Bodová hranica LF UK

anonymxdddd
10. jún 2022

Ahojte písal som minulý týždeň prijmacky na LF UK
Napísal som ich na 690 bodov a je to veľmi klamlivy výsledok keďže po minulé roky by ma síce zobrali lenže až po posúnuti bodovej hranice a tak sa chcem opýtať ako to funguje s tým posúvanie bodovej hranice ci tu je niekto taky co by mi to vysvetlil. Ďakujem za odpoveď

abbey1
10. jún 2022

@anonymxdddd Na začiatku sa stanoví bodová hranica. Následne sa posúva nižšie až do naplnenia kapacity. Je to z dôvodu, že niektorí študenti sa rozhodnú pre inú univerzitu, kde ich prijali.
Nechcem brať ilúzie, ale 690 je ozaj málo. Minulú rok sa začalo na 746 a postupne kleslo na 720.
Tie predchádzajúce roky bola iná hranica, lebo tam boli i príklady na výpočet z chémie, keďže boli prijímacie skúšky normálne a nie online.
V utorok už by mala byť jasná prvá oficiálna hranica.
Držím päste, ak nie teraz, tak o rok.

anonymxdddd
autor
10. jún 2022

@abbey1 ďakujem za odpoveď viem ze to nie je najviac dosť ma potrápila chémia ale ten minulý rok bol predsa len dosť zvláštny keďže neboli maturity a prijmacky boli bez prikladov

abbey1
10. jún 2022

@anonymxdddd Len maturity v tomto prípade nehrajú žiadnu úlohu, keďže tu na medicínu sú prijímacie skúšky tak či onak z tých istých otázok.
V Čechách ste neboli skúšať? Tam sa robili prijímacie skúšky prezenčne. Len teda i fyzika.

anonymxdddd
autor
10. jún 2022

@abbey1 nemyslím si ze to nehrá žiadnu úlohu keďže sa museli žiaci pripravovať aj na maturity. neskúšal som aj v Česku nehlási sa totiž z gympla ale odbornej školy kde som nemal možnosť sa učiť ešte navyše aj fyziku

abbey1
10. jún 2022

@anonymxdddd Čo ja mám študentov, ktorí išli na medicínu, a všetci sa po minulé roky dostali a tento rok to vyzerá podobne, pripravovali sa pomimo školy. Na vedomosti z maturity sa vôbec nespoliehali. Tvrdá príprava išla vopred už a bez ohľadu na školu.

anonymxdddd
autor
10. jún 2022

@abbey1 to som sa aj ja ale bohužiaľ na prijmackach ma predsa len zaskočila chémia. Chcel som len týmto príspevkom zistiť ako sa postupuje keby ze skončím pod bodovou hranicou a potom sa posunie a budem nad ze ako to funguje lebo ak sa tam naozaj nejdem dostať mam v zálohe inú školu len by som chcel naozaj počkať až do konca kým sa ta hranica neposunie

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aeruginosa
10. jún 2022

Ahoj. Na LFUK BA sa ziadne odvolanie nepodava, len cakas, pokym sa neznizi hranica, oni ta nasledne zo studijneho oddelenia kontaktuju sami. No a kedze boli prijimacky online (co podla mna zvysuje moznost netransparentnych vysledkov…), tak hranica moze byt vselijaka. Minuly rok bola vysoka, lebo neboli priklady z chemie a ani z biologie. Tie robia kazdorocne uchadzacom problemy. S tymi 690 bodmi by som to teda nevidela este tak cierno. Drzim palce.🤞🏻🙂

anonymxdddd
autor
10. jún 2022

@aeruginosa áno aj ja si myslím ze to nie je výsledok na zahodenie píšem sem lebo sa chcem čo najrýchlejšie dozvedieť čo mám robiť v takom prípade ze bude vysoká ta hranica a konečne som dostal odpoveď ďakujem!

aeruginosa
10. jún 2022

@anonymxdddd Tak uprimne, na to, ze si z odbornej skoly a nemal si tolko chemie a biologie ako gymnazisti, je to super vysledok. Ja som chodila na gymnazium a spoluziacky, kt isli tiez do BA, chodili 2 roky na doucka a nemali ani tolko, co ty.

darina77
10. jún 2022

@anonymxdddd podľa mňa sa dostaneš na školu. Ináč pred dvoma troma rokmi Pelegrini nariadil navýšiť počty medikov kvôli nedostatku lekárov, škoda že Grohlinga takéto niečo nenápadne.

anonymxdddd
autor
10. jún 2022

@darina77 to nenavysil oni len z anglického VL zobrali 100 miest alebo 80 nevie koľko presne a dali ich na slovenské VL... ale každopádne by to mne aj asi ostatným pomohlo

aeruginosa
20. jún 2022

Tak, tohtorocna bodova hranica na prijatie je 682 bodov, takze velmi gratulujem!😊

ana4556
24. jún 2022

@aeruginosa keď mám 676 myslíte si že mám ešte šancu? Vďaka za odpoveď

aeruginosa
25. jún 2022

@ana4556 Myslim, ze toto sa urcite posunie. Hranica sa zvacsa posuva o 20-30 bodov, niekedy aj viac, aspon, ked som ja bola robit prijimacky a roky predtym to tak bolo. Drzim palce.🙂

loginexistuje
25. jún 2022

@ana4556 podla mna ano hranica sa bude posuvat lebo viacero studentov si davalo na viac skol a uprednostnia napr brno pred bratislavou

darina77
25. jún 2022

@ana4556 dcéra má 668 a počítame s tým že sa dostane. Zvykne sa to posunúť o cca 26 bodov plus mínus, vy sa určite dostanete

ana4556
25. jún 2022

@aeruginosa ďakujem za odpoveď 🙂

lucia_111
28. jún 2022

@ana4556 ahoj ja mam tiez tak. takze si nepises odvolanie? mne neprisiel ziadny list, nic, vobec neviem ze ako sa teraz postupuje ci mam iba cakat alebo ako.

aeruginosa
28. jún 2022

@lucia_111 vyssie pisem, ze odvolanie sa nepodava. Nemas ho aj tak na zaklade coho poslat, kedze vyrozumenie od skoly o neprijati ti este neprislo. Treba pockat, kym sa posunie hranica, studijne odd. vas kontaktuje, ak sa nad nu dostanete.

lucia_111
28. jún 2022

@aeruginosa dakujem ja som len nevedela ze ci mam cakat na nejaky list uz teraz alebo az ked sa zmeni ta hranica, lebo uz som mala aj taky problem ze mi z vysky list nebol doruceny aj ked mi tvrdili ze ho poslali, tak sa iba uistujem.

aeruginosa
28. jún 2022

@lucia_111 neboj, vsetko bude ok, hranica sa vam posunie. Drzim palce.🙂

lucia_111
28. jún 2022

@aeruginosa dakujem🙂

kacena177
29. jún 2022

@anonymxdddd ja sa chcem opýtať, boli prijímacie skúšku aj 21.6 v BA?

jankagrf
22. aug 2022

@darina77 dobrý deň. Môžem sa opýtať či ju nakoniec vzali?? Alebo ešte odpoveď neprišla ? Lebo ja stále čakám ...

darina77
22. aug 2022

@jankagrf ahoj, vzali ju. Koľko ste mali bodov?