Ako sa pripraviť na medicínu?

blondeviktor
26. dec 2023

Ako sa pripraviť na medicínu? (Áno, viem, stredoškolské učivo a niektoré fakulty majú aj modelové otázky), ale vedeli by ste poradiť ešte nejaké knihy, ktoré Vám pomohli? Vďaka

blondeviktor
autor
26. dec 2023
aeruginosa
26. dec 2023

A kam na medicínu?

pribinak
26. dec 2023

Zistila by som si že tá fakulta nerobí nejaké pripravené kurzy na prijimacky

nin12345
26. dec 2023

@blondeviktor no ak chces ist BA tak sa nasprtaj tych 3000 otazok zo zelenych kniziek a das to naozaj plus aj tie priklady chemicke co su tam tazsie si vybav dake doucko prejdi ich s niekym skusenym a take co su moc tazke a zdhave na vypocet sa naspamat nauc. Ak mas peniazky tak sa da aj tak si pomoct ze si zaplatis kurzy na tej fakulte ucitelia tam zvyknu dat priklady ktore potom su aj na prijimackach.

nina_20
26. dec 2023

Košice takisto stačí sa naučiť tých 3000 otazok

nin12345
26. dec 2023

@blondeviktor a este ak mozem poradit je to smutne ale - vyprdni sa na ucenie sa stredoskolskeho uciva lebo tak to nedas treba naozaj len slepo sa nabiflit tie otazky

blondeviktor
autor
26. dec 2023

@nin12345 v Bratislave sú už aj scio testy (ak mám dobre info) a tam je stredoškolské učivo

blondeviktor
autor
26. dec 2023

@aeruginosa Bratislava

nin12345
26. dec 2023

@blondeviktor aha pardon tak to je pre mna novinka ze aj na medicine. Ja som robila scio chem/bio/vseo ale na inu skolu

aeruginosa
26. dec 2023

Urcite sa len nebifli ako ti tu niektori radia. Chcela by som vediet, ako sa daju nabiflit priklady, hlavne tie z populacnej genetiky, ved to je ciste sialenstvo. Treba ucivo vzdy chapat - ked sa chces biflit, tak taxonomia zivocichov, rastlin a hub, to aj tak dalej nevyuzijes, ale taku genetiku sa biflit je velmi zly napad.
Zozen si stare gymnazialne knihy, podklady su priamo z nich ako cez kopirak. Cytologiu a genetiku neodflakni, chemiu uz vobec, radim ti ako medicka, keby neviem dobre chemiu, na predmetoch ako lekarska chemia, lekarska biochemia, klinicka biochemia, farmakologia, … by som si ani neskrtla. Tam sa uz len stavia na gymnazialnom ucive a ide sa dalej…
Doucka do BA sa neoplatia vobec.

lizardd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi3008
28. dec 2023

@aeruginosa mozem len suhlasit

mamina7070
28. dec 2023

@aeruginosa presne chemii vypoctom musi proste rozumiet treba sa zacat vcas pripravovat celkom fajn je aj zapajat sa do chemickych olympiad a z chemie excelovat

magimi
2. jan 2024

V prvom rade si treba uvedomiť, že prijmacky sú len začiatok dlhej strastiplnej cesty 😀 ak sa aj nabiflis otázky na prijímačky a zázrakom ťa príjmu, kľudne ťa môžu prvý rok štúdia vyhodiť zo skúšky z chémie a biológie.
Ja som šla na medicínu zo zdravotnej školy a na prijímačky som sa drela, učila som sa z gymnazialnych knih, chodila na 2 doucovania a na prípravné kurzy. Prijali ma, ale zďaleka som to neovladala tak dobre, ako keď sa to niekto učí postupne a maturuje z toho...Keď už som začala prvý ročník, po prvej hodine biofyziky som plakala, že ja idem domov...absolutne som tomu nerozumela a to bola téma, že Meranie a váženie 🙂 biológia a chémia majú prvé dva roky na medicíne takú hĺbku, že ak nemáš základ, bude to extrémne náročné. Až keď som v druhaku urobila skúšku z biochémie na Áčko, konečne som mala pocit, že som sa vyrovnala gymnazistom. Tým chcem povedať, že sa to dá, ale ocakavaj drinu, pot a slzy.

blondeviktor
autor
2. jan 2024

@magimi ďakujem, chodím na gymnázium kde profesorky maju vysoké nároky, učíme sa viac učiva ako ostatne školy, veľa driny a sĺz. Ideme dosť štýlom “vysoka škola”, ale mne to trosku vyhovuje, lebo nás pripravujú už na vysokoškolský systém a potom to nebude pre mna šok.

blondeviktor
autor
2. jan 2024

Ďakujem veľmi pekne všetkým

magimi
2. jan 2024

@blondeviktor tak to máš najlepšiu prípravu, myslela som, že už si staršia a nechodila si na gymnázium. Závisí aj od toho, kde chceš ísť na medicínu a pozistovat si...do BA nie je zlé si pozrieť tie otázky, aspoň pre predstavu, nehovorím o biflovani...v MT zase robievali prípravné kurzy a viem, že profesori aj doucovali. Keď ti niečo nie je jasné alebo potrebuješ niečo viac pochopiť, dohodni si doučovanie s vašou chemikarkou. Nič viac nepotrebuješ

blondeviktor
autor
2. jan 2024

@magimi idem na prípravné kurzy do Bratislavy. Začínajú nabuduci týždeň