Aké kurzy by mal mať fitness tréner?

rado1998
19. jún 2024

Dobrý deň, chcem sa poradiť ohľadne kurzov. Nakoľko sa venujem fitness a cvičím 5-6 rokov, tak sa chcem vydať kariérne týmto smerom a popri práci si momentálne robiť kurzy. Ovládam základné veci ako cviky, strava, a podobne, ale určite mám na čom zamakať ako je anatómia, diagnostika (základná) a podobne. Je to moja vášeň. Moja otázka znie, okrem kurzu fitness trénera 1. Stupňa odporúčate aké ďalšie kurzy, ktoré mi pomôžu pomôcť? Vopred ďakujem a zelam pekný deň!🙂

lisymbia
19. jún 2024

Možno výživový poradca aby si to mal komplexnejšie pre klientov 😊

domkakvet
19. jún 2024

@rado1998 najskor si sprav zakladny kurz a oni ti dalej odporucia co si este mozes spravit.

melanta
19. jún 2024

FTVŠ. Žiadny kurz z teba kvalitného trénera neurobí.

rozculena
19. jún 2024

na trénera musíš mať VŠ

dorottka
19. jún 2024

Pozri si projekt Dobry trener. Je to rocny projekt, prezencne jeden cely vikend kazdy mesiac, je to mega komplexne. V mojom rocniku boli vsetko profi treneri, majitelia gymov, reprezentanti aj absolventi FTVS z celeho Slovenska a vraveli, ze sa nikde tak vela nenaucili ako prave tam. Je to makacka, vela sa treba ucit, anatomiu podrobne, kineziologiu, biomechaniku, ale samozrejme aj vela praxe. Odporucam vsetkymi desiatimi.

dorottka
19. jún 2024

Este chcem dodat, ze sme preberali detailne aj diagnostiku, programming, vyzivu atd., dokonca aj online coaching, vela hosti z praxe, zo Slovenska aj z Ciech. Je to super, ale treba tomu fakt venovat cas a studovat aj doma, do dalsieho stretka si mal toho dost aj na samostudium. Naucis sa aj rozmyslat a pochopis preco su veci ako su. Na konci je celovikendove preskusanie. S tymi smiesnymi kurzami kondicny trener xteho stupna sa to neda ani porovnat.

rado1998
autor
24. jún 2024

@dorottka Ahoj, ďakujem za odpoveď. Kurz som si akurát pozeral a áno, vyzerá to ako makačka, ale ak človek niečo chce, musí tomu obetovať čas. Pár komentárov, že musíš mať VŠ su podľa mňa nie až tak moc pravdivé a nie, niehovorím to preto lebo ja nemám VŚ, ale kvoli tomu že som sa stretol s pár trenérmi, ktorí VŠ nemajú a majú vynikajuce vysledky v tomto odvetví. Myslíš si, že po tomto kurze by som mal mať dostatok informácií aby som vedel 100%, že tým ludom pomože,m? Niesom uplný začiatočník, ale veeeela veci z anatomie a pod. neovládam.

dorottka
24. jún 2024

@rado1998 suhlasim s tebou uplne ohladne vysokej skoly a presne to vraveli aj ucastnici toho projektu, ktory vysku na to maju. Na 100% ti ten projekt da vela, uplne inak sa na vsetko zacnes pozerat, sustredia sa vela na anatomiu a biomechaniku, a to neviem, kde inde sa tomu venuju tak podrobne… plus ten lektor je typek, co obetuje majland penazi aj casu na to, ze sa nonstop vzdelava a chodi hore dole po svete, aby sa ucil od najlepsich. Sam robi pripravy pre nasich olympijskych reprezentantov a jeho meno je fakt zname. Kludne sa mu ozvi aj sukromne, ak chces viac info, niekedy sice odpisuje neskor, ale odpise urcite. Vkuse si studuje aj odborne clanky, aby vedel co najviac a najnovsie, co sa tyka vedy. Teraz vyzeram ako salesacka, ale vazne nie som, len som proste nadsena, ze aku mozu mat veci uroven aj na nasom Slovensku 🙂 Na tom kurze su inak z 99% ludia, ktori sa trenovanim zivia a maju prax, cize nieco ako ty a vsetci, co to dokoncili, vraveli, ze ich to posunulo o svetelne roky. Ak niekto nedokoncil, tak len za to, ze to nestihali, ale podla mna sa to stihat da, len si treba zadelit cas a zobrat si co najviac z tych vikendoviek. A vies ako, ked nieco chces, sposob si vzdy najdes 🙂

dorottka
24. jún 2024

@rado1998 inak, vela sa naucis aj z inych zdrojov, neviem ci poznas napriklad podcast Jakuba Bucka - Viac nez fitness alebo pracu trojbojaraskeho reprezentanta Radomila Vasika, ten ma aj youtube. Obaja su inak aj hostujuci lektori pocas projektu a vyjadrili sa, ze nic lepsie ako Dobry trener siroko daleko nie je… to je inak dalsia vyhoda. Ked si budes do buducna vyberat zdroje, tak polahky uz budes vediet rozoznat, co je bullshit a co kvalitka 🙂
Plus si zozenies kontakty a to je cekom vyhoda v dnesnej dobe 🙂