Aké sú podmienky pre štúdium k MBA titulu?

zuzanna822
12. jan 2021

Ahojte, mam otazku ohladom mba titulu na tych, ktori s nim maju skusenosti alebo prehlad. Viem, ze ho je mozne ziskat az ked je ukoncene minimalne bakalarske studium. Ked teda skoncim bakalara, v inom dobore ako su ekonomicke, alebo manazerske odbory, ale zaujimam sa o to, mam prehlad, vzdelavam sa v tomto odvetvi sama, mozem sa o toto studium uchadzat?
Moja otazka teda je ci je prijatie na studium mba podmienkou mat vystudovaneho bakalara v podobnom odbore.

Dakujem velmi pekne za odpovede a rady 🙂

sonnenshein
12. jan 2021

@zuzanna822 Zalezi pravdepodobne od skoly ponukajucej MBA, takze odporucam pozriet si to priamo v info na stranke skoly, kde planujes MBA ziskat

zuzanna822
autor
12. jan 2021

@sonnenshein nasla som jedine ze ukoncene bakalarske studium. Zidne blizsie upresnenie. Tak len informativne ma to zaujima, aby som dopredu vedela : )

sonnenshein
12. jan 2021

@zuzanna822 Nie, nie je to nutne podmienka. Dokonca pri niektorych sukromnych ani to Bc vzdelanie nie je podmienka..

zuzanna822
autor
12. jan 2021

@sonnenshein super o to lepsie, pretoze studujem bieco diametralne odlisne. Dakujem velmi pekne za odpoved!

ivanizna
12. jan 2021

Pokiaľ viem tak bakalár by mal byť, no najmä často vyžadujú už niekoľkoročné manažérske skúsenosti

ofzuza
12. jan 2021

co som pozerala ja, tak chceli bc, nejaku prax a certifikat z AJ

esmera50
14. apr 2023

@zuzanna822 ja sa o to tieže zaujímam, má to napr. Cambridge School, mrkni
sa na nete, ale neviem, či ej to plnohodnotné štúdium, asi nie