1. atestácia - Ružomberok

okataivana
20. apr 2021

Prosím o radu: je potrebné predatestačné vzdelávanie ked učitel chce vykonat 1 atestáciu po novom - tvorba portfolia?
Je daný presný dátum dokedy sa treba prihlásiť - poziadat o atestáciu,
Dakujem

sorciera24
20. apr 2021

@okataivana nie, ziadne predatestacne nie je treba, odovzdavas portfolio a k tomu potrebné dokumenty, jedina podmienka je k 1at., že ju môžes vykonať najskr 5 rokov od zaradenia do kategorie samsotatny ped. zamestnanec...vsetko je inak na ich stranke: https://www.ccvpfku.sk/ponuka-ccv-pf-ku/atestacie/

karhu
20. apr 2021

@sorciera24 ani urcity pocet kreditov uz netreba??
to portofolio je co vlastne? nie je to len iny nazov pre atestacnu pracu?

okataivana
autor
20. apr 2021

Dakujem ano tvorba portfolia je uz po novom , uz sa nepíse praca

karhu
20. apr 2021

@okataivana viete mi jednoducho vysvetli, aku formu ma to portfoliu? co je to, o com je to? dakujem

matus7030
20. apr 2021

@okataivana nie je treba predatestačné vzdelavanie. Momentálne je to nastavene tak, ze pottfolio mozte odovzdat kedykolvek pocas roka. Maju 60 dni na to, aby sa k nemu vyjadrili a dali vam termin skusky. Jedinou podmienkou je momentalne 5 rokov od predoslej atestacie, pripadne 5 rokov ako samostatny pg zamestnanec.

sorciera24
20. apr 2021

@karhu ziadne kredity sa nezbieraju...terba si pozriet dany novy zakon o atestaciach, je uvedny tam v tej stranke.....ano, portofilio je vlasne atestacna praca

matus7030
20. apr 2021

@karhu podla mna sa to ani jednoducho neda 🙂 absolvovala som 5 webinarov, aby som ako tak pochopila co vlastne od nas chcu. Ale v skratke je atestacne portfolio ucitela dokazovanie 9 kompetencii v 3 oblastiach (ziak, vychovno vzdelavaci proces a profesijny rozvoj)

sorciera24
20. apr 2021

@karhu ja to tiez uplne enviem.....idealne si zaplatte nejaky webinar, akademia vzdelavania robi, mpc robia...dke to vysvetluju....je to dost zlozite...

matus7030
20. apr 2021

@sorciera24 ja som bola na webinari v MPC Nitra a nepochopila som - bolo to zadarmo. Potom som bola na 4 webinaroch Edusteps (platene) a chvalabohu som porozumela co to vlastne to portfolio je a co do nho treba davat.

karhu
20. apr 2021

@matus7030
@sorciera24 ...uz som sa bala ze to portfolium bude nieco zrozumitelne, prakticke a uzitocne, ze pri jeho pisani nestratim 5r zivota a chut ucit a zit😂
dakujemza info, aspon som ako tak v obraze🙂

matus7030
20. apr 2021

@karhu ak sa tu nájde niekto, kto to má už za sebou a aspoň obsah by mi ukázal budem vďačná😃🙏

sorciera24
20. apr 2021

@karhu ono to je uzitocne a prakticke, v podstate don vkladas tvoj vlastny material z vlastnej praxe...napr. vyrobene prac. listy pre integrovanych...a pod. .....cize zmysluplne to je......len uplne ta forma je komplikovanejsia, proste msuis tie dokazy (materialy) okomentovat k danym oblastiam....naozaj si to treba nastudovat zo zakona idelane absolvovat nejake webinare (mimo MPC...🙂)

karhu
20. apr 2021

@sorciera24 ak je to tak, tak to moze byt zaujimave🙂

okataivana
autor
20. apr 2021

@matus7030 DAKUJEM toto som chcela vediet 🙂 takze hocikedy v priebehu roka
to je super- ano edusteps robia webináre na vsetky tri oblasti ZIAK, VYCHOVNO-VZDEL. PROCES, PROFESIJNY RAST, jeden webinar stojí 9,90e treba si to vypocut a pozriet

denisaq
19. máj 2021

Ahojte, neviete mi poslat vypracovane podklady na prvu atestacku pre ucitelku na strednej skole?

88lienka
24. aug 2021

Ahojte, mohol by mi niekto poslat aspon nejaku ukazku z atestacneho portfolia? Rada bz som si urobila 1.atestaciu no mam pocit ze netusim ako a kde zacat. Absolvovala som uz aj nejake webinare ale mam v tom jeden gulas. Potrebujem presny postup :D

mirage
17. okt 2021

@88lienka na Zborovni je dobra ukazka

misulicek333
29. okt 2021

Dievčatá obnovujem tuto tému. Ako dlho trval cely ten proces od kedy ste poslali žiadosť o vykonanie 1. atestácie až po samotne vykonanie skúšky? Bolo zo viac ako pol roka?

mirage
29. okt 2021

@misulicek333 MPC ma myslim 2 mesiace na posudenie tvojho portfolia. Potom ta zavolaju na obhajobu.

misulicek333
29. okt 2021

@mirage áno, čo sa týka portfólia. Len mna by zaujimalo , ako dlho sa čaká na tu obhajobu. Aspoň približne.

mirage
29. okt 2021

@misulicek333 nam vraveli, ze aj skor ako o 2 mesiace nas zavolaju po odovzdani portfolia. A potom to uz nie je skuska, ale " diskusia".. vraj..

danusskaaa
25. dec 2021

Ahojte, možno niekomu pomôže video...
https://www.ccvpfku.sk/kontinualne-vzdelavanie/...

sarajana
19. jan 2022

@sorciera24 prosím vedeli by ste mi poslať na Vás mail, veľmi by som sa potrebovala niečo popýtať ohľadom atestácie. Veľmi Vás prosím. Ďakujem.

snezienkaaa82
20. jan 2022

Pozrite stránku univerzity, v Ružomberku. Tam majú vysvetlene, ako robiť portfólio, plus video.

sorciera24
20. jan 2022

@sarajana napíšte mi ip

betka111
30. mar 2022

Chcem sa spýtať na atestáciu v Ružomberku. Vo videu je uvedené,že z každej oblasti si vyberám iba jednu kompetenciu a nie všetky 3. Mám aj ukážku zo zborovne,ale tam pani popisovala všetky kompetencie. Viete mi v tom niekto poradiť? Vie mi aj niekto poslať ukážku z atestácie? Niečo už napísané mám, len neviem,či je toho dostatok. Dôkazy mám písomky, testy,diktáty, pracovné listy, prácu na tabuli a popis okolo toho. Popis okolo dôkazov mám dokopy na 6 strán. To stačí, či je to málo?

salome51
15. jún 2022

@betka111 aj ja sa chcem do toho pustiť a tiež som z toho jeleň

danusskaaa
16. jún 2022

@betka111
@salome51 ahojte, ja mám urobenú atestacku v RK a teda ak môžem poradiť... nejaké testy, diktaty a PL nie je dôkazom v reálnom zivote. Toto vyčítali aj 2 dievčatám predo mnou. Overenie v praxi chcú reálne "manuálnu" prácu žiakov, nie len nejaká teória preskušaná v liste na papieri. Napriklad ja som robila matiku- najskôr teória k obvodom, obsahom útvarov a potom prax v dielni kde ich vyrábali a museli reálne merať, počítať koľko farby treba na natretieť a tak. Kamoška mala v MŠ a tiez mala najskôr teóriu o farbách a druhoch kvetov, potom s deckami išli na lúku tieto kvety zbierať a vytvorili herbár. Baba, čo jej to dali prerobiť mala geografiu a ako overenie v praxi dala slepú mapu- toto pre nich nebolo nic reálne, len proste nasilu vytvorený materiál na skúšanie. Takže pozor na tú prax - na to sa zameriavajú. Ak máš napr. slovenčinu tak kolegyňa robí to, že sa učia o katalógových listoch (na literature) a bola s nimi reálne v knižnici v MT a detská hľadali. Túto skúsenosť popisuje, čo bolo dobré, čo nie. Všetko treba zaznamenať do zaznamového harku a priložiť k práci