Asistent učiteľa - Pedagogicky asistent. Je to rovnaké štúdium?

11. okt 2024

Ahojte viete mi poradiť...mam vyštudovanú Strednú školu - ekonomicku aj pomaturitné vyššie odborné vzdelanie, no zase len v odbore ekonomickom.
1.)No chcela by som pracovať ako asistent učiteľa. Ako najrýchlejsie dosiahnuť DPŠ? Či treba 2 roky štúdia? Alebo ako to je?

Aké sú prijímačky resp. prijímacie konanie. Existuje aj externé? prezenčne?
Ako prebieha študium? Chodenie na vyučovanie.
Skúšky a podobne.koľko krát do mesiaca (po kovide) ste chodili na univerzitu, prípadne či to bolo cez týždeň alebo víkend. Aká je náročnosť štúdia? Učebné osnovy a plány a učebnice/pomocky

PS. Nie som už najmladšia 😆

A tiež musím zosúladiť domácnosť a prípadne školu.
Takže internát nehrozí 😄

A tiež keďže som závislá na cestování Dopravou (nie vlastnou) Kvôli dochádzaniu do školy
Okolie najlepšie Nitra aj Trnava.

2.) Prípadne ako funguje externé štúdium Bc,

Kebyže ma niečo ešte napadne dopíšem...

Keďže neviem ako to chodí a vopred sa ospravedlňujem

Veľmi pekne ďakujem

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. okt 2024

@zuzanockamt môžem Ťa / Vás aj poprosiť o vysvetlenie skratiek a tiež kde nájdem takú školu. Keďže ako vravím Nitra max Trnava.

Ďakujem

zuzanockamt
11. okt 2024

NIVAM ... https://edu.nivam.sk/sk/ponuka-vzdelavania-24-2..., tam bývajú v ponuke vzdelávania.
Maturita na Pedagogickej a sociálnej akadémii v okolí, kde ti to vyhovuje.

autor
11. okt 2024

@zuzanockamt veľmi pekne ďakujem za odpoveď aj ochotu 😉

autor
11. okt 2024

@zuzuliennka1 veľmi pekne ďakujem za odpoveď aj ochotu 😉

kacena4
11. okt 2024

co sa tyka skoly je rozdiel vystudovat rychlo a kvalitne. ak chces rychlo tak pomaturitne studium (vychovavatestvo a MŠ) za mna zbytocne kedze ide mimo asistencie. lepsie je Bc. specialna pedagogika. studujes o rok dhlsie ale v odbore, takze budes fundovana a hlavne vyssia platova trieda. inak pedagogicky asistent a asistent ucitela je to iste

autor
11. okt 2024

@kacena4 Ďakujem veľmi pekne 😊

autor
11. okt 2024

a ešte ma napadlo aj Sociálno-pravna činnosť alebo Verejná správa... to je k vzdelávaniu pre mňa