy trojkar je vela krat uspesnejsi.

bonboniera
27. jan 2024

@petamich podľa tejto logiky vsetci vrcholoví manažéri a majitelia úspešných firiem vyštudovali s červeným diplomom …

maminkadeticiek
27. jan 2024

Absolutne nie

petamich
27. jan 2024

@bonboniera neviem ako si k tomuto zaveru dospela, kedze nic take som nepovedala

pallacinka29
27. jan 2024

@sasa47 na dve veci Ti to je…

bonboniera
27. jan 2024

@petamich jednoducho - prístup ku škole sa podľa teba odzrkadľuje v prístupe k práci - z toho vyplýva že ľudia co sú úspešní v práci boli rovnako usilovní v škole, nie?

petamich
27. jan 2024

@bonboniera ano to si naozaj myslim, to ale neznamena, ze kazdy uspesny clovek ma cerveny diplom, rovnako ako to, ze kazdy neuspesny bol automaticky flakac, budu isto vynimky na oboch stranach, kazdopadne si myslim a nik so mnou nemusi suhlasit, ze vacsinou to plati, je to len moj nazor