Umelé mlieko a večný hladoš

25. aug 2021

Ako prosím riešite keď máte dieťa na umelom mlieku ale papať si pýta každú chvíľu? V nemocnici vraveli že by to mliečko nemali často, aby im nebolo zle. Takže dávam každé 3,5-4 hodiny ale niekedy už po 2 pýta a hľadá.

pribinak
25. aug 2021

Fuu, to sú veľké rozostupy, určite môžeš dávať častejšie.

mariska1989
25. aug 2021

Koľko má maličké? Moja si pýtala každú hodinu a pol však dám menej a je ako určite by som nedávala 3,5 -4 hod však to musí byť hladne

autor
25. aug 2021

Dva týždne má :/ idem podľa tabuľky.. tak ako mi vraveli, aby mu nebolo zle, občas máva aj problém s vyprazdnenim, vidím ako sa trápi, tak neviem či ho nezapečie viac keď bude mať častejšie

zuvelyn
25. aug 2021

davala som vtedy ked bol hladny, ziadne tabulky som nesledovala. Niekedy to bolo po 2 hodinach, niekedy po 5 ked spal

pribinak
25. aug 2021

Tak pridaj probiotiká, ale netrápila by dom dieťa hladom. Tie tabuľky sú veľmi veľmi orientačne

simca06022011
25. aug 2021

Um kazde 3 h ak si dobre pamatam mozes... Co ti povedala pediatricka? Castejsie nie, lebo ho bude boliet brucho. Treba pozriet ci v tom jednom jedeni zje tu svoju dávku...
Na krabici by malo byt oresne kolko ma za den vypiť, teda aspon kedysi bolo.

denden77
25. aug 2021

kedze som netusila, kedy je hladna (🤷‍♀️😁), davala som kazde 3 hodiny.. predsa len, nie je to materske mlieko 😊

autor
25. aug 2021

@pribinak probiotika nemáme brať, iba masírovať bruško a cvičiť nožičkami 🤷

autor
25. aug 2021

@simca06022011 svoju dávku spapa, vychádza to každé 4 hodiny podľa tej tabuľky

thoughtfulweirdo
25. aug 2021

Moja staršia bola na UM v podstate od začiatku a dávala som vždy, keď bola hladná. No hádam ju kvôli tabuľke nenechám hladovať 😄 nesledovala som ani čas, ani množstvo. Akurát som sa vždy doktora povypytovala, či je také priberanie ok, či to nie je moc alebo málo a keď schválil, ďalej som neriešila a kŕmila podľa jej potrieb. Ja by som mu normálne dala vtedy, keď je hladný a toľko, koľko potrebuje a na najbližšej poradni doktor zhodnotí vahovy prírastok. Ak by pribral extra moc, doktor ťa upozorní, neboj.

mariska1989
25. aug 2021

Bože však ono je hladné však takéto maličké papa veľa oni vedia pribrať aj kilo za mesiac .riadiš sa tabuľkami čo je na UM? Dávaj mu keď si pýta nie podľa tabuľky ak zapeka môže sa stať že nesedí UM . Ja som davala menšie dávky a častejšie lebo mi nechávala , iné deti vypili aj 150ml a moja dlho len po 90ml. Neriadia som sa tabuľkou

domculis
25. aug 2021

Neriadit sa tabuľkami dávať ako si pýta lebo je hladne už po toľkých hodinách... mne povedali dávať toľko koľko vypije a kedy si zapyta plus mínus nám to vychádza každé 3 hod. A niekdy aj skôr.. zbytočne ho trapis a potom ho boli bruško keď sa naje taky hladny .. a probiotika dávam každý deň ..

simca06022011
25. aug 2021

Ja som cez den davala po 3 hodinach, podla toho ako spala. V noci som ju nebudila, cize vychadzalo to 😁

simca06022011
25. aug 2021

A rady davaj ako. Pyta ns UM neplatia, naozaj sa porad s lekarkou. Um sa inak trávi a budete riesit bolave brucho? Mozno vam poradi ine hustejsie mlieko alebo zvysi davku. Alebo aj ona povie ze davajte non stop ako pyta, kto vie 😁
Dalsia vec ze ked babo zapeka, este je aj teplo, nezvyknu davat babatkam na UM aj inu tekutinu? (ja som nedavala, ale my sme mali zimu, neskor uz ano, ci vodu alebo caj) .

aknamorka22
25. aug 2021

Ja som môjmu davala toľko, koľko pytal. Neriadila som sa tabuľkou. Nemoze predsa existovať rovnaka tabuľka pre všetky deti na svete. Zo začiatku mal problem s kakanim, zapekalo ho. Zmenili sme mlieko, dali probiotika, cvicili s nožičkami, masirovali bruško a žiadny problem nebol. Mlieko však nemôžeš menit ako chceš. Vždy treba aspoň týždeň pockat ako bude reagovať. Za mna je odstup 4 hodiny veľa. Daj mu ked si pyta. A ešte sme mu davali po jedeni piť feniklovy čaj. Niekedy mu to stačilo na "dotlacenie" a nepytal jesť. Nemysli si však, ze vypil liter čaju :D išlo to doslova po kvapkach 🙂 treba skúšať co zaberie tomu tvojmu 🙂

marcellka32
25. aug 2021

Hod tabuľky do koša a riad sa potrebou dieťaťa, ak pýta po 2 hodinách daj, ak inokedy po 5 hodinách (lebo bude sýte spať), tvoje dieťa je hladné