Aký kurz si vybrať?

27. jún 2022

Zdravim, študovala som kuchárku (4r aj s maturitou), ale ide o to, že varenie ma nebaví na toľko, že by som varila celý život v práci a potom ešte aj doma...Tieto roky neustáleho varenia mi stačili. Doma navarím, ale fakt nechcem mať takú prácu... Chcela by som nejakú zmenu, tak rozmýšľam nad nejakým kurzom. Dala som sem diskusiu pred chvíľou, ale nejako ju neviem nájsť, tak píšte pod túto... s akým kurzom by som sa vedela dobre zamestnať? Zaujímalo by ma asi niečo kreatívne, alebo niečo netuším ešte presne čo... Podarilo sa vám zamestnať sa po kurze? Aký to bol kurz a koľko stál? Alebo poznáte niekoho takého, kto si spravil kurz a je vo svojom odbore dobrý aj bez vyštudovania školy? Ďakujem za odpovede 💞

zmrzlinka2021
27. jún 2022

Vyber si to, k tomu mas vztah, k comu mas vasen, co rada robis.
Mozes napr. cukrarstvo a piect nejake skvele tradicne kolaciky a dodavat ich do hotelov, obchodov 🙂

salome123
27. jún 2022

najlepsia "ryža" je podla mna robenie kozmetiky, permanentny make-up, nechty....

lindous
27. jún 2022

Kreatívne mi napadlo ako prvé líčenie a účesy 🙂 kamarátke sa to po kurze veľmi pekne rozbehlo a z toho, že chodila líčiť klientky domov sa vypracovala na vlastný salón, kde zamestnáva ďalšie kočky 🙂 ale teda mala ku tomu vzťah už aj pred kurzom a tá investícia do vzdelávania bola pomerne vysoká + sa stále dovzdeláva a robí nové certifikáty

zmrzlinka2021
27. jún 2022

ja by som ocenila maserku 🙂

autor
27. jún 2022

@lindous A naučili by ma to celé od základov, keď to neviem robiť? 🤔

akvi
27. jún 2022

Naucit sa mozes cokolvek, nic z toho ale nebude, ak k tomu nemas vztah, vasen a pod.., lebo pri vsetkom sklznes k tomu, ze ta to casom nebude bavit, tak, ako to varenie. Kamaratka robila dlhe roky predavacku a popritom fotila a ucila sa robit v grafickych programoch - len tak, sama pre seba. A raz natrafila na inzeratm, jedna reklamna firma hladala grafika, tak skusila (este mi vravela, ze len tak "zo srandy" tam poslala svoje prace a zivotopis, vobec tomu nedavala sancu) a vyslo jej to. Tam sa zapracovala a potom odtial aj odisla a je na volnej nohe a dokaze si tym zarobit na zivobytie a zaroven je to jej konicek..

lindous
27. jún 2022

Neviem ako to presne prebiehalo, ale myslím si, že určite išli úplne od základov 🙂 a ako človek, ktorý zaškoluje (úplne iná sféra) si myslím, že niekedy je dokonca lepšie, keď človek nič nevie ako keď ho treba preúčať, lebo má nesprávne návyky, čiže toho by som sa až tak nebála, ale určite by si si mala vybrať niečo čo by ťa aj mohlo baviť, vtedy ide štúdium lepšie, preto aj som spomenula, že mala ku tomu vzťah už aj pred tým

savoya
27. jún 2022

@zmrzlinka2021
Ja som si urobila kurz na masaze a slusne ma to zivi,ale uvazujem aj nad kozmetickou plus doplnkove kurzy k tomu.Ked je kozmeticka sikovna zarobi si v NE aj 4-5 tisic eur.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. jún 2022

@savoya koľko ste do toho zo začiatku investovali?

danica2711
27. jún 2022

Bože, dievča...chceš vedieť, koľko stojí kurz a pritom ani nevieš, aký kurz by si si chcela urobiť. Je fajn, že sa chceš vzdelávať, ale najprv si musíš ujasniť, čo by ťa bavilo a na čo máš schopnosti. Rozhodne si nevyberaj len podľa toho, kde môžeš najviac zarobiť - áno, aj chlebom je živý človek, ale predovšetkým ťa musí ten odbor baviť! Potom zisťuj cenu

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jún 2022

@boldo87 Som z okresu Levice

autor
27. jún 2022

@danica2711 Práve ma zaujalo to masérstvo. To by ma vážne zaujímalo. Môj sen bol ísť na zdravotnú, ale bohužiaľ som kvôli nejakým veciam ísť nemohla, tak toto by bola možnosť robiť niečo, čo sa študuje aj na zdravotnej škole. A ešte opratrovateľstvo. Okrem varenia ma vždy ťahalo niečo, kde by som mohla ľuďom pomáhať, a ešte umenie.

savoya
27. jún 2022

Ja som si urobila 20 masaznych kurzov.Takze by som ti mohla poradit kde si urobit kurz a kde naopak nie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. jún 2022

@savoya Kľudne môžeš

danica2711
28. jún 2022

tak výborne, skús, držím palce

autor
28. jún 2022

@danica2711 ďakujem ♥️