Umelé mlieko pre štvormesačné dieťa

aniko92
11. feb 2016

Caute potrebovala by som radu ohladne mojej malej dcery 22.2 bude mat styry mesiace a dávám jej umělé míček France lait 150ml my vypije ale ledva stym vydrží 2 hodinky predtym v pohode vydrzala aj tri a prespala celu noc.dakujem za řady 🙂

pribinak
11. feb 2016

Tak jej správ 180 a uvidis ci bude pre nu tak lepsie

aniko92
autor
11. feb 2016

@pribinak ona by bola schopná vypit aj 200 len sa bojím ze ci ju potom nebude bolet brusko a detska doktorka my povedala že jej to musí stačit

veronkarisko
11. feb 2016

toto som aj ja riešila, kedže som si mlieko odsávala, presne som vedela koľko ml malý vypil.... a z tých ml mi začalo šibenkať....... potom som si povedala že kojace matky žiadne ml neriešia a dieťa vypije toľko koľko mu chutí. kludne zvýš dávku na 180ml.

pribinak
11. feb 2016

@aniko92 ja by som ju netrápila, zvýšila by dom jej dávku, tabuľky du tabuľky, ale kazde babo ma iny metabolizmus

pribinak
11. feb 2016

A ako je v inom príspevku, dojciaca matka nevie kolko vypije jej babo, ja dom v istom case nerobila cely den nic ine, len dojčila, ako babo pýtalo

aniko92
autor
11. feb 2016

Vyskusam jej dat viac.Ešte by ste my mohli poradit kedy jej možem dat aj niečo iné okrem mliecka popripade kravske mliecko

pribinak
11. feb 2016

Nedávaj jej príliš skoro obycajne kravské mlieko, vydrž aspon do roka, ved zas to francúzske nestojí az tak vela
Od 5mes začnete papať prikrmi, zeleninu, pozom masko, zltok, polievočky, zas bude o dávku mlieka viac

pribinak
11. feb 2016

@aniko92 o dávku mlieka menej

simaaprilova
11. feb 2016

Mojadcerka bude mat 21.2. - 4mesiace.pravidelnejsie mi zje 120ml UM ale ked ma taky hladosovsky den tak by mi zjedla aj hlavu tak jej dam viac. Zas niekedy ma dni ked mi zje len 60ml pri kazdom papani.zavisi to aj od zubkov ci nas trapia a niekedy sa mi zda ze rychlejsir stravi papanie(asi rastie).cize prisposobujem papanie k jej potrebam🙂

aniko92
autor
11. feb 2016

@pribinak dakujem za radu so synom som pockala do roka ale ani potom my nevypil kravske mlieko.sice on nebol taky hlados ako dcerka ☺

aniko92
autor
11. feb 2016

@simaaprilova my máme prvý zubok už vonku a pomalý aj druhý ☺ ta moja nikdy nemá taky den ze by papala menej ☺

simaaprilova
11. feb 2016

@aniko92 tie zubky vam zavidim nam idu veeeeelmi tazko.momentalne sme vo faze ze nechce ani nic zuzlat ani natriet si to nenecha lebo ju to boli jak slak.hned plac az k susedom.to potom je naozaj pekna papkacka🙂 ale nie je na tom nic zle podla mna.ona musi vediet kolko potrebuje a keby jej nestacila ani zvysena davka mliecka tak by som zacala zavadzat prikrmy od 4.mesiaca.ja by som asi tak postupovala

aniko92
autor
11. feb 2016

@simaaprilova unas boli zubky raz dva vonku aj pri synovi a aj teraz len sme mali hnacku ale inak v po ho.už som teraz dávala 180 tak počkám a uvidíme.uz som rozmyslala aj nad tym ze ci nie je slabé pre nu France lait dávám.

simaaprilova
11. feb 2016

@aniko92 aj to je dost mozne.ja by som asi fakt zacala od 4.mes s prikrmami.ak by jej teda zvysena davka mlirka nestacila.a estr ked nema mala ptoblemy s vahou,ze nepribera nrjak moc rychlo a vela tak by som sa uz absolutne neznepokojovala🙂

aniko92
autor
11. feb 2016

@simaaprilova s váhou sme nemaly problémy aj keď teraz naposledy vela nepribrala kvoly zubkom a hnacke.na poslednej poradni ktorá bola koncom januara mala 63cm a 5980gramov

simaaprilova
11. feb 2016

Myslim si ze to je v norme my sme mali rovnych 6kg tiez tak isto na poradni.ja by som mladej slecne vyhovela v papani🙂

evittam
11. feb 2016

@aniko92 Pozri, neviem čo riešiš - ak je hladná tak jej daj jesť a kludne môžeš pomaly začať s príkrmami - ja som pri dcérke začala v 4,5 mesiaca - bola dojčená+dokrmovaná. A na tabuľky sa vykašli. Môj syn bol plne dojčený do 4 mesiacov, potom som ho začala dokrmovať UM-francúzskym-každý večer vypil flašku (už neviem presne koľko) - jeden večer UM, druhý večer moje odstriekané čo zostalo a ešte som ho pred spaním nakojila. Ten mal príkrmy od 5,5 mesiaca a v tomto období vážil 10,5 kg..... 😉 Najradšej mám reči niektorých pediatrov-veď ho oklamte čajom alebo vodou....fakt úžasná rada - by som sa dotyčného pediatra spýtala, či keď je hladný tak sa tiež oklame vodou. 😀 😀 😀

simaaprilova
11. feb 2016

@evittam to oklamanie s cajom a vodou som aj ja pocula...vsak hlad je prezleceny smad a 100% to plati hlavne na male babatko😀

aniko92
autor
11. feb 2016

@evittam cajom by som ju nevedela oklamat pretože velmi necajickuje.Ešte chvilku počkám a začneme papat aj iné nie len mliecka ☺

aniko92
autor
11. feb 2016

No tak po dnesnej navsteve pediatra skusame sunar complex tak uvidime

zabina27
11. feb 2016

@aniko92 teda doktorka za 100 bodov, ved kazde dieta ma iny apetit 😀 a nejdes jej dat salat s reznom, neviem, preco by jej muselo stacit 150, ked mozno by jej bolo po chuti 180 a mozno sa to za par tyzdnov zase zmeni 🙂 nas maly ako taky krpcek pil 210 a mala som sa zblaznit? doktorka sa len smiala a na moje otazky, co s tym mam robit, odpovedala ze "krmit" 😉 a tiez krasne spinkaval v noci, lebo sa cez den rovnomerne podla jeho potreby najedol a nebudil sa na hlad. keby chcela pol litra nepoviem, ale to uz nie je taky rozdiel o odmerku viac, kludne skus aj o 2, ak bude nechavat vo flaske, zase znizis 🙂

aniko92
autor
11. feb 2016

@zabina27 no len ze ona je schopna vypít 150 a o hodinu zas a to sa my zda trochu vela.stym to nemam skusenosti syn bol plne dojceny.tak neviem

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabina27
11. feb 2016

@aniko92 mozno sa ti to len zda, mozno by tak vypila 2x po sebe a potom by si sama dala dlhsie pauzy. ja by som dala o odmerku viac, parkrat po sebe a uvidis, ako ju to zasyti

travnerka12
11. feb 2016
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

musis to vyskusat inak to nezistis 🙂

katuliena82
11. feb 2016

@veronkarisko nie je to to iste, kym kojene babo vypije najprv "vodu" a potom huste mlieko, tak mlieko z flase je rovnake po cely cas. A dalsia vec je, ze dietatko sa pri piti z flase moc nenarobi, vypije davku rychlejsie a pocit sytosti nestihne nastupit.

aniko92
autor
11. feb 2016

@zabina27 uz som to skusala a nic aj tak je stale hladna...
@katuliena82 ja viem ze sa napapa skor aj ked ma cumel s najmensou dierkou ale doteraz myslím tým prvé 3mesiace sa nasytila a vydrzala aj celu noc.nemoze jej byt slabé to mlieko??

katuliena82
11. feb 2016

@aniko92 s tymto skusenost nemam...ja som kojila obidve deti dlho a kojila som pri rastovych spurtoch aj kazdych 15 minut, v normalny cas to bolo aj v dvojhodinovych - hodinovych intervaloch. Vela matiek by na to nervy nemalo a podla doktorky to bolo ok. Ze babo rastie a pri kojenych sa nehladi na intervaly, zvlast ak su deti "stihle" ako boli moji. Netusim ako je to s umelym mliekom. Len starsi syn bol na umelom mlieku tyzden, ked som mala infekciu a vratila som sa potom zasa ku kojeniu. Urcite je tu vela maminiek co maju skusenost. Ja som len pisala, ze nie je to iste nehladiet na interval a mnozstvo pri kojenych a pri detickach na umelom mlieku

zabina27
11. feb 2016

@aniko92 neviem, ci UM moze byt slabe, aj ked uz som to citala o nutrilone, ze je to biznisove mlieko=nezasyti tolko, preto ho deticky piju objemovo viac... u nas by to sedelo, maly pil nutrilon, dost vela ho pil, ale zase ine UM sme neskusali, tak to neviem porovnat. ved vam teraz dala ten sunar, tak zase uvidis, ci bude nejaka zmena. a s prvymi prikrmami tiez uvidis, mozno sa viac nasyti

aniko92
autor
11. feb 2016

@zabina27 uz som jej dneska dala sunar a poobede my spinkala 4 hodiny