Aká je šanca obhájiť záverečnú prácu, keď mi dal oponent Fx?

11. máj 2023

Nikdy v živote by som si nepomyslela, že niečo takéto budem riešiť, nakoľko som mala úžasného školiteľa, tému ktorá ma bavila, avšak posudok oponenta má úplne psychicky ničí, nakoľko mi dal Fx a prácu ohodnotil ako nekvalitnú a neodporúčajúcu k obhajobe, školiteľ s prácou problém nemal ten ma ohodnotil výslednou známkou B, keďže mám z toho veľký strach, že mi prácu nedovolia vôbec obhájiť aj keď som ju svedomito písala, myslíte si, že je to vôbec možné a ako sa správne pripraviť na takúto obhajobu

damianko2410
11. máj 2023

Ahoj,ja som tak mala a samozrejme mi nedali obhajit a pozerali na mna,ze co tam robim. Ked oponent mi dal fx.no a v auguste na opravnom oponent ani neprisiel pre istotu :( iba otazky vypracoval nezmyselne

divokykonik
11. máj 2023

Môj muž dal ako oponent študentovi FX, študent to nakoniec obhájil. Je dôležité prečo si to FX dostala. Ak si dokážeš prácu obhájiť, nevadí, že ti to oponent nedal.

lenkapap
11. máj 2023

Ja som ako vedúca práce dala študentovi Fx lebo to bol plagiát, ale čudujsasvete študent to obhájil (!), takže šanca vždy žije.

autor
11. máj 2023

@damianko2410 u nás na škole sa neratá s opravnými ani v auguste ani v januári až o rok opäť by som musela ísť a veru to sa mi nechce keďže plány už boli iné keďže jeden medziročník

lienka.7
11. máj 2023

@autorka závisí co mas napísané v predpise. Ci vôbec môžeš na obhajobu s FX. U nás bolo ze nie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. máj 2023

@lienka.7 tak mi máme aj normálne štátnice aj obhajobu, čiže toto som sa nikde nedočítala či môžem k ním vôbec ísť

dzonik
11. máj 2023

Pozri si študijný poriadok, tam je jasne uvedené ako to bude a na čo máš nárok. Štandard je v auguste v opravnom termíne obhájiť opravenú prácu. Myslím si však, že keď dal skolitel B, je veľká šanca prácu obhájiť. Na obhajobu sa dôkladne priprav, najmä na oponentsky posudok, poziadaj o pomoc aj školiteľa. PS info z prvej ruky vyucujucej a skolitelky 😉

dzonik
11. máj 2023

Napíš ešte ktorá fakulta a škola, skúsim ti to nájsť

vkatush
11. máj 2023

Kamoška mala podobne, jedna známka tiež tuším B a druhá buď E alebo FX. Bolo to už dávno...

Prišla na obhajobu vystresovaná, čo od neho čakať, keď jej dal také zlé hodnotenie ... A on vysmiaty jej povedal, nech sa nebojí, to jej dal len preto, aby sa oveľa lepšie pripravila, inak je to super práca 😑😑

trema
11. máj 2023

moj brat mal od skolitela fx a od oponenta e a obhajil 😀

domkakvet
11. máj 2023

Ak to nie je plagiat, ze si mala vysoku zhodu, tak mas sancu to obhajit.

autor
11. máj 2023

@domkakvet zhodu som mala len 2,15% podľa oponenta, praktická časť práce nie je vhodná vedeckej práce a teda celá práca nie vhodnou vedeckou prácou
preto to mi dal Fx

autor
11. máj 2023

@vkatush tak keby to je E tak v pohode to som mala pri bakalárke lebo som mala náročnú tému a zmeneného školiteľa, ktorý sa v tom nevyznal a venoval sa úplne niečo inému a tam som to bezproblémovo obhájila, ale teraz sa bojím viac, nakoľko podľa jeho posudku som to odflákala

autor
11. máj 2023

@dzonik v študijnom poriadku je písané, že mám právo ísť k obhajobe, v tomto prípade aj keby boli v oboch prípadoch Fx a teda môžem prácu obhájiť a rovnako spraviť aj predmety, ale po čítaní posudku oponenta na to nemám ani chuť ani náladu už, a u nás sú není v harmonograme v auguste plánované opravné, nikdy to tak nebýva a ani v januári nebývajú posledné roky podľa harmonogramu, to nám bolo aj od koordinátorky ročníka napísane, že s tým nie rátané tak sa na to nemáme spoliehať

dzonik
11. máj 2023

Hm, máš nárok na opravný termín, fakt by som chcela vidieť študijný poriadok

lienka.7
11. máj 2023

@autorka obhajoba a štátnice sú 2 rôzne veci. Na štátnice ist pokojne môžeš, na obhajobu nemusis. Minimálne na SO ti to musia vedieť povedať.

marca12
11. máj 2023

Verim,ze je to sok a uplne ta znechuti,ale nevzdavaj sa. Mnohi pracu obhajili aj s takymto hodnotenim. Dobre sa priprav a ver si. Urcite to zvladnes.

lienka.7
11. máj 2023

@autorka môže byť na to smernica alebo nariadenie dekana, toto vôbec nemusí byť v ŠP. daj si na to pozor. My sme to takto mali upravené. Pokial oponent ci školiteľ dali FX, nemohol si ísť na obhajobu prace v riadnom termíne. Až v opravnom, na ktorý máš mimochodom narok do 31.8. Vaša fakulta asi nepotrebuje kontrolu z MŠ, či?

autor
11. máj 2023

@lienka.7 to fakt neviem, ale žiaľ takáto vec u nás nefunguje, preto veľa spolužiakov už pri Bc. šli do medziročníka keď hoc len jeden predmet nespravili a šli až ďalší rok v júni, s ďalšími bakalármi, kamarátka to mala takto, platili sme rovnako, pritom ja som šla do medziročníka vtedy z dôvodu nepripustenia k šs a ona, že nespravila jeden predmet a stretli sme sa o rok, aj s viacerými spolužiakmi pri opravných resp. pre nich opravné a pre mňa vtedy riadne

autor
11. máj 2023

@lienka.7
Študent, ktorý mal oponentom alebo školiteľom, resp. oponentom aj školiteľom posudky záverečnej práce hodnotené, klasifikované známkou FX, má právo na obhajobu záverečnej práce.
takto to máme presne zakotvené v šp ako je to u nás na škole

nelca0510
11. máj 2023

Kamarátka mala z diplomovky FX,od školiteľa D. Oponent za ešte chichotal ako tu "vedeckú časť" práce odflakla. Ale obhajila napokon na E.

ibajaanikiny
11. máj 2023

Ja som dala teraz ako oponent FX,ale ta praca bola ozaj hrozna,odhliadnuc od toho,ze uplne unikol podstate a meritu veci,mal tam mnozstvo gramatickych chyb,obsah sa nezhodoval s jadrom prace,mal neaktualne informacie atd atd,no na obhajobu ide,tak to je v studijnom. Vzdy je sanca obhajit…na Slovensku je to tak

ankare
11. máj 2023

Dúfam,že v práci nemáš toľko gramatických chýb, ako tu. 🤦

ninusa221
11. máj 2023

Ahoj si na ukf?

niki_9
14. máj 2023

Ja teraz tiež riešim taky problem … doma male dieta,prepracovavala som bakalarku a platila rok predlzene studium , zhoda v crzp 35% vratane starej bc v crzp nahratej a skolitelka mi dala z posudku fx …. Vraj neprehladne, starsie zdroje a podobne … takze neviem co dalej a ci vobec to ma sancu .. a chcela som sa niekde informovat ci mozem urobit bakalarku aj na inej skole ak sa to nepodari alebo nie …

nelca0510
15. máj 2023

@niki_9 tak si si sama odpovedala. Malé dieťa nemôže byť dôvodom,že keď je bakalárka nekvalitná,dajú ti lepšie ako fx. 35 % je veľmi veľa a keď ti našla tieto ďalšie chyby,asi to nestálo za veľa.
Na inej škole jedine ak tam začnes opäť studovat,dáš si uznať predmety,ktoré sa dajú a uvidíš,či tá hneď pustia do 3 ročníka,aby si mohla.pracovat na bakalárke a obhajobach.

autor
15. máj 2023
ivec16
15. máj 2023

ja uz neviem co mi oponent dal ale tiez nebol nadseny, a este prisiel a vsetci pozerali ci to mysli vazne ako sa siel na mne vozit, myslim ze som to ustala s noblesou… nechala som ho nech sa vyrozprava a potom odpovedala na to co som uznala za vhodne, pracu som si obhajila a dostala A, moj skolitel bol tiez prekvapeny ako sa spraval oponent a ze viac ho uz ziadat o posudok nebudu… neboj sa, tazko povedat preco ti dal fx, mozno len nepochopil nieco ak si za pracou stojis, ini prof ta tiez podrzia, mozes si obhajit

radinkaskalinka
24. apr 2024

ahoj, obhájila si nakoniec?