Umelé mlieko do fľaše na cesty

4. máj 2024

Ahojte baby, ideme dnes na návštevu a chcem sa spýtať ako mam pripraviť UM do fľašky malej. Používam dojčenskú vodu Lucku, kúpila som aj 2 termosky plus zásobník na UM. Pýtam sa hlavne kvôli vode, do jednej dám studenú a do druhej teplú? Tú dojcensku mám ohriat v hrnci a preliat do termosky? Myslela som tak, že dám pol na pol do fľašky pridám UM a hotovo. Ale dám si poradiť. Nechcem tam u nich ohrievať, pýtam sa v prípade aj dlhšej prechádzky. Ďakujem.

viky2612
4. máj 2024

Do termosky dať vriacu prevarenú vodu. Do pohára tiež, keď sa ochladí tak preliať do fľašky. Potom už len zriediť na správnu teplotu a sypnúť mlieko z dávkovača pred podávaním.

lenkakravcova
4. máj 2024

Nie je potrebné prevarať Lucku ale je potrebné prevariť to mlieko (UM). Preto sa zalieva vriacou vodou (kvôli možným baktériám v UM, nie v dojčenskej vode, tá je sama o sebe už upravená tak že ju môžeš dať napiť priamo dieťaťu).
Môžeš teda zaliať do polovice vriacou vodou, pretrepat, nechať 1-2 min postáť a potom môžeš doliať normálne studenú Lucku z fľaše na doriešenie pre normálnu teplotu.

autor
4. máj 2024

@lenkakravcova
@viky2612 nerozumiem, na obale mlieka je napísané že nesmie sa variť, lebo sa zabijú živiny. Ja robím doma tak, že dám Lucku DK fľašu zohrejem na 40 a pridám mlieko.

autor
4. máj 2024
thereisabear
4. máj 2024

Normálne do fľaše z ktorej pije by som dala Lucku izbovej teploty, do termosky vriacu a pred zarobením doliala vriacu z termosky a nasypala um.
Tiež som nikdy UM nezalievala vriacou vodou.

xxemma
4. máj 2024

Ja som si brala horucu vodu do termosky, naliala horucu do flasky - doliala studenou na pozadovanu teplotu a vsypala UM z davkovaca a podavala.

thereisabear
4. máj 2024

Odskúšaj si vopred doma aký pomer studenej a vriacej vody ti vyhovuje, ak tak nerobíš.

aaadkaaa
4. máj 2024

@lenkakravcova prevarat umele mlieko? To si kde pocula? Umele mlieko sa nemoze zalievat horucou vodou, stratilo by ziviny... fakt si myslis, ze umele mlieko obsahuje skodlive bakterie?

aaadkaaa
4. máj 2024

Autorka, daj vremu vodu do termosky a potom vo flasi doriedis priamo Luckou chladnou

hederamonstera
4. máj 2024

Na navsteve si to nemozes ohriat vo vodnom kupeli? Ja to robim tak, ze beriem flasu s nameranou vodou a um do zasobnika a na navsteve ma kazdy sporak, hrniec a vodu a v tom ohrejem flasu s vodou na pozadovanu teplotu a potom zarobim mlieko.
Alebo ak nie si proti, tak ohriat flasu s vodou v mikrovlnke, ak vies ze ju tam maju
A nemusis riesit termosky a miesanie vod

lenkakravcova
4. máj 2024

@aaadkaaa na mlieku je to napísané v návode že je nutné ho zaliať vriacou vodou. Aspoň na našom. 🙂

hederamonstera
4. máj 2024

@lenkakravcova co to je za mlieko?

lenkakravcova
4. máj 2024

@hederamonstera Hami v Poľskej verzii (Bebiko).

biglovemom
4. máj 2024

Na cestovanie som kupovavala uz zarobene. O starost menej

lenkakravcova
4. máj 2024

@hederamonstera
@aaadkaaa Ono aj v nemocnici keď deťom pripravujú UM, tak ho celé dajú do hrnca s vriacou vodou, aby ho pasterizovali. Asi tam teda niečo na tom môže byť, keď to takto robia (keď sme boli v nemocnici s niečím u malej ako salmonelóza, tak sme mali zakázané robiť mlieko na izbe dokonca "len" zalievaním, vždy muselo ísť sa prevariť - takže asi to zalievanie vriacou vodou, ak je dieťa zdravé nemusí tiež byť vždy na škodu, - ako asi áno, zničia sa tam nejaké živiny, ale zase hlavne ak sa niekde cestuje, tak chcem mať istotu, Že mi dieťa nechytí nejaké hnačky po ceste 🙂 ).

Alebo kúpiť ako píše biglovemom už hotové a je po probléme 🙂

klip0
4. máj 2024

@lenkakravcova práveže umelé mlieko sa nemôže stretnúť s teplotou viac ako 45C, lebo sa znehodnotí 🙃

angeli121212
4. máj 2024

@lenkakravcova Nemáš pravdu napr UM beba sa už v žiadnom prípade nemá rozrábať vo vriacej vode.. V UM sú aj baktérie mliečneho kvasenia, ktoré by sa touto teplotou zabili je to jasne zvýraznené na etikete UM

klip0
4. máj 2024

@angeli121212 žiadne mlieko sa nemá rozrábať v horúcej vode. A ak v nemocnici zakázali len zohriate, išlo skôr o to, že neprevarena voda z kohútika je ťažká na žalúdok, čo pri salmoneloze nieje žiadúce. A tak chceli prevariť tú vodu, nie UM
Pozrela som aj to Hami a samozrejme ani to sa nemá prevarat, @lenkakravcova si to len nejak zle vysvetlila

angeli121212
4. máj 2024

@klip0 ano suhlasím že žiadne, len som to napísala takto, lebo reálnu skúsenosť mám len s bebou

angeli121212
4. máj 2024

@klip0 inak tiež som pozerala to hami mlieko, lebo sa mi to nezdalo a tiež som našla rovnakú informáciu

aaadkaaa
4. máj 2024

@lenkakravcova asi si to zle pochopila alebo neviem, ale toto je bebiko....presne tak,ako vsetky ostatne mlieka...

lucia13022023
4. máj 2024

Do jednej flase studenú vodu, do termosky teplú vodu, namiešaj si vhodnú teplotu a pridaj mlieko z dávkovača.
A baby majú pravdu, mlieko sa nemá prevarat ani sa stretnúť s vriacou vodou lebo sa zabíjajú tie zložky co v mlieku sú.