Ako sa naučiť anglicky?

kiki122
6. mar 2021

Ahojte chcem sa naučiť anglicky doma.. Základy zo školy uz mám čiže nejsom začiatočník. Chcem sa spýtať ako sa najrýchlejšie naučím anglicky? Myslíte ze keď sa každý týždeň naučím napr 50 slovíčok a budem mat slovnú zásobu postačí mi to? Dá sa takto naučiť? Alebo myslíte že sa dá naučiť iba pozeraním filmov? Poraďte prosím.. A viem sa takto anglicky naučiť napríklad za 2roky? Vopred ďakujem za rady

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
6. mar 2021

@kiki122 slovna zasoba je dolezita, je super, ak uz mas nejake zaklady a zacnes doplnanim slovíčok. Urcite by sa ti zisla aj nejaka ucebnica anglictiny, pripadne pracovny zosit a pozeranie seriálov/filmov v anglictine s anglickymi titulkami. Nuz, ale zalezi aj na tvojom veku a kedy si sa tie zaklady ucila. (ak 10 rokov dozadu, tak by som skor povedala, ze by si mala zacat od zaciatku)

0silvia0
6. mar 2021

@kiki122 neskusala si aplikaciu duolingo? Ja sa ucim teraz rustinu.

kiki122
autor
6. mar 2021

@cocolino234 budem mat 18 🙂 a na strednej škole nemám angličtinu mala som len na základke😊

kiki122
autor
6. mar 2021

@0silvia0 ďakujem skúsim

miriam_s
6. mar 2021

@kiki122 pozri si english vocabulary in use, dá sa stiahnuť ako PDF, je tam slovná zásoba po témach a pracuješ s ňou v reálnom kontexte...lebo vedieť slovíčka je super ale keď sa len učíš "zoznam" nie je to tak efektívne lebo ty potrebuješ vedieť ako to použiť v praxi, v reálnych vetách... A samozrejme pozeraj seriály, texty obľúbenych piesní, na Spotify sú podcasty pre learners of english...

kiki122
autor
6. mar 2021

@miriam_s ďakujem 🙂

ivetka_kamo
6. mar 2021

@0silvia0 je to bezplatná apka?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka_3
6. mar 2021

Za mňa momentálne naj englisme.cZ

mtdk
6. mar 2021

Detské rozprávky v AJ

0silvia0
6. mar 2021

@ivetka_kamo ano, bezplatna

kiki122
autor
6. mar 2021

@cocolino234 My sme mali na výber medzi anj a nemčinou a vybrala som si nemčinu 🙂

ivetka_kamo
6. mar 2021

@cocolino234
@0silvia0 idem na too 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkamatka7
6. mar 2021

@kiki122 Ak sa učíš slovíčka, uč sa ich ako slovné spojenia. Význam slova si okrem prekladu a synoným povedz alebo prečítaj aj vysvetlený v pôvodnom anglickom jazyku. Nájdeš ho ako významový slovník. Samotné čítanie a slovíčka však nestačia na rozprávanie. Kniha ,,Maturita z angličtiny" doplnená cd s nahratými textami, ktoré by si počúvala a zároveň si pozerala text, sa dá nájsť na eshope kníhkupectva.

matus7030
6. mar 2021

@cocolino234 je na výber NJ /ANJ

kiki122
autor
6. mar 2021

@cocolino234 chodím na strednú zdravotnú školu 😊 môžeš si vybrať nemčinu alebo angličtinu maturujeme z odborných predmetov a z jazyka ktorý si vyberieš.. Nemám dôvod si vymýšľať ci mame alebo nemáme na skole angličtinu😄 ale na to som sa nepýtala, chcela som len vedieť ako sa naučiť anglicky 🙂

appletree
6. mar 2021

@kiki122 pozeraj filmy a serialy v anglictine pusti si najprv s titulkami anglickymi a po case bez.

ivangeline
6. mar 2021

Filmy a hry su dobry nápad alebo kniha...no nic nie je nad komunikáciu, hlavné ak si introvert a ťažko sa ti vobec rozpráva. XD Callanova metoda bola pre mna super. A pobyt v zahraničí nic nepredci.

katkamatka7
7. mar 2021

@kiki122 Jedna veľmi dôležitá vec je ešte, na ktorú nezabudni. Pokiaľ jazyk nepoužívaš, vytratí sa Ti. Máš znalosti nemeckého jazyka. V úvode si položila otázku, či sa môžeš naučiť jazyk za dva roky učením sa slovíčok. Áno, ak to budeš robiť denne alebo systémom opakovania do štyroch dní, ale nie, ak to budú len slovíčka. Nemčinu si zvládla, jej gramatika je náročná, ak Ťa učenie jazykov baví, môžeš pridať na leveli tým, že témy, ktoré si mala v nemčine, si preložíš do angličtiny. Určite vieš, čo je to doslovný preklad a ako sa líši od významového prekladu. Stávajú na jednoduchých vetách. Ako sa ku nim budeš vracať, dopĺňajú ich o to, čo si nabrala z iných tém a rozvinieš si jazykové schopnosti. Držím Ti palce, aby si bola vytrvalá 🙂

chrumka120
15. mar 2021

@kiki122 tým učením slovíčok sa isto angličtinu nenaučíš, ja som pozerala filmy, videá na YouTube po anglicky, niečo čo ma zaujimalo, dajú sa tam zo začiatku nastaviť aj titulky, teraz už úplne v pohode rozumiem, alebo je taká aplikácia Duolingo, kde napríklad píšeš aj ty, alebo hovoríš 🙂

elsk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunnygirl44
30. aug 2021

Je tu niekto kto dobre ovláda angličtinu? Ja napr. viem slovíčka a to je asi tak všetko. A stále rozmýšľam ako to mal ten Matovič správne povedať? Can I go next tíme? One time? No baby anglictinarky ako to malo byť správne?

sasesoe
30. aug 2021

@kiki122 ahoj, odporucam pozri web a fb jazykovy mentoring. Maju zadarmo webinar na stranke a vo stvrtok budu vysielat i nazivo. Treba sa ale vopred prihlasit. Mne to dava zmysel a funguje. Drzim palce