Ako veľmi je náročná medicína?

31. okt 2022

Dobry vecer… chcem sa len spytat, ak ste studovali alebo mate doma dieta, ktore studuje medicinu, ako velmi toto studium zasiahne do zivota v zmysle casovej narocnosti/osobneho zivota? Treba sa denne ucit niekolko hodin a zaluby a volnocasove aktivity sa znacne okresu alebo to pocas semestra je miernejsie a az cez skuskove je to taky prisny rezim? Neviem si to vobec predstavit, tak ak by sa nasiel niekto, kto by mi to priblizil, bolo by to pre mna uzitocne vediet. Dakujem.

loginexistuje
31. okt 2022

uci sa takmer stale ale moja je len v prvom rocniku zatial mali len take skusobne previerky a z anatomie dostala A cko a pochvalu v podstate chodi do skoly ak nie je tam tak sa uci alebo robi ozne prace co im davaju labaky latinske preklady atd

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
31. okt 2022

Kamarátka sa prevažne učila, ale našla si čas na beh, že sa aspoň vyventiluje. Ale mala pevný režim,že ráno vstať o 7 a učiť sa,že to nie ako ja,že pred skúškou pár nocí potiahnem a mám,lebo proste to by tak mesiac nedala,tam sa musíš učiť systematicky. Je to možno ťažšie,ale ak chces a máš poslanie byť dr tak to zvládneš. Držím ti palce pre správne rozhodnutie

alena76
31. okt 2022

Ahoj, moja dcera je stvrtacka v Brne. Nic moc okrem skoly nestiha(brigada nehrozi), len cez vikendy a prazdniny. Pocas takmer celeho tretieho rocnika chodili v podstate od rana do pitevne- anatomia. V tomto rocniku su cele dni v nemocnici na roznych oddeleniach. Momentalne na infekcnom..Na intrak prichadza v podvecer. Ona je spokojna, medicina bol jej den.

thereisabear
31. okt 2022

Máme v rodine, boli časy, keď aj týždeň, dva, tri nevyšiel z domu. A fakt sa učil takmer celý deň. Podľa mňa neporovnateľné s väčšinou (nie všetkými) VŠ.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
31. okt 2022

synov kamarát to ledva zvládol - opakoval dokonca jeden ročník - myslím že štvrtý. Mal veľké problémy a to chodil na 8 r. gymn. kde bol výborný ....

Moja suseda chodila do MT. Dochádzala. V 2 ročníku dokonca mala aj bábo. Školu skončila akoby nič - nemala ani len prerušenie štúdia.

daniela2202
31. okt 2022

Ja som minule počula dvoch študentov, jeden hovoril, že sestra skončila medicínu, že sa učila každý deň od rána 8h do 17h , s prestávkou iba na jedlo .... fúúúj

heleninamama
31. okt 2022

Synovec skončil v lete 1.LF na Karlovej univerzite a učil sa fakt dosť, ale on bol vzdy študijný typ s logickým myslením a výbornou pamäťou. Túto konkrétnu fakultu si vybral vedome, lebo je vraj najkvalitnejšia. Na prijímačky sa učil celý maturitný ročník-BIO, CH FYZ a to chodil na kvalitné 8-ročné gymnázium. Dostal sa na prvýkrát a bez akejkoľvek protekcie a úplatkov (co je vraj u nás norma). Na občasné prevetranie hlavy si čas našiel, istú dobu mal aj dievča, domov chodil raz za 6 týždňov, brigádovať nechodil (okrem hromadného testovania počas Covidu), keďže všetko potrebné mu hradili rodičia.

vahcaac
31. okt 2022

Moja sestra je zubárka. Extrémne veľa sa učila, stále, každý den, aj cez vikendy. Nič okrem školy nerobila, ľutovala počas školy že si to vybrala. Ale teraz keď už robí to čo ju baví je šťastná 🙂 da sa to, ale je to naozaj náročná škola.

Poznám ale aj ľudí, ktorí stiahli párty, prácu, školu 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenajezova
1. nov 2022

Moje krstniatko je teraz v prvom ročníku na medicíne v Bratislave. A pokiaľ viem, je stále "zahrabaná" v knihách a učí sa.....

mogaa
1. nov 2022

tak medicína je logicky náročná, keďže lekári zachraňujú životy liečia bežné choroby a nesprávnou liečbou môžu človeka zabiť...to nie sú veci ktoré sa naučia praxou, tam je teória veľmi dôležitá a je to celoživotné vzdelávanie....

lulaby1982
2. nov 2022

Ak začnete so štúdiom medicíny ,budete sa učiť celý život a veľa. Už nebude cesty späť,žiadne konicky,žiadne Vianoce ,žiadne radovánky. Medicína je topka medzi najťažšími školami. Denné učenie sa do noci , praktické cvičenia ,skúšky , zapocty ,. Najťažší predmet hovoria ,že je anatómia , niekto hovorí patológia. A dokončenie štúdia veľmi neisté, čiže treba furt makat,makať a makať.

Zasvatite život uceniu ,ťažká práca ,veľmi psychicky vyčerpávajúca.