5-ročná stredná škola a medziročník na vysokej škole

annevoight
19. apr 2024

Dobrý deň, má niekto dieťa, ktoré vyštudovalo 5 ročnú strednú školu a šlo na VŠ do medziročníka? Čo Vaše dieťa 1 rok robilo? Ak máte teda takú skúsenosť.

Ďakujem

lindous
19. apr 2024

Neviem prečo presne je dôležitá ťá 5 ročná SŠ v otázke, takého neviem či niekoho poznám, ale mám kamošov, ktorí predlžovali štúdium, tak po väčšine už mali iba nejaký jeden predmet + písali záverečnú prácu a čakala ich štátnica, tak sa venovali tomu a popri tom brigádovali 🙂

maranta_leuconeura
19. apr 2024

Tie nechapem co s tym ma stredna. V medzirocniku aspon na medicine kamosi normalne pracovali/brigadovali. Ale zalezi aky medzirocnik myslis, asi je ine, ked niekto prenasa jeden predmet, na ktory sa potom mesiac pred skuskou nauci. Na niektorych skolach ani mrdzirocniky nie su, jednoducho opakujes predmety a mas znova povinne aj cvicenia, labaky, prednasky.

stormie
19. apr 2024

Ja mam 5 rocnu skolu a isla som normalne na vs, netusim co je medzirocnik

nelca0510
19. apr 2024

@annevoight skôr ries,že po 26 roku života straca štatút studenta

julia_romeo
20. apr 2024

na VS nic take ako medzirocnik nie je...

maranta_leuconeura
20. apr 2024

@julia_romeo medzirocnik na VS je nieco, ked mas dane predmety, ktore musis absolvovat na postup do dalsieho rocnika. Ak ich neabsolvujes, predmety si tzv prenasas. V podstate opakujes rocnik, napriklad si dvakrat stvrtacka (a za piaty potom budes platit). Ale kedze ostatne predmety z rocnika mas spravene, uznaju ti kredity, uz na ne nemusis chodit a na cely rok ti ostane napriklad len ten jeden predmet. Preto sa to vola medzirocnik, v podstate nemas moc co robit, okrem toho jedneho predmetu.

julia_romeo
21. apr 2024

@maranta_leuconeura sak ok, bavime sa o prenasani predmetov, nic o medzirocniku...

lindous
21. apr 2024

@julia_romeo keď ale musíš preniesť predmet napríklad z tretiaku bakalárskeho a teda nemáš už kam, tak o rok predlžuješ štúdium - toto u nás všetci volajú medziročník, v štúdijnom poriadku to tak asi pomenované nie je, ale hovorovo je všetkým jasné čo sa tým myslí 🙂

julia_romeo
21. apr 2024

@lindous ved ja netvrdim ze to nie je niekomu jasne.. ja som len povedala ze nic take akomedzirocnik (explicitne) nie je 🙂