Voda z vyvarených vločiek + UM

5. júl 2023

Ahojte, zajtra budeme mat 11 mesiacikov a odkedy mame UM prakticky nekaka bez pomoci.
Mama aj svokra mi radia dat do vody vlocky, vyvarit, ocedit a do toho zarobit UM.
Poculi ste niekedy o tom?
Aky je Vas nazor?
Dakujem.

luccija
5. júl 2023

Ako kaka s rektalnou rurkou?áno odvar pomáha môžeš aj vločky pomixovat a dať do mlieka či dávať ich do polievok, struhanych jabĺk, jogurtu všade...

zuzinka888
5. júl 2023

Kludne mozes aj uvarit riedku kasu z vlociek na veceru al ranajky.

beata_k
5. júl 2023

11 mesacne? A preco si nezmenila mlieko ked ho zapeka?

anavixy
5. júl 2023

Mozes odvar z vlociek, ovsenu kasu, alebo aj kupit vlakninu do mlieka.. a este odporucam davat kakat na nocnik, mojej dcere pomohlo hlavne to a vlaknina, mlieka vystriedala 4, zapekalo kazde

autor
5. júl 2023

@luccija noo mame len 11 tyzdnov, nie mesiacikov, Boze som sa pomylila... ano rurka alebo troska spickou teplomera 😒

anavixy
5. júl 2023

A ma aj tvrdu tu stolicu a snazi sa kakat ale nejde mu to alebo len par dni nekaka tak sa rozhodnes ze uz je cas? Probiotika davas? Toto je prve UM ktore ma? Ak hej tal by som skusila zmenit mlieko radsej nez vlocky.

autor
5. júl 2023

@anavixy no uz druhe a nekaka mi sam stale, zapeka ho... mal materske, potom sunar premium a teraz mame nutrilon... jasne pouzivam Probiofix aj Espumisan ale nejak sa mu samemu nechce, snazim sa vydrzat ale ked uz ma bolesti a vrieska az ma navrete zily na hlave, pomozem mu...

nikpa
5. júl 2023

11 týždňové dieťa ešte nema zavedený lepok. Obyčajne ovsené vločky by som preto nevyvarala. Kúp také kde je uvedené, že sú bezlepkové, napr. v DM ich mávajú. Z takých potom sprav odvar a zarábaj do neho UM alebo len tak daj vypiť. Pomáha to pri tvrdej stolici. Kombinuj s rektalnu rúrku, masíruj bruško, dávaj probiotiká.

zuzinka888
5. júl 2023

@nikpa zajtra bude mat 11 mesiacikov- citujem

terry658
5. júl 2023

Nám v tomto prípade pomohlo dávať viac tekutín. Vodičku pomedzi mlieko. Zmeniť značku mlieka. A tiež pomáhala bezplienková metóda.

matkahelka
5. júl 2023

@zuzinka888 a potom sa opravila v komentoch, ze 11 tyz.

matkahelka
5. júl 2023

11 tyzdnovemu by som odvar z vlociek urcite nevarila. davaj viac tekutin, probiotika.
a mimochodom, nutrilon je vseobecne znamy ako no.1. v zapekani (aj nasa skusenost), cize si podla mna zmenila uplne zle mlieko.

nyphadora
6. júl 2023

Vymeň probiotika za biogaiu alebo biopron

00momo
6. júl 2023

Jasne. Malypil os 2m

nikpa
6. júl 2023

@zuzinka888 autorka sa neskôr opravila v príspevku nižšie. Ma 11 týždňov, nie mesiacov.

autor
6. júl 2023

@zuzinka888 ja som sa dole opravila, urobila som aj novy topic kde to bolo v uvode opravene ale zmazali ho a nechali tento, kde som dala omylom 11 mesiacikov...

autor
6. júl 2023

@matkahelka asi mate pravdu, skusim tie z dm snad som tymito 3x nic nepokazila 🙈

autor
6. júl 2023

@matkahelka to tazko hodnotit, Dr. tvrdi, ze z jej praxe Kendamil a Sunar co citam fora tak zas ine mlieka ono je hrozne tazko vybrat, ktore mu bude sediet 🙈

autor
6. júl 2023

@terry658 to je aka? pri tak malickom babatku?
vodicku aj cajik pomedzi pijeme aj ked to neznasa, tlacim mu to 🙈

terry658
6. júl 2023

Mlieko s comfort verziou. My sme mali Beba Comfort.

autor
7. júl 2023

@terry658 a na tom ti kakal pekne od zaciatku?

terry658
7. júl 2023

Áno