Umelé mlieko po 3 rokoch

boks45
26. aug 2022

Ahojte, chcem sa spytat,ci ste sa nestretli s nazorom,ktory odporuca pit umele mlieko aj po troch rokoch. Totizto, dcera prestala pit umele mlieko okolo 2 a pol roka, kedy zacala chodit aj do skolky ,zacala byt casto chora,ale tak,ze kazde dva tyzdne a to sa vlecie s nou doteraz. Doktor nam hovori,ze je to normalne,ja to beriem,je v kolektive, ale nemam pocit,ze sa to nelepsi. Stale sopliky,kasel, niekedy teplota,nalepi sa na nu vsetko co skolkou prehrmi. Tak som rozmyslala,ci nezaradit naspat umele mlieko,ci by to nemohlo pomoct( jedavala nitrilon profutura),resp. Su aj kadejake kozie mlieka na trhu,napriklad od kendamil ale to je tusim len do troch rokov,mal by vyznam aj pre starsie deti? Stravu ma myslim pestru,teda v ramci moznosti,tu v skolke neovplyvnim,ale ked je doma,co je vacsinou casu, sa jej snazim varit nitricne hodnotnotne,kupujem jej kadejake vitaminy,colostrum,imunoglukan... dakujem za vas nazor

jonki
26. aug 2022

@boks45 ano su taketo marketingové stratégie-presvedcit ludi-ze maju pit umele mlieko presne pre ich potreby-dieta, chory, dospely, geronti. Pretoze trh je potrebne zvacsovat( nestačia deti) z dovodu kumulácie zisku. Cize urcite najdes info ze je to spravne.
Otazka skor znie-potrebuje dieta k zdravému vývinu mlieko? Nie je mlueko skor pochutina? ( nestačia kyslomliecne vyrobky/syry?

adalmba
26. aug 2022

@boks45 ja dávam od 12 mesiacov kravské a deťom nič nie je. By ma drblo kupovať 9r Nutrilon

jonki
26. aug 2022

Myslim ze na stranke WHO je ( v minulosti urcite bolo) uvedene ze mlieko dieta moze od 18 mes

boks45
autor
26. aug 2022

@jonki ved preto sa pytam, neviem to sama posudit a nas lekar sa stavia k tomu tak,ze ak chcete dajte,zaujima ma ,ci sa niekto nestretol s podlozenym nazorom,ci je prospesne pit um. Dakujem za nazor

ukulela
26. aug 2022

@boks45 preco um? Mas ppocit, ze potrebuje vitaminy v nom a preto je chora? Tie jej doplnis aj inak, ako um. Supaj do jej decko,cecko a nemusis um.

jonki
26. aug 2022

@boks45 moje deti napr mlieko nepiju. Jedia syry-tie miluju, jedia jogurty. Jeden cas som nepouzivala mlieko ani do varenia-kvoli intolerancii ( vtedy ani syr ani jogurt). Teraz uz do luevancov, palaciniek, wafle mlieko davam. No ano boli dlho dojcene. 3, 3,5r a teraz tretia uvidime-tiez minimalne do 3

boks45
autor
26. aug 2022

@ukulela to je pravda,len ked citam zlozenie ,je tam toho teda dost. C,d je u nas ranna a vecerna rutina,okrem ineho.

anjelicek26
26. aug 2022

Mlieko je vhodne pit v dojcenskom veku... takze ak mas pocit, ze by si dojcila 3,5 rocne dieta, tak kludne kupovat umele, ale co ty popisujes - dieta sa pestro stravuje, ma plny chrup... mlieko uz nepotrebuje ziadne... umele mlieko kupovat je prospesne tak pre vyrobcu tak to poviem...na podporu imunity treba zaradit vitamin C a D pravidelne - ciste a celorocne - a bude to hned lepsie...male deti ho maju vysoku spotrebu, a nie vzdy dostatocny prijem/vstrebavanie...moji dostavaju d-ko aj v lete, prakticky to jedine je, co im davam...okrem covidu su to tip top zdrave deti... ziadne sople kasle virozy, proste zdrave deti...

boks45
autor
26. aug 2022

@anjelicek26 dakujem, asi mas pravdu. Len uz neviem ako jej pomoct ,lebo ako som nastupila do prace pred pol rokom som kazdu chvilu na ocr,vsetci sa tvaria,ze to chapu ale samej mi to je blbe. Neviem ako jej pomoct,branim sa tym pyramidovym produktom,ale poviem,tak,ze uz aj po nich poskulujem zo zufalstva😀

jonki
26. aug 2022

@boks45 ako je chora? Sople? Skusala si rinogerminnu napr?

anjelicek26
26. aug 2022

@boks45 niektore deti si tym bohuzial fakt musia prejst. Rob jej casto preplachy nosa konvickou, chodte ako rodina na vyter z nosa A hrdla, ci si nieco neprenasate...ale ak nie, je to proste o case, kym dozreje... a to D-ko a C-ko ciste, ziadne multi kulti medvedikove cukrikove produkty...

boks45
autor
26. aug 2022

@jonki furt sople, z nich kasle . Tri dni nic s zase. Teploty nemava, skor vynimocne. Neskusala,idem to pozriet,diky.

boks45
autor
26. aug 2022

@anjelicek26 ano ciste podavam 🙂 na vyteroch sme boli,nic nam nezistili,aj na krvi kvoli ciernemu kaslu,chlamydiam a myloplazme,tiez negativne . Asi si ozaj len tym musi prejst ,len teda uz by to mohlo skoncit 😄

nika1971
26. aug 2022

@boks45 kludne moze mat aj alegriu

anjelicek26
26. aug 2022

@nika1971 tiez ma to napadlo... otocit gastro a alergologa nebude na skodu...minimalne s krvi pozriet igE a budu mat aspon voditko...alebo parazity v crevach znizuju vstrebavanie a robia zapaly a tym padom celkovo telo ide na minime a aj imunita horsia, moznosti je vela, treba hladat...

nika1971
26. aug 2022

@anjelicek26 ja som alergicka...stale mam pocit upchateho nosa, pokaslavam a rano mam zaslzene oci...

deedol
26. aug 2022

nam pomohlo na skolkarske sople jedine vzdy po prichode zo skolky vykonvickovat slanou vodou. inak chapem uvahy o um, ja som ho davala skoro do 3r, mal to ako prve ranajky, kedze vstava strasne skoro. potom sme presli na jogurt/actimel. a tiez odporucam alergologa - aspon budes vediet odlisit, kedy je to choroba a kedy alergia, plus budes mat papier do skolky, ze v ktorych mesiacoch sopli, lebo ma alergiu.

matkahelka
26. aug 2022

@boks45 moja dcera bola rok dojcena, od roka do 6.rokov pila nutrilon kazde rano 250 ml. ci je to marketingovy tah, neviem, nam nutrilon vyhovoval, doma nekonzumujeme kravske mlieko. dcera nikdy chora nebyvala, skolku sme zvladli bez chorob, bude mat 14 rokov a 2x za zivot brala atb i to ani raz nie na respiracne ochorenia. ale teda netvrdim, ze ma taku super imunitu kvoli nutrilonu.

lenkadenisa
26. aug 2022

Moje deti pijú obyčajné mlieko od roka, 20e dávať za nutrilon ešte dalsie 2 roky, čo ti mece 😂😂😂 pri ich spotrebe

elizabet173
26. aug 2022

@boks45 umelé mlieko jej dať môžeš, ale ak si myslíš, že ju ochráni pred detskými chorobami v škôlke, tak to si úplne vedľa. Moje dieťa ho nepilo v troch rokoch ani náhodou a choré nebývalo vôbec. Imunita je čiastočne geneticky daná a čiastočne ju môžeš ovplyvniť zdravou stravou, dlhým pobytom vonku za každého počasia, otužovaním, tým, že budete mať doma chladnejšie, nie prekúrené, obliekať ju ľahko, nebabušiť, ale určite nie umelým mliekom.

boks45
autor
26. aug 2022

@elizabet173 to vsetko robime 🙂 ja si nemyslim, preto som polozila tuto otazku, ci niekto nevie o tejto teme viac.

boks45
autor
26. aug 2022

@deedol ano tiez som nad tym rozmyslala, zatial som kupila inhalator, lebo celkom si nevirm predstavit akoby som ju do utila konvickovat,ale mozno to nejako skusim.

elizabet173
26. aug 2022

@boks45 veď sa nad tým zamysli, sú tam pridané vitamíny, ktoré dieťaťu môžeš dať aj bez umelého mlieka a keď píšeš, že to všetko robíš, tak na čo ešte umelé mlieko? Nepoškodíš mu tým, ale je to zbytočné

boks45
autor
26. aug 2022

@elizabet173 ved v poriadku , dakujem za nazor, asi mas pravdu, aj ked teda nie som odbornik a nie vsetkemu,co je v zlozeni aj rozumiem, preto som sa opytala,ci niekto nema skusenost . A teda druhykrat by to mozno slo bez " to si uplne vedla" , " ved sa zamysli" .

deedol
26. aug 2022

@boks45 skus, moj inhalovat nechce (tiez sme skusali), ale konvicku zvlada. samozrejme nie celu davku, vyslovene parsekundovy preplach. ale aj to pomohlo, aspon nebol chory kazdy tyzden.

boks45
autor
26. aug 2022

@deedol dakujem skusim☺️

elizabet173
26. aug 2022

@boks45 sorry, ak sa ťa to dotklo, ale myslela som, že je všeobecne známe, že ovocie, zelenina, dostatok pohybu vonku za každého počasia, dostatok spánku...po umelom mlieku na podporu imunity by som nesiahla, veď často choré bývajú aj deti dlho kojené. Ale napadlo ma ešte to, čo dosť rodičov podceňuje, dieťa, ktoré nastúpi do škôlky, je v strese. Môže to byť stres z hocičoho - že mama nepríde, že sa nebude vedieť obliecť, že sa hanbí poprosiť učiteľku o pomoc, že ten chlapec kričí a ono sa ho bojí...a keď je v strese, tak ľahšie ochorie. Menšie deti sú chorľavejšie nie len preto, že sú prvý krát v styku s inými deťmi a detskými chorobami (tie majú aj doma, ak je rodina viacdetná), ale aj preto, lebo sú v strese. Možno to bude tento rok lepšie práve preto, že už je na škôlku zvyknutá

boks45
autor
26. aug 2022

@elizabet173 jasne,ze mi to je zname,kebyze mi nezje zeleninu a ovocie,tak by som hladala problem tam,ale zelenina a ovocie u nas fachcia na kila, pohybu a cerstveho vzduchu ma tiez dost, asi to bude aj tym,ako si vravela , geneticky dane,aj ked ja s muzom sme nejako chori nebyvali . Ano ten stres aj mna napadol,aj ked teda ona sa tvari,ze sa jej v skolke paci,samozrejme prvy tyzden si aj poplakala,ale potom bez problemov . Uvidime casom,ci sa to zlepsi.

elizabet173
26. aug 2022

@boks45 niekedy sa žiaľ môžeš aj roztrhať, poznám maminu s dvojčatami, rovnaké prostredie, rovnaká strava, rovnako chodí s obidvomi von, kojila ich rok a pol obe, jedno býva choré ojedinele, druhé hádam každý mesiac

marzuz89
26. aug 2022

@boks45 tento typ stresu nie je vidiet navonok. Takze ak ochorie po 2, 3 dnoch a stale cely rok, moze to byt tym ako pise @elizabet173. Konvicka je super vec, nevies si predstavit, ako by si ju nutila? Ved ju nenut, s tymi detmi sa da normalne rozpravat, dohodnut. Nas nemal ani 3 😉 ja som mala vacsi stres ako on.
Inak UM by som nedavala ani o den dlhsie, ako je potrebne. Neviem si predstavit, ze by som taky s prepacenim smradlavy grc davala dlhsie, ako musim 🙈 mozno som precitlivela, ale mne UM velmi smrdi a zdviha sa mi z neho zaludok, som rada, ze detom to chuti 😅 ale od 1, 5r kravske mlieko a hlavne sme zrusili flasu s dudlom.