Ako sa dobre naučiť rozprávať po anglicky?

19. júl 2022

Po Anglicky niečo viem, ale normálne by som sa určite nedohovorila. Bohužiaľ pre mňa boli hodiny Angličtiny v škole peklo... Strašná nuda. Učiteľka prišla a dala nám úlohy, alebo si s nami niečo prečítala a s tým to haslo. Veľakrát som ani len nevedela urobiť tie úlohy, lebo proste to nevysvetlila dostatočne a ja som nevedela, čo tam mám robiť... Teraz po škole rozmýšľam, že ako sa dobre naučiť po Anglicky, alebo možno voľáky iný jazyk.
Pomohli vám kurzy? Krúžky? Ako ste sa naučili dobre po Anglicky?

ms_green
19. júl 2022

Ja by som asi začala niečím ako je Duolingo. Čo sa týka kurzov tak záleží. Moja mamina bola na kurzoch asi troch, lebo za ich čias sa učili rusky, tak sa chcela naučiť a všetky tri, že nuda, nezaujímavé

lindous
19. júl 2022

Rozprávať sa naučíš tak, že budeš rozprávať... S angličtinou som problém nemala, ale s iným jazykom som sa najskôr trápila v jazykovke a už ma to fakt nebavilo, tak som si našla doučko s lektorom, robili sme aj cvičenia na gramatiku a slovnú zásobu, ale hlavne konverzácie a progres prišiel veľmi rýchlo 😊

pukina
19. júl 2022

Mne skola ani kurz napriklad toho moc nedali, omielanie gramatiky a biflovanie sa slovicok nie je nic pre mna. Uplne najviac som sa naucila v priamej komunikacii, pri serialoch (original hlas s anglickymi titulkami, nie slovenskymi) a pc hrach. Skus pripadne nejake konverzacne kurzy, ak zaklady mas, tie ti daju ovela viac.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. júl 2022

Aj sa niekto z vás reálne naučil cez Duolingo?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iluviel
19. júl 2022

Duolingo je skvelé, ja viem anglicky, ale používam ho na učenie sa nemčiny. Jeho jediná drobná nevýhoda je, že neobsahuje slovenčinu, len češtinu, takže sa učíš akoby z češtiny po anglicky (vysvetlenia máš po česky, preklady, testy, všetko). Ale ak to dokážeš prekúsnuť, tak je to dokonalý spôsob ako každý deň stráviť učením sa jazyka nejaký čas a keď si vytvoríš návyk, tak sa vieš krásne posúvať. Ja to odporúčam.

lindous
19. júl 2022

Duolingo je perfektná výplň času, ktorý by si aj tak strávila ťukaním do mobilu, keď nevieš z jazyka nič a chcela by si sa naučiť nejaké základné frázy napr. na dovolenku alebo zo zvedavosti, ale je to veľmi repetetívne a chýba konverzácia, takže ak chceš aj nejaký iný jazyk, odporúčam ako začiatok, ale aktívne používať jazyk sa s tým nenaučíš ...ty píšeš, že niečo vieš, ale nedohovorila by si sa ... ver, že keby si musela, tak áno, nejak si na škole z tej angličtiny preliezla, musíš prekonať len ten blok a rozrozprávať sa, prestať riešiť v hlave či používaš správny čas a gramatiku a jednoducho skúšať rozprávať, komunikovať...

srferreira
19. júl 2022

Najlepsie sa naucis jazyk v krajine. Musis sa otukat a zacat rozpravat. Mam teraz doma 15 rocneho brata na prazdniny. Chodil sem stale, ale nikdy nie na tak dlho. Vzdy sa bal rozpravat, ako 10 rocneho som ho dala do letnej skoly tu v UK. Stale sa hanbil. Teraz je tu dva tyzdne a tak sa rozrozpraval normalne fluently my sme len oci otvrali 😂😂

ms_green
19. júl 2022

Ja tiež odporúčam Duolingo síce na nemčinu ale používam. Kedysi som maturovala z nemčiny ale skoro všetko som zabudla. Používam to na osvieženie slovnej zásoby. Plynule rozprávať ťa to nenaučí ale ako základ je to podľa mňa fajn. A hlavne je to zadarmo. Nemáš moc čo stratiť.

lienka9
19. júl 2022

Ja som mala na skole 10r anglinu,potom rozne jazykovky ale nic mi nepomohlo az 1na 1 ked som si zaplatila osobne lektora.venoval sa len mne,presli sme co som potrebovala..v podstate cely cas sme sa len rozpravali a fakt ten blok, ktory som mala uplne opadol.uz som neriesila casy,pady,vzory :D a nejako sa to rozbehlo.nehovorim uplne gram.spravne,ale aj napriek tomu som anglinu denne v robote pouzivala a nikdy sa nikto nestazoval :D

stefi_k
19. júl 2022

Dcera ma lektorku, ktora sa venuje len jej. Musim povedat, že sa vela naucila a najme zlepšila v konverzacii. Jazyk musiš rozpravat aby si sa ho naučila. Duolingo je fajn ale čisto cez neho sa podla mna reč nenaučiš, je to dobra pomocka. Odporuča sa pozerat filmy v tom jazyku a čitať knihy.

autor
19. júl 2022

@lienka9 A to on učil ako keby úplne od začiatku? A koľko taký lektor stojí, ak sa môžem spýtať?

zuzuliennka1
19. júl 2022

Cudzi jazyk sa uplne najlepsie naucis priamo v krajine, kde sa nim hovori, kde budes nutena ho dennodenne pouzivat, vynajst sa, dostane sa ti do ucha.
Ak doma - tak kvalitne intenzivne kurzy a pracovat s jazykom aj doma, pozerat serialy, filmy, chodit na kurzy… ale to je dost pasivne - aktivne je najlepsia cesta naucit sa jazyk, a najaktivnejsie je to v zahranici

zuzinabila
19. júl 2022

napríklad môj manžel lektor by ťa naučil. učí aj online. vďaka nemu sa kopec decák dostalo na VŠ štúdium do zahraničia🙂 ja sama som chodila na taliančinu s lektorkou a vedela som sa normálne dorozumieť v taliančine za pár týždňov/mesiacov.ale samozrejme, musíš tomu venovať aj čas pomimo, nikto Ti nenatlačí jazyk do hlavy lievikom. s cudzím jazykom musíš "žiť", vnímať zmyslami, teda počúvať, rozprávať, pozerať.

ateragram
19. júl 2022

Ja som akurat vcera zacala. Zaplatila som si lektorku a chodi ku mne domov. Hlavne sa vela rozpravame a ked nieco poviem zle opravi ma a vysvetli ze co a ako. Dnes mam iba druhu hodinu a tesim sa co sa zase naucim a co som vravela zle. Ja vela rozumiem ale povedat bol problem. Tak uvidim ci sa to zlepsi

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2022

@zuzinabila A koľko to stojí prosím? Kde sa dá takých lektorov nájsť? Prepáčte, že som trochu mimo, ale ešte nemám skúsenosti s lektormi a nikoho takého ani nepoznám.

ateragram
19. júl 2022

Ja platim 13€ na hodinu. A mam stastie ze baba je z nasho mesta

lindous
19. júl 2022

Autorka, skús hľadať na doucma.sk 🙂

lenjaja84
19. júl 2022

Odist do anglicky hovoriacej krajiny! Inak Ta nic nedonuti... ja som odisla ked som mala 20r. a vratila sa ked som mala 36r. najlepsi kurz!

modraslamka
19. júl 2022

filmy, filmy, filmy, hry. Ja som mala na vs skusku ked som otvorila usta, profka len udivene poznamenala ze isto pozeram filmy po anglicky lebo mam peknu vyslovnost oproti vsetkym co sli predo mnou.
ale mne jazyky celkovo idu. Za to matika 0bodov.
Niekto to ma naopak.

lienka9
20. júl 2022

Ja som platila 10eur za hod.,ale bolo to uz par rokov dozadu a za online.mne to vyhovovalo,lebo som sa nemusela nikam presuvat..skus inzeraty v tvojom meste,pripadne ako baby pisu stranky na nete

bramon
18. feb 2023

@lienka9 prosím vás nejaký kontakt na lektora?Ďakujem

lenkav9
18. feb 2023

@bramon bramon ja mam lektorku u ktorej aom skoncila minuly rok, ak chcete kontakt napiste mi spravu

domika225
11. mar 2023

@lienka9 ahoj môžem sa opýtať, po akom čase s lektorom si cca videla progres? Ako často do týždňa je potrebné ho mávať? Potrebujem sa rozhovoriť a samozrejme nechcem aby ma to finančne zruinovalo. Ďakujem 🙂

lienka9
11. mar 2023

@domika225 my sme mavali 1x do tyzdna a progres som videla tak do 3mesiacov.ucili sme sa takto asi pol roka,potom isla rodit,tak sme skoncili.ale mne osobne to velmi pomohlo,aj cely sposob vyucby,som bola spokojna.

lienka9
11. mar 2023

@domika225 my sme mavali 1x do tyzdna a progres som videla tak do2- 3mesiacov.ucili sme sa takto asi pol roka,potom isla rodit,tak sme skoncili.ale mne osobne to velmi pomohlo,aj cely sposob vyucby,som bola spokojna.

yanni
11. mar 2023

Duolingo je nudaaaa. Zo zaciatku, ak nevies fakt NIC, tak sa naucis slovicka, ale neskor je to Strasse jednotvarne.