Zapekanie z UM

vecicky15
7. sep 2018

Žienky prosím vás viete mi poradiť? Musela som malú dať na UM. Malá má silný reflux a tak má Nutrilon AR ale mám pocit že ju strašne zapeká. Má už vyše mesiac a na um sme asi týždeň. Ale dnes je to najhoršie. Od včera od cca 22:00 nekakala. Od pol štvrtej rána je zobudená - spala len jeden a pol hodinu cez deň. Inak je kľudná po papani trochu placka ale inak sa obzera po byte, prdí, má skoro furt stikutku.
Je tá stolica normálna? Dávam jej aj probiotiká do mlieka plus keď to máme takto uplakané dávam aj 10 kvapiek espumisanu L.

renatka100
7. sep 2018

@vecicky15 skus viac zriedit mlieko ako pisu, nam to pomohlo, plus rurka a masaz bruska

vecicky15
autor
7. sep 2018

Keď ho zriedim viacej tak mi ho celé vygrca. Okrem mlieka mi ešte vypije aj 200-300ml čaju denne.

renatka100
7. sep 2018

@vecicky15 caj ma predpisany od doktorky? Tolko caju za den? Ved uz nie je tak teplo.

vecicky15
autor
7. sep 2018

Čaju toľko ona pýta. Resp. Toľko ho vypije a keď nevypije tak je nervózna.

34michaela
7. sep 2018

@vecicky15 ono sa to urcite upravy,ak pises ze je inac spokojna tak mliecko urcite nemen a zaludok si musi zvyknut na zmenu.Trosku pomasiruj brusko a ak by nekakala ani zajtra tak skus pomoct teplomerom trosku nech vykaka.Urcite si zvykne na zmenu,teda UM a bude ti kakat pravidelne.Viem so svojich skusenosti pri oboch detoch 😊

fiafia
7. sep 2018

My keď sme začali dávať UM tak tiež malú zapekalo. Dr. Nám poradila vydržať, nemeniť značku. Trvalo to asi dva týždne kým si zvykla a všetko bolo v poriadku. Dávali sme pupik krém, často masirovali bruško a upravilo sa to. Um papáme dodnes.

alex2018
7. sep 2018

@vecicky15 my sme mali presne to iste. Bez rurky sa maly nevykakal. Hrozna zapcha z nutrilonu ar. Mesiac sme sa trapili... Potom sme vymenili mlieko za babylove BIO z DM a preslo vsetko. Aj zapcha aj reflux aj bolenie brucha 🙂

vecicky15
autor
7. sep 2018

Ju ani bruško neboli už sa mi aj vykakala a bola to normálna stolica. Ale ten spánok je taký že mi spala dnes iba 2 hodinky a teraz pred cca hodinku nám zaspala v kociari vonku naobliekana ako cibuľa. Až sa bojíme ju brať z kočíka hore keď tak pekne spí konečne.

petra7481
7. sep 2018

@vecicky15 nezaťažuje jej žalúdok aj ten čaj toľko čaju malému dieťaťu?

susedka
7. sep 2018

@alex2018 naozaj to babylove je super. My sme mali bebu , sunar ale maleho hrozne zapekali. Tak sme vyskusali babylove a kakanie bolo v poriadku a mlieko mu chutilo... ;)

vecicky15
autor
7. sep 2018

Neviem či jej to zaťažuje žalúdok ja som to vravela doktorke že toľko vypije a povedala mi že je to ok. Ja malej robím mlieko každé tri hodiny zo 120ml okrem noci. Čiže dokopy to vychádza 6*120ml a okolo polnoci mi spapa zo 150ml vody a spí pekne do 6tej ráno a potom už od 6:00 do 00:00 pravidelne každé tri hodinky papá.
Sem tam je taká že nafúknutejsia a po jedle mi plače cca pol hodinu. Doktorka mi vravela že možno je jej malo ale keď som jej dávala naraz 150ml tak zgrcala polku jedlá spať

slnecnica82
7. sep 2018

@vecicky15 mala má mesiac a vypije každé tri hodiny zo 120 ml?? To je pre mesačne dieťa nejako veľa 🤔

malinajahoda
7. sep 2018

@vecicky15 vymeň mlieko! Moja dcérka potvrdený GER. Predpisali nám Nutrilon ar. 3 mesiace hotové peklo! Stolica málokedy aj to s veľkým úsilím, bola až bordová ako sa snažila, zastavené vetry. A to sme od božieho začiatku dávali Biogaia - tie sú dobré, potom Infacol,espumisan l, sab simplex. Nič nepomohlo. Až potom som trvala na tom, aby sa zmenilo mlieko. Akonáhle mi malá začala piť BEBA AR, je ako vymenená. Píšem ti z vlastnej skúsenosti. Do toho pridávame Coliprev. Vyčítam si, že som to skôr nezmenila. Dcérka mi nespala cez deň vôbec, v noci zaspala až z úplného vyčerpania čo neustále mala zastavené vetry a o stolici ani nepíšem.

malinajahoda
7. sep 2018

@vecicky15 ešte tu dievčence spomínali rúrku a a masáž bruška. To všetko sme robili a bolo mi to na 2 veci... Celé zle. A toho čaju čo mi vypila, na každej poradni som sa sťažovala lekárke, že mi dcérka vypije viac čaju ako mlieka. Vymenila som čaj za vodu a je to lepšie.

vecicky15
autor
8. sep 2018

Áno vypije je mi 120ml takmer každé tri hodiny okrem noci. To tú jednu dávku si navýši o 30 a spí 6 hodín vkuse. Na krabici nutrilonu je na jej vek písaných 6 dávok po 120ml a ona má 6 po 120ml a 1 po 150ml.
Veľa to nie je lebo na materskom mi pila 120-180ml každé 3 hodiny takže keď si vezmem príjem tekutín pri materskom a pri um tak mi to momentálne príde menší prijem.
Malinká vždy bola hľadosko. Za prvé 2 týždne pribrala 550gramov. Od poslednej návštevy od doktorky ktorá bola 28.8. už pribrala 280gramov. Čiže si myslím že papá tak akorat. Čaju nevypije rozhodne viacej ako mlieka iba ho pije viacej. Ale to nám aj v nemocnici keď sme ležali kvôli grcaniu odporučili nech kľudne pije veľa cajiku lebo je potom dehydrovana. Ja som musela aj pri kojeni malej ešte podávať čajík lebo malá bola dehydrovaná skrz toho som s ňou ako 3tyzdnovou aj ležala v nemocnici.