Červený diplom - externé štúdium

11. máj 2023

Čauko da sa získat červený diplom na PEVŠ na externom štúdiu? Pozrel som na ich webe ale asi to tam nemajú uvedené

andreakotesova
11. máj 2023

Neviem, no odtiaľ by som nechcela ani modrý 🙈

lindous
11. máj 2023

Preštudoval si študijný poriadok? Tam určite budú podmienky pre ukončenie štúdia s vyznamenaním... ale myslím, že toto sa až tak nelíši škola od školy a malo by to byť viac menej rovnaké, teda priemer do 1,5 a štátne skúšky + obhajoby na A...my sme tuším mohli mať jedno B, ale to som si nie istá...

euka210
11. máj 2023

Diplom ako diplom, farba nikoho nebude v praci zaujimat...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
12. máj 2023

@stvura síce farba obalu je jedno, dôležité je čo je napísané vo vnútri a ak chce človek pokračovať ďalej na akademickej pôde, tak tam ten dodatok "s vyznamenaním" pomôcť môže, všímam si to hlavne pri otvorených pozíciách na PhD. v zahraničí... Netuším teda či toto je autorov zámer, ale proste že nie vždy jeto úplne zbytočné 😊

oli18
12. máj 2023

Dolezite je aj, z akej skoly je ten diplom. Ak zo sukromnej, nema velku vahu.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
12. máj 2023

@stvura určite záleží od mnohých faktorov, či áno, či nie.. ja si ho aktuálne robím a neľutujem zatiaľ ani sekundu.. Uvidíme čo bude po, ale som v takom odbore, kde sa aj v uplatneniu vo firmách hodí 😊 ale teda keďže som stále v takomto prostredí, keď som písala motivačný list na pobyt do zahraničia, to že som druhý stupeň skončila s vyznamenaním som tam spomenula... Neviem či to reálne prispelo k schváleniu, ale vyzeralo to tam fajn si myslím 😅

sajmonka_1216
12. máj 2023

nájdeš to v študijnom poriadku (my v PO to máme napísané v časti Štátne skúšky) Červený diplom sa dá získať všade, aj na externom štúdiu ak spĺňaš podmienky...
Prešov: priemer do 1,3, známky za celé štúdium iba A,B,C, štátnice iba A alebo B, Ačok musí byť viac a žiaden predmet štátnic nemôžeš opakovať

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreakotesova
12. máj 2023
lienka.7
12. máj 2023

@autorka samozrejme, takýto diplom je navyse označený "s vyznamenanim". Cize nie je podstatná farba dosiek ako takých, ale tieto 2 "slova".
Napr. ja mam z UK automaticky červené tubusy na diplomy pri doktorate 😉