Ako ďalej v štúdiu?

16. jan 2022

Ahojte, momentálne študujem učiteľstvo 1 ročník na Bc. štúdiu. Nikdy som to nemala presne stanovené, že za každú cenu chcem byť učiteľkou, prišlo to len tak z nudy, povedala som si , že to skúsim , tak som to skúsila. Teraz ma čakajú posledné 3 skúšky. Konkrétne zameranie mám dejepis - výchova k občianstvu. Nie som si istá, či je to presne to čo chcem v reáli vykonávať a odkedy máme dištančne, tak som aj viac skeptická, nechcelo sa mi ani počas výučby sa prihlasovať na hodiny niekedy, ale vždy som sa prihlásila aj som vedela učivo, len no nevidím sa v tom veľmi.... tak si myslím, že len mrhám čas, zožiera ma pocit, že to ani nemá zmysel, teraz momentálne mám v pláne už dokončiť tento ZS a neviem čo bude lepšie či už mám dokončiť celý 1 ročník a tak odísť zo školy, ale dokončiť skúšky v tomto ZS ktoré mi ostali a do LS už nenastúpiť. Neviem čo mám robiť, čo by ste mi poradili ?

luccija
16. jan 2022

A čo by si iné chcela?akú máš strednú školu?dokončila by som rocnik

kacena4
16. jan 2022

otazka nie je na VS ale na to co chces robit potom, ist na iny odbor - podobny? dokonci si oba semestre a mozno sa ti budu dat presunut niektore predmety a nebudes sa ich musiet znova ucit a robit skusky, alebo chces ist pracovat? potom skonci rovno a hladaj si pracu, alebo pokracuj kym si pracu nenajdes 🙂 drzim palceky

klariska1
16. jan 2022

Odporúčam ukončiť si celý prvý ročník. Aj tak budeš ešte do konca akademického roka vedená ako študentka na tej škole, na inej začať študovať nemôžeš a aspoň budeš mať zmysluplne vypknený čas (štúdiom). Nehovoriac o tom, že budeš mať za sebou jeden ročník na VŠ (vždy lepšie ako jeden semester) a ak by si šla na školu podobného zamerania, veľa skúšok ti môžu uznať.

autor
16. jan 2022

@luccija mám vyštudované cukrárstvo, kuchárstvo to bolo pol na pol štúdium a potom som študovala také pomaturitné študium hygienu potravín

lilianka28
16. jan 2022

No tak to riadne kombinácie štúdia.
V prvom rade si ty musíš stanoviť, čo chces vlastne robiť.

luccija
16. jan 2022

A prečo učiteľstvo?alebo v čom sa vidíš čo by Ťa bavilo?to si si mohla spraviť 2r pomaturitne a ísť do škôlky.Rocnik dokonči možno Ťa demotivuje to online vyučovanie.Ale, ak máš iný plán čo chcela robiť tak chod za tým, ale podľa mňa nevieš čo by Ťa bavilo však?

simca06022011
16. jan 2022

otazne je co chces teda robit? A teraz nemyslim studovat, ale co chces robit? lebo ak mas byt na VS len aby si niekde bola, tak to naozaj nema vyznam. Mozes ist aj pracovat.

autor
16. jan 2022

@luccija No vlastne ja som chcela ísť na SPU do Nitry pokračovať v tej hygiene, len tam bolo dosť chémie a tým pádom že som ešte nikdy pred touto VŠ nechodila na výšku, tak som hlavne nevedela ako to funguje so skúškami, tak to bolo prvé čo ma napadlo, že učiteľstvo. No a ako som písala, tak som zistila, že ma to nenapĺňa a necítim sa tak 100 %

luccija
16. jan 2022

Ok, tak SPU nie, učiteľstvo nie v akom odbore chces pracovať či študovať?máš vzťah k tej cukrarcine, chces ísť niekde do gastro sektora?bolo by fajn porozmýšľať kde sa vidíš, kde sa budeš mať dobre, keď raz budeš mať deti gastro to asi nebude ..

autor
16. jan 2022

@luccija Cukrárstvo zbožňujem, veľmi rada pečiem torty aj zákusky, len škoda, že nepoznám výšku zameranú buď na kuchárstvo, alebo cukrárstvo. Keby bola vysoká škola cukrárska, tak tam by som hneď šla.

lindous
16. jan 2022

A teda prečo silou mocou VŠ ? Keď máš v rukách remeslo, ktoré ťa napĺňa ? Ja by som spravila tento semester tak, aby ťa nevylúčili a cez letný semester skúsila prácu ako cukrárka, stále budedš študent a aspoň si zarobíš ... nemáš v okolí nejakú takúto možnosť ? ... alebo potom ak by si chcela v cukrástve podnikať, tak možno na VŠ nejaká ekonomika, podnikanie 🙂

dadis
16. jan 2022

Ale ved VS nepotrebujes. Myslim, ze si vzdelana dost, mas maturitu a pomaturitne studium...urcite si sikovna a v zivote sa presadis. Radsej zacni pracovat a zameraj sa na vzdelavani praxou, popripade nejake cukrarske kurzy ci prax v zahranici..nech si v cukrarstve fakt profik 😉

simca06022011
16. jan 2022

No asi preto nie je taka vs, lebo ako cukrárka sa uz viac vzdelávať nemusíš.

luccija
16. jan 2022

Tak chod na hotelovú, ale čo s tým vyhras?kamaratkina dcéra má VS diplomacia a verejná správa?neviem ako sa to volá 3 jazyky a spravila si v Trnave kurz na nejaké špeciálne torty a pečie, lebo ju nebaví sedieť v kancelárii
Daj si smer čo chces robiť.

mauduska
16. jan 2022

ja nerozumiem prečo chceš mať silou mocou vš, keď ťa napĺňa niečo celkom iné. Ja som na VŠ, ale len preto, že povolanie, ktoré chcem robiť sa bez diplomu robiť nedá. Keby sa dalo a kľudne aj za nižší plat, tak ma fakulte už neuvidia. 🙂 výška nie je sranda, je to plno driny (aspoň môj odbor) a koniec koncov mi to v mojom profesii až tak hrozne nepomôže. Ak nemusíš mať výšku, tak si ju nerob, ušetríš si tým plno trápenia a stresu 🙂

lutam12
16. jan 2022

Mila autorka, ja uz odbor De-ov nam vystudovabe pre ZS a SS, studium som ukoncila v roku 2007. Doteraz som nemala pracovne miesto v skole . Ak by som sa mala rozhodnut este raz dala by som kombinaciu s AJ. Pracujem v oblasti,kde pouzivam Aj denne. Teraz sa mi uz nechce znovu studovat AJ, ak ta nebavi kombinacia tak prestup na iny odbor, to sa da. Tiez neviem, ci by ma realna praca v skole zaujimala nakolko nemam skusenosti, ale beriem to tak ze mat vystudovane ucitelstvo nie je zle ak mas deti, s jazykom mozes aj doucovat. Kombinacia s OV je narocnejsia na uvazok v skole. Ja stale verim, ze ucitelstvo je dobry odbor, ak sa Ti podari ziskat miesto v skole tak je to stabilne zamestnanie.

heleninamama
16. jan 2022

Ak chceš spojiť cukrárske remeslo a školstvo, tak choď za majsterku odborného výcviku v tomto odbore a môžeš pracovať niekde na hotelovej škole.