Aký spôsob učenia vám najviac vyhovuje?

18. aug 2023

Ahojte, aký spôsob učenia vám najviac vyhovuje? Čítanie, počúvanie nahrávok, kreslenie? Prepisovanie? Myšlienkové mapy? Kartičky? Už som skúsila asi všetko ale mám pocit, že to nejde. Vždy som mala dobrú hlavu na učenie, počas strednej stačilo dávať pozor v škole a mala som čisté jednotky ale teraz na vysokej som prišla na to, že sa vlastne neviem učiť. Mám pred sebou ešte veľkú skúšku, je to 450 stran textu 51 otázok, takže každá asi na 8 stran .Viem že musím selektovať informácie, ale toto už je vlastne vycuc. Liečim sa mesiac a pol s depresiou, takže je pre mňa veľmi takže udržať si sústredenie, preto tu skúšku budem robiť až na konci septembra vlastne už v ďalšom semestri. Máte nejaké typy na udržanie pozornosti? Nejaké výživové doplnky, ktoré sú vhodné na kombinovanie s antidepresivami? (Aj keď tie už asi nestihnu zaucinkovat)

ivangeline
18. aug 2023

Hesla.

misana84
18. aug 2023

Mne funguje ginko… ja mám postup 3 kroky všetko prejsť, zvýrazniť. Druhý krok sa naučiť… musím si to povedať a tretí krok všetko zopakovať…hlavne si to nahlas povedať. vtedy viem, že to viem. Ja som sa vážila do školy po 14 rokoch od výšky…a je to zaujímavé 😀

mima1608
18. aug 2023

Vždy mi fungovalo prepisovanie. Ale nie od slova do slova, urobila som si vždy výcuc vlastnými slovami a potom som si to nahlas párkrát prečítala. Držím palce 🙁

surama
18. aug 2023

Uz sa to asi nepredava, ale ja som na vyske pred statnicami brala Memoplus Energizer a neskutocne mi to pomohlo. Mozog mi isiel na 200% asi 😃

lelelienka
18. aug 2023

Ja som si vzdy vsetko pisala, som uplne pisaci typ aj co sa tyka pripomienok, terminov, zoznamov aj teraz davno mimo skoly. No ale este v skole som si vzdy precitala nejaku cast, prepisala pekne na papier aj farebne, zvyraznene a tak. Nasledne som sa uz ucila len z tychto poznamok a vzdy som si to zopakovala prepisovanim (to uz bolo aj len take cmaranie na papiere) kym som si to cele nepamatala. Aj niekolkokrat, moje ucenie nebolo velmi ekologicke, kvanta papiera padli 😁 A popritom som si to este nahlas hovorila. No a potom na skuske som si castokrat vybavila ze “aha, to bolo tou zltou v lavom dolnom rohu”

aeruginosa
18. aug 2023

Ahoj, autorka.
Tvoja otazka je na prvy pohlad jednoducha, ale odpoved na nu vie byt riadne obsiahla. Nenapisala si, ze na aku skusku sa ucis. Pre mna je dost rozdiel, ci sa ucim cudzi jazyk, alebo fyziku/chemiu, ak ma chapes.🙂
Vseobecne sa vsak snazim dodrzovat:
- najprv si ucivo len precitam, oboznamim sa so zakladom problematiky - snazim sa pamatat si naozaj len v bodoch o com bol text
-farebne si vyznacujem - inou farbou hlavnu kapitolu, inou podkapitoly, inou nejake nove odborne terminy - proste si v tom urobim taky svoj prehladny system, ale zasa nie vsetky farby duhy, aby to nebolo kontraproduktivne
-poznamky - ich rozsiahlost zavisi od narocnosti toho, co preberam - niekedy pojmova mapa staci, inokedy viac rozpisujem, ale nikdy nie cele vety, len heslovite zakladne pojmy
- okolie - mne osobne velmi pomaha menit miesta, kde sa ucim. Neviem sa ucit stale na tom istom mieste. Taktiez potrebujem striedat sedenie s prechadzanim.
- ucivo si hovorim nahlas - niekedy si predstavujem, ze danu vec mam vysvetlit niekomu, kto nevie, o com je rec.
- vzdy si urobim osnovu, ako by som zacala na ustnej skuske - najprv nejaky vseobecny uvod, zakladna poucka a potom postupne jednotlive body..
- karticky - na jednej strane termin - na druhej vysvetlivka, alebo cokolvek k nemu… to robim pri vsetkom, co sa tazko pamata, kde si treba zapamatat presnu poucku, hodnotu, atd..

Co sa tyka niecoho, co by pomohlo k sustredeniu, ja som nikdy ziadne vylepsovaky nepouzivala. Najviac sa mi osvedcilo neobmedzovat sa v spanku, potom to ucenie fakt vobec nejde. 😕 A ked mi ucenie uz neslo a len som nad tym sedela a nevnimala text, tak som sa zobrala a sla sa prejst, zabehat si.. tak na polhodku a potom som sa na to opat vrhla..
S tymi atd to bude narocnejsie, ale nic nie je nemozne, drzim ti palce. 🙂

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
18. aug 2023

Napis aky je to predmet, uplne inak sa chysta na skusku z matematiky a napr. z anatomie.

o__o
18. aug 2023

Heslovite poznamky, klucove slova, milion farieb, ucila som sa nahlas, 1 vec sa naucila, isla na 2., tú som sa naucila, zopakovala 1 a 2, naucila 3., zase zopakovala 1, 2, 3 a naucila 4, zopakovala a tak stale dokola

o__o
18. aug 2023

Ja som teda mala prirodne vedy, co sa bolo treba naucit naspamat, latinske nazvy, rozne delenia, priklady

autor
18. aug 2023

@surama a nevieš aké to malo zloženie? :D

autor
18. aug 2023

@o__o latinské názvy sa inak asi nedajú. Ja som mala aj skúšku z latiny, kde som sa musela učiť naspamäť skloňovať a časovat, ale to som sa naučila ako básničku a po skúške rovno zabudla :D

misana84
18. aug 2023

Memoplus mal zloženie ako ginko len tam bol ešte aj kofeín… aj ja som ho brala ale už som nezohnala… ginko skúste

autor
18. aug 2023

Z farmakologie je ta skuška

autor
18. aug 2023

@misana84 ginkgo by som nemala ja tie antidepresíva.

autor
18. aug 2023

*na

ivka225
18. aug 2023

Pocas studia si vypni mobilny telefon.

surama
18. aug 2023

Pozri na nete, da sa to najst, ale uz nie kupit. Ale bolo to take na pamat + take nabudzovaky ako kofein. Ale ja som nepila kavu, ked som si dala toto. Vsetko s mierou.

sisa_s
18. aug 2023

Farmakologia je cista biflovacka 😀 ja som si to dookola citala, citala a dufala, ze sa nieco nalepi a skuska bola v pohode..a pocas celej vš som neuzivala ziadne povzbudzovaky, zavriet sa s knihou do izby a len drtit

aeruginosa
18. aug 2023

Mne pri farmakologii pomahalo si robit karticky, kde som si vypisala ucinnu latku a ku kazdej mechanizmus ucinku, liekovu skupinu, farmakokinetiku, indikacie, kontraindikacie, interakcie, NU, davkovanie… no jednoducho vsetky tieto zakladne udaje, ktore treba vediet pri kazdom lieku. A nazvy liekov som si opakovala donemoty a nahlas. Drzim palce.. farmakologia bola druha skuska na VS, pri ktorej som si poplakala zo zufalstva, ze to nikdy nedam.🥲😂