Aké predmety sa učia na Policajnej akadémii v Pezinku?

finis77
3. aug 2024

Dobrý deň, neviete niekto náhodou aké predmety sa učia na Policajnej akadémii v Pezinku? Rozmýšľam že by som vyskúšal ísť k polícii a nemám áno predstavu čo sa tam učí ale predmety že by som si zadovážil popredu nejaké knižky na učenie. Ďakujem za každú radu ktorá bude k veci a normálna.

mamina7070
3. aug 2024

mozno sa skor sustred na splnenie podmienok prijatia najma na fyzicke testy na psychologicke sa pripravit neda

ivka225
3. aug 2024

@finis77 Nájsť na stránke školy zoznam všetkých predmetov pekne po ročníkoch mi trvalo asi 20 sekúnd.

patka06
3. aug 2024

V Pezinku nie policajná akadémia, teda VŠ, je tam Stredná odborná škola Policajného zboru
Predmety napr. angličtina, právo, doprava, práca s informáciami, služobná príprava /streľba a pod./, telesná príprava, poriadková služba, kriminalistika, slovenský jazyk

https://www.minv.sk/?zameranie-skoly-1

finis77
autor
3. aug 2024

@patka06 ja som sa preto pýtal pretože ja som spravil fyzické testy aj psychotesty a už iba absolvovať prehliadku a chcem som si zadovážiť nejaké knižky aby som sa mohol už pripravovať a tak.

nisia
6. aug 2024

@finis77 kup si zakon 171/1993 - Zakon o Policajnom zbore, teraz ti nic viac netreba, lebo trestny zakon vstupil do platnosti dnes v noci, cize sa to bude menit. Je tam kriminalistika, pravo, strojopis, anglictina/nemcina, telesna, poradova priprava, strelby, poriadkova policia, a doprava to si mozes kupit zakon o Bapcp 8/2009 a priestupkovy zakon 372/1990 najlepsie jedna knizka co ma vsetko resp. skoro vsetky zakony pokope.

nisia
6. aug 2024

@patka06 alovencina nie je na skole. Ale cudzi jazyk.

finis77
autor
7. aug 2024

@nisia ďakujem pekne konečne odpoved na ktorú som čakal,ešte raz ďakujem

ivka225
7. aug 2024

@nisia Že by maturitný predmet nebol na strednej škole? To sa mi zdá zvláštne.

nisia
7. aug 2024

@ivka225 to nie je celkom stredna skola aj ked sa to tak vola. Je to skor nadstavbove studium trva 8 mesiacov. Maturita je iba z odbornych predmetov. Jednu maturitu zo slovenciny musi mat zo 4-5 rocnej strednej skoly ktoru skoncil.

nisia
7. aug 2024

@finis77 ak mas este otazky kludne napis odpoviem na co budem vediet.

finis77
autor
8. aug 2024

@nisia
@nisia ďakujem, Akadémia by mala trvať 8 týždňov a je tam celkom dosť učiva podľa toho čo si písala mám vo robiť

patka06
8. aug 2024

@finis77 8 mesiacov - za ten čas sa učivo v pohode dá zvládnuť

nisia
8. aug 2024

@finis77 nie 8 tyzdnov ale 8 mesiacov. Skola funguje ako stredna jeden den predmety skola na dalsi den pisomka, test, skuska. Treba sa ucit na kazdu hodinu. Po prvom mesiaci mas prvy velky test kto nespravi leti zo skoly. Obcas tam niekto vypadne. Predmetov co sa tam uci nie je vela ale su takmer kazdy den. Rozvrh je na tyzden, kazdy pondelok sa meni. Kam pojdes do skoly? Kosice ci Pezinok?
V Pezinku sa behavaju Vinohrady cca 5 km. Ak budes mat telesnu vynechaj ranajky - hnusnu mastnu klobasu lebo ju pri tom behu uvidis este raz.
Skola sa da spravit, na konci maturujes z 3 predmetov klasika ako na strednej tahas otazky jedna otazka je prakticka (z poriadkovej alebo prava) kludne mi napis sukromnu spravu ak ta nieco zaujima blizsie o skole.

finis77
autor
9. aug 2024

@nisia ja idem do Pezinka,takže 8 mesiacov je dosť ale tak ja behávam sem tam asi zacnem častejšie a to budem iba v škole alebo aj nejaká prax na obvodnom ?

nisia
9. aug 2024

@finis77 nastupis na obvodne kde ta vzali, kym neotvoria kurz. Moze to trvat mesiac aj dva ( musia sa nazbierat ludia) vyslu ta na skolu. Pocas tych 8 mesiacov budes mat prax asi 2 tyzdne na oddeleni, potom akademicky tyzden a maturitu. Mozete ist v ramci jedneho dna do Bratislavy riadit krizovatku a merat rychlost. Po skuske -maturite nastupis normalne na oddeleni ako 2. clen v hliadke a budes sa ucit od starsich kolegov ako to naozaj prebieha v praci.