Ako na angličtinu?

18. okt 2022

Učiť sa sama, veľa citat? Robiť si gramatické cvičenia? Alebo nejaký kurz z netu? Má význam tie drahšie kurzy ako od Machovej alebo Bronu?

zmrzlinka2021
18. okt 2022

Kurz ti pomoze, ale zaklad je na dennej baze v naglictine:
- pocuvat podcasty
- sledovat serialy / filmy
- citat knihy

denne a pravidelne + dobry kurz na gramatiku + miliardu kurzov cez youtube

Ani Machova ti nic ine neporadi - vzdy za vsetkym stoji tvrda praca TEBA 😉

cukrikovavila
18. okt 2022

Z pozície doučovateľky - nikto ti to do hlavy nenaleje. Mňa ako lektorku vždy veľmi frustrovalo, keď sa angličtine moji študenti nevenovali vo voľnom čase a čakali, že im stačia len lekcie so mnou a ja "ich to naučím"... ja viem pomôcť, naviesť, poskytnúť materiály, rady, vysvetliť gramatiku... ale to rozhodujúce je tvoja práca mimo hodín.

Samoštúdium, čítanie knižiek podľa úrovne (prekladať si so slovníkom slová, ktoré nepoznáš, čítať dvojjazyčné knihy, kde na jednej strane je text v AJ a na druhej preklad), pozerať filmy a seriály ideálne neskôr s AJ titulkami, pomáha prekladať si texty pesničiek... nejako komunhikovať - konverzácie s lektorom sú super ale nenahradia reálny rozhovor... kludne s kamoškou, manželom, deťmi v danom jazyku.

zlostitko
18. okt 2022

Jednoznacne vycestovat do anglicky hovoriacej krajiny, ak mas moznost. To ti da najviac.

autor
18. okt 2022

Mne sa práve páči najviac samostudium, preto sa pýtam 🙂 či sa to bez kurzu nedá 😄

dadus_ka
18. okt 2022

Ja som teraz začala angličtina rýchlo od Hlinku a zatial som spokojná.

cukrikovavila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukrikovavila
18. okt 2022

@autorka určite sa dá 🙂)

danica2711
18. okt 2022

dá sa všeličo, ale dôležitá je konverzácia a ako všetci vieme, po anglicky sa sami so sebou rozprávajú len Angličania, Američania a Austrálčania (a inojazyční native speakers, ale to nie si). Samoštúdiom sa naučíš dosť veľa, ale na konverzáciu a overenie si toho, čo si sa naučila rozhodne odporúčam lektora

sylvie
3. nov 2022

Odporucam ti absolvovat aspon jednu akademiu Lydie Machovej, to da tvojmu uceniu uplne iny rozmer. Ono sa to pekne povie, ze sledovat serialy, pocuvat podcasty a pod., ale treba na to aj system. Navyse v akademii, ta vedia tak namotivovat, ze ides potom raketovo. Tam ta naucia aj to, ako na konverzacie. Je to premakany system. Ja uz som v 4.takejto akademii a vobec nelutujem tie peniaze. Prave naopak, boli to najlepsie investovane peniaze do studia jazyka 🙂

sylvie
3. nov 2022

A kto je prosim ta Brona alebo ten Brona?

yoxinka
3. nov 2022

Práve somv Akadémii samoukov u Machovej a mám online lektorku od Broňu 😂, takže ti viem dať info. Je to presne tak, ako tu píše jedna kočka, že je to hlavne na tebe. Ja učím slovenčinu dvoch cudzincov a oni sú mega motivovaní učiť sa, robia to vkuse vo svojom voľnom čase. A to je pointa. Toto ti poradí aj Broňa aj Lýdia. Mne Machová pomohla v tom, že som dostala veľmi slušný návod ako na to, veľa podpory, “spolužiakov” s ktorými môžeš kecať, milión zdrojov na rôzne materiály. Avšak cítila som, že potrebujem lektora kvôli tomu, že rozprávať sa s niekým na tvojej úrovni je úplne iné ako sa baviť s niekým s perfektnou angličtinou, ktorý ťa povzbudí, opraví. Mne kurzy mega pomohli v tom, že som sa prestala báť rozprávať. Ale teda, konkrétne ja pozerán denne seriál v angličtine s aj titulkami, tak 40minút, denne sa venujem gramatike, denne čítam periodiká v angličtine a vždy keď idem autom sama, rozprávam si anglicky, plus, snažím sa anglicky myslieť o všetkom. Denne je to dokopy aj 3 hodiny, čo je veľmi slušné. Raz do týždňa mám lektorku a raz do týždňa kecám s jednoz kočkou z Akadémie. Je to však hlavne hlavne o tebe, kurz netreba, myslím si, ale je fajn nejaký lektor, napríklad native speaker z italki. Dnes v dobe internetu je to oveľa oveľa ľahšie ako kedysi.

sylvie
3. nov 2022

@yoxinka Dakujem, tak to sme spolu v tej Akademii. Ja som tam s francuzstinou, a aj v kazdej predchadzajucej akademii som bola s francuzstinou. Kazda ta akademia mi nieco dala.. 🙂