Voda pre novorodenca

lucuku
17. dec 2016

Ahojte maminky,
6 týždňovej dcére dávam antirefluxný nutrilon, keďže veľa grckala. Teraz dostáva 160 ml (podľa návodu by mala 130). Po hodine a pol zase hľadá. Neviem, či je hladná, alebo smädná, vedy jej dávam prevarenú vodičku (LUCKU) , vyhľadenú na cca. 37°C.
Moja otázka je, koľko jej môžem dať? Mám jej dať studenú, alebo vlažnú? Počula som, že novorodencov stačí aj pár hltov, ale moja by vypila aj 30-50 ml.

Ďakujem za odpoveď 🙂

sibalka21
17. dec 2016

Neriad sa ziadnymi tabulkami, daj jej kolko si pyta... Deticky na UM by zevraj mali pit aj vodu (alebo v tomto pocasi teply detsky cajik), moj pil vodu aj ked bol kojeny, ked chcel proste som mu dala 🙂 Voda predsa nijak telu neublizi ;) A urcite nedavaj studenu, aby ti neochorela v tomto obdobi, radsej taku vlaznejsiu 🙂

lucuku
autor
17. dec 2016

* vtedy
*novorodencom 🙂

lucuku
autor
17. dec 2016

@sibalka21 Ďakujem 🙂
"Neriad sa ziadnymi tabulkami, daj jej kolko si pyta." - toto si myslela na vodičku, alebo ma UM?

sibalka21
17. dec 2016

@lucuku Na vodu, pytala si sa kolko jej mozes dat vody medzi jedenim, ci? .... V podstate ak ti vypije aj UM viac, tak to nevadi, ja som malemu najprv davala podla toho ako bolo na krabici a postupne som sledovala kolko spapa a podla toho som neskor vedela kolko mu dat 🙂

zabina27
17. dec 2016

to antirefluxne mlieko je asi hustejsie, ze? mozno je z toho smadna, ale vela vody jej moze zatazit oblicky. len ja neviem, kolko je to vela, skus si vyguglit alebo sa porad s dr, kolko asi moze vypit vody, aby zase zbytocne nezaplnila brusko, lebo z vody zase nebude priberat... asi teda v prvom rade aby pila mliecka kolko treba a vodu na doplnenie
inak - 6 tyzdnova uz nie je novorodenec 😉 uz je dojca 🙂

lili007
17. dec 2016

Ako pise sibalka, kazde dietatko je ine. Mne pytali papat kazde 3 hodiny, kamaratke zas prespali celu noc 8hodin. Ked si drobci pytali pit vodicku (v lete), tak mi doktorka povedala, ze samozrejme...odporucala este feniklovy cajik.

janulik2008
17. dec 2016

malá nechcela vodu až neskôr začala piť a v lete vypila aj 2l vody ... trz už menej ale fľašku má vždy poruke 🙂

lucuku
autor
19. dec 2016

Baby,
ďakujem za odpovede.
Toto som našla na nete, možno pomôže niekomu: podľa Úradu verejného zdravotníctva "U detí, ktoré z rôznych príčin mamy nedojčia, ale živia ich náhradnými formulami, je potrebné pridať minimálne 50 až 75 ml vody/kg hmotnosti/deň"

betka269
19. dec 2016

Mne sa to "nedodržiavanie"tabuliek nevyplatilo, tiež mi maličký vypil aj 180ml, ale bolelo ho bruško a grckal, tak sme prešli na tabuľkový...resp každé tri hodiny po 120ml...a vodičku sme tiež dávali ale dok povedala že netreba twraz(často stikutame, tak občas sa trošku napiť dám), skôr v letnom období...a všetko sa na lepšie upravilo...dva dni trošku plaču, ale nenechala som ho zas plakať, dali e cumlik a predlzovali cas aby sme vydrzali 2,5 az 3 hod...takže za mňa treba sa držať tabuliek, a nedávať cajik...ten az od pol roka...Držím palce