Aké vzdelanie je potrebné k práci v lekárni?

23. apr 2021

Dobry den,chcem sa opytat je moznost zamestnat sa v lekarni aj bez farmaceut odboru?zaroven,kde ako ziskat aspon potrebny kurz,ci externe jednorocne studium?

sisa_s
23. apr 2021

No farmaceut nie je predavac paralenu, musi vediet poradit, vediet indikacie, kontraindikacie liekov atd atd...min.vzdelanie v lekarni je myslim farmaceuticky laborant so strednou skolou, dalej vš farmacia...predstavujes si to moc jednoducho a kurz/jednorocne externe studium 🙈🙈🙈🙈🙈🙈nekomentujem dalej

sofia17
23. apr 2021

Bez adekvatneho vzdelania SS farmaceuticky laborant alebo VS farmacia, len ako upratovacka.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriamik77
23. apr 2021

Musí to byť farmaceut, sestra má chemickú školu, ale nezobrali ju do lekárne lebo nespĺňala ich kritéria

titla
23. apr 2021

Nie, nie je moznost zamestnan sa v lekarni bez prislusneho vzdelania. Minimalne pozadovane vzdelanie pre laboratnta je stredna odborna skola v odbore farmacia - to moze predavat kozmetiku. Aby mohol vydavat volnopredajne lieky tak musi mat prax a atestaciu. Pre vydaj liekov musi mat lekarnik 5 rocne vysokoskolske vzdelanie v odbore farmacia a doplmat si ho cely zivot...
A tieto podmienky su stanovene zakonom a ak ich lekaren nedodrzi a zamestna na uvedene pozicie cloveka bez prislusneho vzdelania tak porusuje zakon a prislusne urady ju mozu pekne-krasne zavriet....

lenka2710
23. apr 2021

Áno, bud stredná farmaceutický laborant, alebo vysoká - farmácia! Ale inak už som sa stretla aj s ľuďmi, ktorí si myslia, že v lekárni sú klasicki predavači 😂😂 napríklad jedna známa išla s mojim bratom, ten je Mgr. farmácie a mu vraví, že ona nevedela, že ako predavač v lekárni potrebuje VŠ 🤦‍♀️😂 a pritom je to jedna z najťažších škôl, teda keď som videla brata co sa učil na skúšky, no ako moja hlava by to nedala 🤷‍♀️

zuzuliennka1
23. apr 2021

ako uz spomenuli vsetci vyssie - farmaceut v lekarni nie je predavac pastiliek, na to treba odborne stredoskolske vzdelanie alebo vš. farmacia