Ako sa stať letuškou?

19. júl 2024

Dobrý deň, som už v treťom ročníku na ekonomickej škole, takze neviem či by bolo možné sa stať ešte letuškou. Popravde angličtina mi moc nejde. Take jednoduché frázy áno ale skôr časovanie vôbec. Viem, že je to dosť náročná práca ale čo som počula tak veľa zarábajú a snívam o cestovani, o rodine a takej rodinne založenej budúcnosti zatiaľ vôbec nesnívam. Čo si myslite, mohla by som byt?

e1i
19. júl 2024

Treba plynulu anglictinu. A letusky v ryanairi a nizkonakladovkach lietaju len otocky,nie pobyty. Ale nejak treba zacat. Vela bab zacinalo v nizkonakladovkach a potom presli do inych spolocnosti ale teda anglictina je zaklad. Aj kurz je vylucne v anglictine.

autor
19. júl 2024

@e1i to by som sa kľudne učila viac napríklad nejaké doučovanie alebo viem, že aj nejaké apky sú na to neviem či pomáhajú ale môžem skusit

e1i
19. júl 2024

Pojde aj o letecku anglictinu

Kurz si platis ten letuskovsky ale moze sa stat ze ho nedokoncis. Kazdy tyzden pomaly nejaky test je.

juliet86
19. júl 2024

anglictinu musis mat na super urovni. musis mat istu vysku a fyzicke parametre idealne aj dalsi jazyk atd. tak zacni nejakou prscou v anglicku kde si zlepsis anglictinu a potom chod na letusku. urcitr asi zacat v nizkonakladovke

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e1i
19. júl 2024
mk1111111111
19. júl 2024

Mas mylne ruzive predstavy, letuska je vlastne casnicka na palube. K tomu ma aj par inych povinnosti, ale v podstate obsluhuje pasazierov, potom po nich upratuje, umravnuje ich. Potom doleti na zem a zasa leti spat a tak dookola. Nemaj predstavu, ze sa tam budes tulat po pamiatkach v nejakom meste, v kazdej destinacii. Samozrejme nejake vyhody na letenky budes mat, ale teda, nie je to vobec lahka praca a este aj velmi zasahuje do zdravia. Nieco si o tom nastuduj. S chabou anglictinou sa k lepsim spolocnostiam ani nedostanes.

zeldia
19. júl 2024

Najlepsia je hotelová skola lebo ide o palubný personal ale myslim že ekonomická je tiež super ale zameraj sa na jazyky so slovenčinou neobstojis a bolo by fajn jazyk spoločnosti kde by si mala záujem pracovat napr austria Angličtina nemčina, airfrance angličtina francuzstina. Spolužiačka roky pracuje pre emirates kde nie je zlá ani ruština. Po maturite sa začneš uchádzať o pracu. Letecká spoločnosť si sama zaškoľuje personal cez kurzy. Nie je to žiadna super robota v podstate čašníčka takže získať tento “dream job” nebude žiaden problém, až na tie jazyky.

melanta
19. júl 2024

@juliet86 Anglicko už nie je v EÚ, takže pracovný trh pre nás tam funguje už inak. Ak tam chce človek pracovať, musí dostať pracovné víza. Aby ich dostal, musí mať pracovnú ponuku na kvalifikovanú prácu, dobrú angličtinu a dohodnutý určitý minimálny príjem. Takže bez angličtiny sa tam nedostane už a tiež tam bez praxe nedostane ponuku na kvalifikovanú prácu. Toľko k rade ísť robiť do Anglicka kvôli jazyku.

zeldia
19. júl 2024

@mk1111111111 a čo je akože problém? Ty si čo, na materskej?

kamatopo
19. júl 2024

Taktiež musíš mat top zdravotný stav. Kamarátku nezobrali len preto, lebo mala dáke zle výsledky.

benit
19. júl 2024

Dcera na jar nastupila k smartwings.
Mali 6 tyzfniv vycvik vacsinou v anglictine a aj skusky. A to bola aj prva pomoc a casti lietadla....
Lieta ako diva, ale este z lietadla v ziadndj destinacii nevystupila😁.
Plat ma zakladny a na to su diety, takze tiez to nie je ze super zarobi. Na vysokoskolacku vyborne.
Na zaciatok musis prejst vyberkom cez testy a pohovor v anj. Nabor bude az buducu jar k novej sezone.

mk1111111111
19. júl 2024

@zeldia sa skudni. Par znamych su letusky. Tak, aby nebola sklamana.

Hned pod Tebou pise to isye matka letusky.

Daj si sprchu, viem, ze je teplo a supni sa na na matersku radsej Ty, asi si z prace prepracovana

zeldia
19. júl 2024

@kamatopo inak toto je pravda to je nie az také prísne sko u policajtov a vojakov ale ešte som nevidela letusku s okuliarmi ale neviem možno nosia šošovky.

mirkam3
19. júl 2024

No ak nevieš poriadne po anglicky tak appka to nespraví, to možno vyzerá, že sa pýtaš cestujúceho pomaly len “chicken or pasta?” no je za tým oveľa viac a treba vedieť aktívne vystupovať… pozri kľudne nejaké profily slovenských letušiek na IG, často hovoria o samotnom výberovom procese a škála ich pôsobenia je rôzna - od Ryanairu až po Emirates (AJ ale treba vsade, lebo konkurencia ta prevalcuje hneď na úvod. Aerolinky sa predpokladam s nikým nepiplaju štýlom ze “je šikovná, angličtinu ma slabšiu ale ved nevadi, doučí sa”)

zeldia
19. júl 2024

@mk1111111111 si ma skludnila, klávesnica veľa znesie však… a tvoj manžel je pilot a sused robi vo veži vo franfurkte a ja som zlata jašterica a plním želania na počkanie ❤️ Nepochopíš lebo nemáš ako ale napriek tomu vysvetlim ostatným: v každej jednej diskusii kde sa mlada dievčina niečo opýta sa nájde frustrovaná vseveduca striga ktorá hejtuje. Najviac ma tu raz vytocila podobná chudera ktorá nazvala sestričky prostitútkami.

ivka225
19. júl 2024

Rozhovory v médiách s letuškami znejú atraktívne. Problém je v tom, že s tými, ktoré počas výberových konaní vypadli, sa rozhovory nevysielajú. A tých je násobne viac. Volá sa to survival bias.

mk1111111111
19. júl 2024

@zeldia si sa zle vyspala? Posles ma na matersku a potom sa urazas.
Mila moja, vies co mi mozes, ci uz cez pismenka, alebo kam.... ja pisem realitu, nebudem jej medove fuzy tahat popod nos, precitaj si v uvode, aku ma predstavu o tomto povolani.

Na Tvoje zelanie: autorka, chod robit letusku, nevadi, ze sa Ti nechce ucit jazyky a ani nic ine, uvidis cely svet a zarobis miliony..

Uz si spokojna. Ak nie, chod robit letusku. Papa lasko.ma. Ty zachranarka mladych dusi.

micusa2222
19. júl 2024

v prvom rade treba vyzerať, v druhom rade vynikajúca angličitina, každý svetový jazyk veľke +, všeobecný rozhľad a samozrejme škola,...hotelová, ekonomická...

ktochytavzite
19. júl 2024

Skus najskor po skole ist pracovat do uk ako opatrovatelka deti,rok by ti mohol stacit naucit sa lepsie jazyk a potom mozes lepsie uspieť.

svetlonos
19. júl 2024

Môžeš vyskúšať robit aj operku do USA a možno sa tak naučíš jazyk, ze ten kurz urobis priamo tam
A hiciaky jazyk sa najlepsie naucis v danej krajine, kde sa ním aj hovorí. Aj je základ a robit v nej kurz a skúšky, hlavne technické ako časti lietadla a podobne, hm. To bez dobrej aj nedáš. Ale pokial nie si antitalent na jazyky, za rok v usa sa naučiť musíš aj keby si nechcela.

laurita285
19. júl 2024

Od dobrých zárobkov to má na míle daleko. Rátaj tak 18tis ročne na začiatku a keď už budeš pani letušiačka čo ovláda viac než jeden jazyk a odmakaných má xy rokov tak zarobí cca tých 30tis ročne. totálne terno fakt.

Ale to ťa trápiť nemusí lebo ťa bez angličtiny min na B2 nezoberú.

lienka.7
19. júl 2024

@autorka plynulá AJ je úplný základ, k tomu musíš vedieť ďalšie jazyky, aby si sa odlisila od ostatných. Plus teda aj vzhlad je dôležitý a zdravotný stav. Kolegyňu mam bývalú letusku, vie plynulo anglicky, holandsky a španielsky. Bude mať 50, vyzerá na 35 😁 pokojne sa popýtam, kde vsade bola, ale viem, že dlho žila v Dubaji

olimuc
19. júl 2024

Mam znamu co je letuska pre LH … zacinala najskor na vnutrostatnych linkach (v DE) z lietadla vystupila tak na hodinu kym upratovali, , az postupne sa vypracovala na transatlanticke … ano tam su aj 1-3 dni pobyty ale hovori plynule anglicky, francuzsky a nemecky - ano ona zarobi velmi dobre ale po 25 rokoch prace …

benit
19. júl 2024

@micusa2222 nasa ma strednu pedagogicku a vs psychologiu. Nevyzadovali hotelovku ani nic podobne.

panonia
19. júl 2024

Ja by som sa bala že z toľkého lietania dostanem prinajlepšom trombózu....

kacusik69
19. júl 2024

@benit par krat uz som Sonku mala moznost vidiet, tak super ze to vyslo 🥰 sikulka

benit
19. júl 2024

@kacusik69 dakujem. Hej teraz sa znovu rozhupala a vyslo yo. skola jej uz isla cez usi, ze si oddychne na chvilu. Je spokojna, tak hadam jej to vydrzi.
Ty si ju spoznala?😁

mamamasama
19. júl 2024

@mk1111111111 letuška je čo, prosím? Čašníčka na palube? Vieš koľko toho tá "čašníčka" musí mať naštudované? Ako vás zachrániť, ako neurobiť najmenšiu chybičku? Sme vycvičené ako hasiči, policajti, zdravotníci, musíme ovládať sebaobranu, všetky lieky, čo robiť pri dekompresii, turbulencii, páde. Vieš koľko je za tým driny? Ak ti začne rodiť pasažierka, alebo ak ti iný pax zomiera(to sa stalo mne) a ty musíš resuscitovať 4 hodiny, kým nepristaneš? Ako rozoznať mŕtvicu, infarkt, alergiu, alebo obyčajnú paniku? A ty povieš, že som čašníčka? A aké upratovanie?Lietaš iba low cost, však? V živote som lietadlo neupratovala a nerobím otočky. Minimum rest máme 24 hodín. Minimum. ✌🏻