Ako postupovať pri zmene vysokej školy?

bibi525
22. máj 2019

Ahojte. Chodím na vysokú školu, no rozhodla som sa pre prestup na inú VŠ. Chcela by som sa spýtať, či s tým má niekto skúsenosť ? Či mám zanechať štúdium, alebo sa nechať vylúčiť školou ? Pretože zápis na novú školu mám v júli a keď prídem o status študenta skôr, tak budem musieť zbytočne kvôli pár dňom riešiť aj úrad práce ? Vie mi niekto poradiť, ako postupovať ?

veronice
22. máj 2019

@bibi525 ja som takto koncila. Na prvej skole ostan studentom najlepsie az do zapisu na dalsiu. Vyhnes sa papierovackam ;)

alexandricka98
12. júl 2019

@veronice Ahoj, potrebovala by som poradiť..
Dňa 13.08. mi končí štúdium na jednej vysokej škole
Od 01.09. sa stávam študentkou 2.vysokej školy..
Jedná sa o prestup z jednej vš bakalár na druhú vš bakalár

Na tých 14 pracovných dní + víkendy sa mám ísť zaevidovať na ÚPSVaR? Vôbec neviem ako to funguje🤷‍♀️ potvrdenie o návšteve školy už mám, zápis som mala koncom júna.

Prosim poraď☹️

veronikaszabova
12. júl 2019

@alexandricka98 predpokladam, ze sa treba zaevidovat na upsvar. Nakolko od 13.8 stratis status student.
Alebo si tych par dni v Zdr.poistovni doplat sama

veronice
12. júl 2019

@alexandricka98 tak tak, ako vravi veronika nado mnou, treba ist na urad prace s tym ze zober aj daky papier alebo aspon pobedz ze od 1.9. budes opat student nech ta nenahanaju po pohovoroch zbytocne.

bibi525
autor
22. aug 2019

Ano baby, aj ja som sa musela evidovať na úrad, lebo až v septembri dostanem potvrdenie o návšteve školy z novej VŠ 😖

mims_03
25. apr 2021

@alexandricka98 ahoj prosím ťa, keď si prestupovala, musela si nejakú žiadosť zasielať aj VŠ z ktorej si prestupovala?

alexandricka98
26. apr 2021

@mims_03 ahoj, nie. Len som si vyplnila žiadosť do novej školy. 😊