Ako ste sa učili učivo, ktoré nie je možné pochopiť?

16. máj 2023

Ako sa najlepšie naučiť učivo od slova - do slova, odborné veci, poučky, ktoré sa inak pochopiť nedajú ale treba ich jednoducho vedieť? Mám pocit že to opakujem nahlas, ale hlava si ide svoje "iné" myšlienky.

a_alexandra_a
16. máj 2023

Základ je pochopiť to, porozumieť tomu o čom poučka je. Ak sa to len namemoruješ, bude ti to nanič, pretože nebudeš vedieť o čom hovoríš.

tanuuulka
16. máj 2023

Nahraj sa do pocitaca a pustaj si dokolecka tu nahravku. Usetris cas, mozes pri tom este daco robit. Ked sa vies naucit pasaze filmov, pesniciek naspamat, preco nie dake nepochopitelne poucky.. 🙃

viestta
16. máj 2023

Poucky treba vediet, aspon na skuske od slova do slova, ale kazda poucka ma za sebou nejaky princip, ktory definuje. Ak si si ista, ze stacia poucky, tak sa ich nauc memorovat, ale ked sa od poucky odvija nejaky vypocet, ako napriklad od pytagorovej vety, tak ti odmemorovat poucku pri pocitani prikladov nepomoze ak nechapes princip

macekovam
16. máj 2023

Uč sa ho po odsekoch.. Alebo po vetách.. Precitaj viackrát a pôjde to.. Ešte si to môžeš povedať vlastnými slovami..používaj zvyraznovace svetlých farieb.

danulicek
16. máj 2023

mne pomohlo robiť si poznámky a aj poučky si prepisovať, prípadne vety zjednodušiť tak, aby tá poučka mala zmysel zachovaný. vždy, keď som si spravila poznámky (napr. zo skrípt), lepšie sa mi učilo. jasné, že ak je to napr pytagorova veta, nezjednodušíš nič, len sa to treba naučiť. ale inak sa mi tento systém osvedčil aj na strednej, aj na vysokej škole.

lindous
16. máj 2023

Ja som sa našťastie nepotrebovala učiť veľa vecí naspamäť, ale keď hej potrebovala som písať, písať, písať a/alebo sa učiť s niekým, navzájom si to vysvetľovať, pýtať sa 😊

andy37
16. máj 2023

U mňa pomáhalo rozdeliť si učivo na menšie časti, jednu časť sa naučiť - zopakovať, potom sa druhú časť naučiť - zopakovať aj s prvou. A na každý deň som si tiež stanovila normu koľko sa mám naučiť, keď mi to išlo celkom dobre tak som sa aj viac naučila, lebo potom prišiel deň kedy mi to vôbec nešlo do hlavy a potom som len stresovala že už s učením meškám :D

martinmmartin
16. máj 2023

Daj priklad niecoho co sa neda pochopit .

mamelka
16. máj 2023

Ja som písala, písala, písala, písala a písala, a hlavne používala farby. Mali sme v škole zúčtovanie a teda mne toto pomohlo, ostatne predmety to isté. A ked sa jednalo o nejaké ošetrenie tak som si našla na YouTube, pustila a písala si

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalifka
16. máj 2023

Môjmu pomáha 3 učenie - čítanie, počúva ( nahrá a potom počúva po ceste do školy) a prepisovanie u učív, ktoré nechápe.

januska12323
16. máj 2023

Ak nevieš pochopiť čo sa učíš popros niekoho nech ti to po lopate vysvetlí. Potom sa už len nabiflujes poučky a zároveň budeš vedieť čo to znamená.

beatrixx1525
16. máj 2023

Toto mi pomohlo na výške ale len na jednu poučku ktorej slová si doteraz pamätám ale netuším čo znamenajú 😂 nakreslila som si za každé slovo nejaký obrázok ktorý mi ho pripomínal a tie obrázky som si dokázala zapamätať. Tak som dala aj celú poučku na skúške a dobre bolo. Ale vo veľkom celú látku asi takto teda nie

anonymanonym
16. máj 2023

Naucit vetu, zopakovat, naucit odsek, zopakovat a pomaly tak postupovat. A mne pomaha hovorit si nahlas a prechadzat sa pri tom.

nwnw
16. máj 2023

Prepisovanim rextu, alebo dokola pustanim nahravok sa da vazne naucit aj subor zakonov.

zuzulka558
16. máj 2023

Ja som sa ju naučila každú poucku ale nikdy som nevedela o com to vlastne je, iba nadrvila do hlavy,, jediný môj problém

diewcatqoo
16. máj 2023

Nikdy som sa nevedela nic nabiflit. Nedokazem si zapamatat vetu, ak nechapem, o co tam ide. Tak skus si najst niekoho, kto ti vysvetli princip, o co tam vlastne ide a potom sa tu vetu naucis lahsie aj naspamat. Opakuj nahlas a zapisuj.

martinka13
16. máj 2023

Veci, ktoré boli pre mňa nepochopiteľné som sa naučila naspamäť. A že to niekedy boli desiatky strán na výške 😀.

panonia
16. máj 2023

Niekoľkokrát som si to prečítala a potom som si pred zrkadlom nahlas hovorila čo som si zapamatala a čítala som to dovtedy pokiaľ som to nevedela povedať.

liljana
16. máj 2023

A lvove biji hlavami o mrize ... 🙂 (Marecku ...)

cervenaruza123
16. máj 2023

Ja som musela veci pochopit. Niekedy som sa vela trapila, kym som pochopila. Ale ked som pochopila, casto som to evdela povedat skoro uplne presne od slova do slova bez vacsej namahy. A zase niektori sa nabiflili len spamati a nepochopili, ale obcas zmenili jedno slovko a zmenilo to vyznam celej vety, takze to aj tak povedali zle. Pamatam, ako sme kecali, ze niekto dostal zlu znamku a pritom dal len jedno slovko inak a ja som dala polku poucky inak, ale mi to ucitelia vzali, ze spravne.
Samozrejme, je rozdiel, ak ide fakt o logicke veci alebo o znenie zakona, ktora treba vediet fakt na kazde pismenko presne. Take veci si len donekonecne treba opakovat a opakovat.