Zapasovalo synovi mliečko?

mmichaelasp
25. mar 2024

Dobry den zienky, pred 4 dnami sme presli na Baby smilk. Maly ma cerstvo 4 mesiace. No neviem ci mu sadlo lebo sa zacal dost pucit pri kakani. S kakanim nikdy problém nemal. Ale neplace je spokojny nevyzera ze by ho brusko bolelo sem tam grcne aj to iba vtedy ked vypije s chutou. No pri kakani sa puci a kaka aj 4x za den ale vykaka len trosku. Myslite ze si este musi zvyknut ked je to este len 4 den od zmeny? Zatial chcem vydrzat kym je maly spokojny pretoze toto mlieko ma velmi dobre zlozenie narozdiel od ostatnych.

anavixy
25. mar 2024

Po 4 dnoch sa este neda povedat, ci sadlo, moze byt ze si potrebuje len zvyknut, to moze trvat aj par tyzdnov, no uvidis ci to nebude horsie. Ale mlieko si davala predtym?

danielahamar
25. mar 2024

Za mňa nesadlo, na 3 deň vidieť ci mlieko je ok, alebo nie. S malým som vyskúšala 8mliek, nakoniec to bolo abkm

mmichaelasp
autor
26. mar 2024

@anavixy predtym sme mali Nutrilon ten bol v poriadku ale vyhodil sa nam ekzem a kedze ekzemy sa tvoria zo stravy tak som chcela vyskusat zmenit mlieko

mmichaelasp
autor
26. mar 2024

@danielahamar ako ste to prosim zistili?

danielahamar
26. mar 2024

@mmichaelasp okrem hnaciek mal aj ekzém, ložiská, kt. spôsobili až celoplošny akoby zápal koze. 4m mesiace trvalo, pokiaľ sa mu koža zahojil, musel mať kortikoidy a odkedy som vylúčila abkm, koža sa začala upravovať

danielahamar
26. mar 2024
anavixy
26. mar 2024

@mmichaelasp to je sice pravda, ale neviem ci zmena mlieka tomu pomoze… tiez by som v tomto pripade pomyslala na abkm, skus si najst o tom info a a porozmyslaj ci to na neho nesedi, casto sa objavije viacero priznakov spolu, no moze byt aj jediny priznak v podobe koznych problemov napr. Z abkm deti vyrastu, no chce to specialnu mliecnu formulu, konzultuj s pediatrom, u niektorych si to treba vydupat…

mmichaelasp
autor
26. mar 2024

@anavixy ja uz som nadtym rozmyslala no ziadny iny príznak okrem ekzemu nema... Ale spytam sa na to obvodnej

danielahamar
26. mar 2024

@mmichaelasp a ešte som chcela, môjmu to začalo ekzemom, až potom hnačky a inak mu to spustilo prvé očkovanie

mmichaelasp
autor
26. mar 2024

@danielahamar syn nema ziadne ockovanie a ani nebude 🙂 preto naozaj nerozumiem odkial ten ekzem ma ked ani v rodine ekzemy nemame

danielahamar
27. mar 2024

@mmichaelasp to, že nemáte, neznamená, že dieťa mať nebude 😉 takže odsleduj ozaj to mlieko