Zapeká vaše dieťa zo Sunaru AR?

misickaa4
4. jan 2020

Ahojte, prosim kto daval/dava toto mliecko- zapeka Vam deti? Resp. Maju po nom taku hustejsiu stolicu? A ak ano, co k tomu pripadne davate, aby ju mal makksiu/ redsiu?
Dakujem

asia83
4. jan 2020

@misickaa4 My používame, ale iba jednu odmerku do každého mliečka. Je veľmi husté, tak to takto riešime. Nespozorovala som, že by malého zapekalo.

maca2017
4. jan 2020

Ja som ho dávala drobcovi do roka. Nezapekal, naopak stolicu mal uplne v pohode. Bola to posledná voľba po niekoľkých neúspešných mliekach. Takže nám sadol perfektne. Po roku som prešla na Sunar comlex...

veronicka_fazula
4. jan 2020

@misickaa4 my máme Sunar AR a dávali sme ho práve kvôli tomu že malého zapekalo... Predtým sme dávali Bebu a toto mliečko nám veľmi pomohlo 😊

misickaa4
autor
4. jan 2020

@asia83 a zvysok davate ake mliecko, ked z tohto iba jednu odmerku?

misickaa4
autor
4. jan 2020

@maca2017 a po tom roku ste mali nejaky problem, ked ste presli na ine?

maca2017
5. jan 2020

@misickaa4 Nie. Sunar AR nam mudr. priedpisovala do roka lebo maly mal reflux a zapekalo ho. Na predpis je iba do roka, AR je iba jednotka a keďže už negrckal tak sme prešli na Sunar komplex, ktorý mu tiež sedí a nerobí problém. Ak tvojho malého zapeka, daj mu probiotika. Nam sa najviac osvedčil Infants Dophilus, tie olejove mu spôsobovali koliku.

asia83
5. jan 2020

@misickaa4 Sunar complex.

misickaa4
autor
5. jan 2020

@maca2017 presne nad tymito som rozmyslala. Doma mam bio gaiu alebo probio fix..ale neviem, ci nedam radsej ten infants dophilus..

misickaa4
autor
5. jan 2020

@asia83 a kolko ma malicky?

thami
5. jan 2020

@misickaa4 ja som davala, zo zaciatku ho zapekalo, ale davali sme mu pit vodicku alebo cajik a probiotika a zlepsilo sa to 🙂 vlastne pri akomkolvek umelom mliecku sa odporuca pit vodicka a probiotika prave kvoli tazsiemu straveniu...

misickaa4
autor
5. jan 2020

@thami mne pediatricka vyslovene zakazala cajik aj vodu. Maly ma 7 tyzdnov.

thami
5. jan 2020

@misickaa4 tak to je blbost...mne naopak pediatricka nakazala po kazdom mliecku trosku vody...po materskom nemusis, to je jasne, ale po umelom by sa malo...

misickaa4
autor
5. jan 2020

@thami ja si tiez myslim, ze mu tym neuskodim. Aky cajik davas ? Davas mu po kazdom jedle? A maly mal tiez reflux?

thami
5. jan 2020

@misickaa4 davala som mu po kazdom jedle, ale fakt si iba trosku cucol, mozno 5ml, ale pediatricka mi vzdy povedala, ze aj to malo staci, len nech sa mu proste v crievkach ten husty sunar trosku zriedi...maly mal reflux, ale nie nejaky extra vazny...grckal mi, ale nie vzdy a moc...po polroku to myslim preslo...a ked bol taky malicky, tak som mu davala obycajnu vodicku...cajik som mu davala myslim az ked mal cca 3 mesiace...a aky presne si nepamatam, viem, ze to bol taky, co mal na krabicke napisane ze moze od 3 mesiacov...myslim ze najprv harmancekovy, potom v 6 mesiacoch tusim ovocny daky...ale najlepsie je aj tak ucit na cistu vodicku 🙂

maca2017
5. jan 2020

@misickaa4 Ak ma maly reflux, vodu ani caj v žiadnom prípade nedávaj...

misickaa4
autor
5. jan 2020

@maca2017 preco? Ani aby si trosku cucol?

maca2017
5. jan 2020

@misickaa4 Trošku cucnut mu nepomôže. AR sa dáva preto, aby sa obsah v žalúdku zahustil a nevracal sa späť. Ak mu toto mlieko sedieť nebude a ani po probiotikách sa stolica nezlepší bude možno lepšie pouvažovať nad iným mliekom. Skús sa poradiť s mudr. pretože ani časté striedanie mliek nieje dobré.

asia83
5. jan 2020

@misickaa4 5,5 mesiaca. Váš je ešte malý, do troch mesiacov je tráviaca sústava nestála, citlivá. My sme začali pridávať Sunar AR až keď mal malý štyri mesiace.

malinajahoda
7. jan 2020

@misickaa4 mojej malej som dávala cucnut aj trosku vody a reflux sa zlepšil, keď sme boli na kontrole. Čaj pri refluxe nie.

misickaa4
autor
8. jan 2020

@maca2017 a tie probiotika maju davkovanie 1-3odmerky denne. Ty si kolko davala?

misickaa4
autor
8. jan 2020

@veronicka_fazula a po sunar ar maval stolicu kolkokrat do dna? Mal ju riedku, alebo skor taku pastu?

veronicka_fazula
8. jan 2020

@misickaa4 väčšinou máva niekoľkokrát do dňa, ale sú dni keď má raz za deň alebo jeden deň nekaká ale to je veľmi málo... A stolica je taká ako má byť čiže taká praženica 😊

misickaa4
autor
8. jan 2020

@veronicka_fazula a ako stary, prosim?

veronicka_fazula
8. jan 2020

@misickaa4 4 mesiace mal 😊

maca2017
8. jan 2020

@misickaa4 1 odmerku denne, taku kopcovitu...

lenuska0000
8. dec 2020

@asia83 a ake davate mliecko ked pouzivate len jednu odmerku? Mne malu strasne zapeka zo Sunaru Ar a ma z neho koliky a bolesti bruska, ako keby ma na nu opacny efekt ako je na krabici. Mame hp uz 8 den

asia83
8. dec 2020

@lenuska0000 No, keďže mlieko bolo husté (Sunar AR), nešlo mu cez dierku, tak som mu ho pridávala do normálneho Sunaru. 180 ml vody, 5 odmeriek normálneho Sunaru a 1 odmerka Sunaru AR. Napríklad.