Zmena mlieka

neli11
16. aug 2024

Dobrý deň. Mame 15dni. Od porodnice mame nutrilon HA prosyneo ale nekakame mame zápchu 4den skúšali sme všetko teplomer rurku čaje masirovanie nožičky všetko a nepomaha nic. Dnes sme zmenili mlieko na hipp bio combiotik 1. Po papani ma krce a neustupuju nevie ani zaspinkat. Upraví sa to kým si bruško zvykne alebo jej to nesadlo a mam sa vrátiť k nutrilonu? Z toho mala všetko ôk aj spinkanie aj všetko okrem stolice ktorú nemala

anavixy
16. aug 2024

A pri Nutrilone mala bolesti? Pucila sa? Nutilo ju na kakanie a nevedela sa vykakat? Ked sa vykakala (ci uz s pomocou ci bez) bola stolica makka ci tuha? Pokial vsetko toto bolo ok a problem bol len to, ze nekakala kazd den, tak to nie je dovod na zmenu mlieka.

simca06022011
16. aug 2024

netreba panikarit a menit hore dole mlieka. za mna pri tak malom babatku sa vzdy treba poradit s lekarkou, nam na zapchu dali probiotika take praskove. ja by som iba kvoli nekakaniu, mlieko nemenila... ak nemala koliky a neviem co

neli11
autor
16. aug 2024

Pri nutrilone sa pucila ale iba sem tam nebolo to hrozné, spinkala po ňom aj všetko len nemala stolicu. Ma 15dni a co sme doma z porodnice kakala iba 3x a z toho raz pomocou teplomera a tvrdú, bobky. Odvtedy nič už 4ty deň preto sme zmenili mlieko na hipp leno nutrilon ju očividne zapeka

neli11
autor
16. aug 2024

Mame aj coliprev aj probiotika a nič

olivia_c
16. aug 2024

@neli11 ja som po prichode z porodnice davala nutrilon pro futura, lebo som si nemyslela, ze budeme cisto na um, tak som nemala prehlad o mliekach... keby viem vratit cas spat, usetrila by som "koliky" - a same sab simplexy a coliprev co od tyzdna do nej dr pchala, vraj to su koliky. Po mesiaci a pol som zmenila mlieko na hipp bio combiotic a po 2 dnoch zmena na nepoznanie, ziadne bolesti, hrozne place uz nema. O par dni ma 3 mesiace. Neuziva ani sab simplex ani coliprev. Jedine biogaiu 3 kvaoky denne a vitamin D. Jamieson.

neli11
autor
16. aug 2024

@olivia_c ja som zmenila mlieko po 2 týždňoch. No len teraz som jej dala nové mlieko druhý x a ma krce puci sa nevie spať. Do par dni sa to zmení ci už teraz môžem vedieť ze jej to nesadlo keď ma krce a nespinka ani nič

nops
16. aug 2024

@neli11 15dni a už druhé mlieko,trvá trošku dlhšie,kým si bábätko zvykne a črevo sa pomaly osidluje bakteriami,novorodenec(aj väčšie) môže mať stolicu po každom krmeni aj po pár dňoch.Bud trpezlivá a ak je inak mimino v poriadku vydrz pri tom jednom mlieku.A naj je spýtať sa v poradni ak máš v pohode pediatra..lebo niektorí sú 100 rokov za opicami

olivia_c
16. aug 2024

@neli11 nedavas jej malo mlieka? Skus dat viac ci sa to nezlepsi.

neli11
autor
16. aug 2024

Dávam jej každé tri hodiny..tri a pol po 60ml ..a načo viac mlieka keď sa nevie vykakat? A dnes som zmenila, trápia ma ale tie krce pucanie sa nespavosť. Ci jej to vôbec zapasovalo a kedy uvidím rozdiel

anavixy
16. aug 2024

@neli11 no zalezi aky rozdiel… rozdiel taky, ze ju z toho mlieka boli brusko uz vidis hned, frekvencia stolice sa moze zmenit za par dni, za dva tyzdne… vseobecne aspon 3-4t sa odporuca skusat jeden druh mlieka, no niekedy je hned zjavne, ze mlieko nesadlo a robi dietatku zle a nemeni sa to ani za par dni, vtedy nema zmysel ho trapit niekolko tyzdnov. Ty si sa ale stale nevyjadrila k tomu, ci bol realny dovod na zmenu mlieka alebo sa ti len zdalo, ze by mala kakat castejsie, tak si zmenila.
Mlieka moze papat ak viacej, moze uz pit aj 90, alebo castejsie, ale aj nemusi, zalezi samozrejme od dietata. Viac mlieka ti komentujuca odporucila preto, lebo to ci dieta kaka je u dojcenych deti v prvych dnoch jedna zo znamok toho, ze dieta dostatocne pije, vo vasom pripade to moze aj nemusi nieco zmenit.

neli11
autor
17. aug 2024

No nekakala tak sme jej zmenili mlieko, nekakala vôbec a od včera ako sme dali hipp sa vykakala plnu plienku. Zmenila som mlieko lem kvôli tomu ze nekakala poradila mi to aj pediatricka. Len tu ide teraz o to, že ma asi bolenie bruska alebo co neviem si to vysvetliť, keď sa puči 3min, plače..potom to prejde unavená je zaspi nachvilu q zas sa zobudí zas pucenie zas bolesti.

olivia_c
17. aug 2024

@neli11 vydrz pri hipp par dni, a nechce si este odgrgnut? Ja moji musim mat aj hodinu na ruke po jedle, lebo ked ju polozim tak je nervozna a ohyba sa, plaace tak viem ze ju musim dat na ruky a odrgne si zas. Aj niekolkokrat. Snad to je ten tichy reflux len.

majajamba
18. aug 2024

@neli11 ahoj, nasi mali takyto problem ked som presla z normalneho mlieka na AR mlieko lebo z toho predtym vkuse grcali a prudom. Z AR nie ale sa nevedeli vykakat lebo zapekalo, neskor som nasla v diskusii ze treba nakvapkat zo zaciatku do kazdej flasky SAB kvapky, skusila som a pomohlo 🙂 potom som uz len kvapkala do kazdej druhej a neskor vobec ked si zvykli.