Ako vyzerá skúškové obdobie na vysokej škole?

10. máj 2023

Ahoj prosím ako vyzerá skúškové obdobie na výške? Myslím tým, viem si skúšky naplánovať aspoň z časti podľa seba? (Termíny)

martinmmartin
10. máj 2023

predterminy, riadne terminy, opravne terminy, prelozenie skusky do druheho semestra..... nikto neskonci na tom ze nedokaze skusku naterminovat

gladys_07
10. máj 2023

Zvlastna otazka ta druha. Vsetky skusky si naplanujes „podla seba“. Vyucujuci zada terminy a ty si vyberies kedy chces, prip. kde je este volno.

maranta_leuconeura
10. máj 2023

To velmi zalezi od konkretneho odboru. Ked su vas v rocniku stovky, byvaju terminy pre dany predmet kazdy tyzden, rozhoduju rychle prsty pri prihlasovani. Viacmenej si mozes zvolit poradie v akom skusky urobis. No ked vas je 5, casto mas terminy z daneho predmetu len tri a vyucujuci sa nejak dohodnu kto dava kedy, aby sa to neprekryvalo (v tom lepsom pripade, v horsom im je to salam a pokojne daju vsetko spolu v rovnake tyzdne). Ak ides az na treti, pre inych je to uz druhy opravny a ty prichadzas o predchadzajuce dva pokusy.

sweet20
10. máj 2023

ja teraz mam niektore skusky uz dopredu dane ale par si viem aj sama vybrat , ale to len obcas

t1nusa
11. máj 2023

aspoň tam kde som chodila ja to fungovalo tak, že každý vyučujúci vypísal konkrétne termíny, kedy bude skúška a mohli sme si vybrať s tým, že odporúčam nespoliehať sa na to, že skúšku spravíš na prvýkrát (čiže nedávať si tie posledné terminy, aby si ešte mala šancu si to potom opraviť), predterminy boli u nás jasne dané vždy v 13. týždni počas poslednej prednášky ☺️

autor
11. máj 2023

Ďakujem pekne za všetky odpovede.este sa chcem opýtať či sa počas skuskoveho aj riadne vyučuje

t1nusa
11. máj 2023

nie, najprv máš výučbu počas semestra (štandardne 13 týždňov) a následne je skúškové obdobie (u nás bolo mesiac a pol cca)…