Umelé mlieko a priberanie. Ako ste na tom vy?

lenocka84
26. máj 2010

ahoj mamicky
chcem sa opytat ktore z Vas krmia deticky vylucne UM a ake su vase vahove prirastky?

nakolko my sme na UM necele 2 tyzdne, a pribrali sme 700g za tie 2 tt a zda sa mi to dost vela.
dakujem

michele11
26. máj 2010

Ahoj, moja malicka je uplne na UM od 5 tyzdna, priemerne pribera okolo 300-350 g tyzdenne, je to podobne, ako u teba, ale treba prihliadat aj na to, kolko ti babatko narastlo do dlzky.

junovka
26. máj 2010

moja mladsia tiez priberala rychlo, dokonca aj dokina ma za to nejako sprdla, ale co som mala robit, ked bola stale hladna?? 🙂 ....no a potom to nejako vybehala, vylozila..... 😉

nyc
26. máj 2010

my sme pribrali od 4 tyzdna do 6 tyzdna 770 gramov. ale som skor rada ako by ma to malo trapit bo predtym ked som sa pokusala kojit, priberala malinko a mala hladovu stolicu.. doktorke to nejako zvlast nevadilo len mi zakazala zvysovat jej davku UM.

maryanna
26. máj 2010

lenocka, môj keď bol kojený do mesiaca nepribral nič skôr schudol tak potom za týždeň na UM pribral okolo 550 g......a teraz on strašne veľa mlieka popije aj liter a pol denne, a ešte má aj príkrm ale za dva mesiace od 3-5teho pribral len kilo.......takže tým sa nestresuj každé bábo si vie vypýtať vie povedať kedy dosť tak sa tým netráp, niekedy priberie dieťa veľa inokedy skoro nič, závisí aj ako tu bolo spomínané koľko rastie do dĺžky, a či je aktívne dieťa (môj stále kope nohami rukami nonstop), niekomu sa to ukladá do zúbkov....je to indivindi......

lenocka84
autor
26. máj 2010

dakujem Vam baby
ja som sa len zlakla ze je to dost vela, tak uvidime, teraz pije po 100ml na davku, obcas len 80 obcas celu, tak uvidime ako to pojde dalej.

ake mliecko uzivate? my nutrilon HA1

maryanna
26. máj 2010

leni my pijeme od narodenia nutrilon HA 1 tiež....a nemusíš mať obavy lebo nutrilon nieje taký že sa z neho extra priberá, lebo sú mlieka ktoré obsahujú viac cukru a deti z nich priberajú veľa ale nutrilon medzi ne nepatrí.....my napríklad papáme 200 ml, a niektoré deti v našom veku ani 15O ml ledva nevypijú ....takže proste daj toľko koľko pýta......

matelko1
26. máj 2010

ahojte.mozem sa k vam pridat?
my sme od zaciatku na UM,chlapci sa nechceli prisat,lebo po narodeni ich premiestnili na nedonosen.odd.a tam ich naucili na flasku.......z flasky to islo lahko.mliecka som mala,2 mes som si odsavala a teraz uz vobec nemam.sme na nutrilone HA1
deti my asi od 3tt-do 6tt pribrali 700g.......teraz mame 4 nmes.a vypiju mi po 150ml,niekedy ani tolko.

@maryanna kedy si zacala davat prikrm.

lenocka84
autor
26. máj 2010

maryanna myslim ze tento HA1 je aj dost horky,co som citala
patko pije podla nalady, uz sa mu podarilo aj 125ml, ale norma je 100ml
dnes len po 80, evidentne nema svoj den, aj tazsie zaspava

matelko jasne ze sa mozes pridat
ja som odsavala do maleho 4tt, a teraz 1 tt vylucne na UM, tiez sa nechcel prisat a odsavanie na tvorbu moc nepomaha
maleho som od zaciatku tryznila s cievkou a verila ze sa mu podari prisat, ale zial, UM to istilo

maryanna
26. máj 2010

@matelko1 no môj pil strašne veľa mlieka, aj 6,7krát po 200 ml, niekedy pýtal každé dve hoďky tak osm si povedala že je čas na príkrm a to bolo asi tri dni pred 4ma mesiacmi, ale asi až na tretí deň zjedol plnú dávku takže akurát od tých 4 mesiacov, ale kebyže nepije toľko mlieka (čiže bolo evidentné že už mu nutrične nestačí) tak začnem prikrmovať až v piatom najskôr-.-.

maryanna
26. máj 2010

ano leni, je horké ale môjmu tak chutí jakeby......:D
my sme mali zas ten problém že mesiac som kojila, a malý bol normálne spokojný, napapal sa a zaspal, som nemala ani tušenie že mu je to málo, ani neplakal nič........a po mesiaci pribral len 60g....čo by mal tak za dva dni nie za mesiac.....takže som začala ísť kombinovane že MM a za tým UM, ale keď mal dva mesiace už sa nechcel prisať proste a ja už som mu dávala len pár kvapiek tak sme na UM úplne...

lenocka84
autor
26. máj 2010

mna to najprv velmi trapilo, v nemocke som mala mlieka tolko ze druhym detom davali, problem prisiel postupne ked maly nesal, a odsavanie nebolo az take ucinne
uz som sa s tym zmierila, zatial nevyzera ze by mu nieco chybalo
ked je smadny, alebo tak akurat zobudeny, tiez to zhltne ze az
obcas mu to ale trvaaaaa

matelko1
26. máj 2010

@maryanna ..moji chlapci papaju 6 x denne po 135ml-150ml.vecer sa napapaju o 19:30 a potom sa mi zobudia okolo 4-tej rano a cez den vydrzia 3-4 hod bez papania.

maryanna
26. máj 2010

matelko no môj teraz čo má príkrm tak papá 5-6krát 210 ml plus raz príkrm 220 ml, a tiež vyddží tak 3-4.niekedy5 hodín bez papania....v noci tak že od 8 do 8 s prestávkou o pol 2 na mlieko....

lenocka84
autor
26. máj 2010

maryanna my jeme cca kazde 3-3,5hod
aj v noci tak vydrzal, teraz nejako nie, tak tiez 3-3,5hod

maryanna
26. máj 2010

lenocka áno aj mňa to trápilo prešla som si strašnými pocitmi, depkami, ale už som zmierená ...veď dnešné mlieka sú na top úrovni a MM nezaručuje že dieťa nebude choré alebo čo.....takže tak....

maryanna
26. máj 2010

leni no veď ste ešte maličkí to je úplne v pohode takto ako píšeš...ono sa to bude stále meniť:D.....

lenocka84
autor
26. máj 2010

@maryanna presne ako pises, uz som sa aj ja zmierila, asi to tak ma byt
ja som uz spokojna ze aspon nieco z MM mal, a UM mu celkom chutna, tak pohodka
a aj to papanie, by som povedala ze je to slusne

maryanna
26. máj 2010

jj leni, mne to bolo veľmi ľúto lebo som si prešla popraskanými bradavkami, teplotami 39, som vstávala s teplotami kojila proste hrôza........a keď už bolo všetko oka tak už malý papal aj UM aa moje sa strácalo......môj je satršný mliečkar on by vypil aj politra naraz kebyže mu dám....strašne má rád mleiko

lenocka84
autor
26. máj 2010

mary tak to je super, ja som nemala ziadne problemy, len uz nie je mlieko, no ale uz to je z a mnou
to HA1 mas na predpis?

matelko1
26. máj 2010

@lenocka84 ja mam HA1 na predpis pre dvoch 8 ks a potrebujeme ich dokopy 17-18 pixli na mesiac.takze 10 pixli musim kupit v plnej sume.to je hrozne,ale co sa da robit.aj tych 8 ks pomoze,lepsie ako nic.

lenocka84
autor
26. máj 2010

matelko to ti dr neda viac na predpis????to je sila, ja mam zatial vsetky krabice na predpis, a detska dr. ich moze predpisovat az do 1 roka
skus sa opytat,

matelko1
26. máj 2010

ako je to mozne.to neplatia vsade rovnake predpisy? mne nemoze dat viac len 4 na jedneho,ze vraj je take nariadenie.tak to ja nechapem...ty si odkial ak sa smiem opytat.

lenocka84
autor
26. máj 2010

oficialne som z pp, zijem v ba, ale teraz som u rodicov v ziline
zavisi asi aj od poistovne, my mame VsZP, a uz sme mali 5ks na predpis, a buduci tyzden idem pre dalsie
4 na jedneho? sila, ved to nemas ani na 2 tyzdne

miska333
26. máj 2010

ahojte, aj moj maly zo zaciatku vela priberal ale uz tak normalne ma skoro 4 mesiace a 7kg, vypije tych 180mĺ ale uz mu je aj to malo , pijeme nutrilon, mali sme aj nutrilon ar kvoli grckanie aj bebu ha aj hami ale nutrilon je najlepsi. to preto je to mlieko horke lebo je ha aj beba bola horka a este aj zelena stolica z tych ha mliek byva

lenocka84
autor
26. máj 2010

miska vitaj medzi nami
aj moj maly ma tak divne sfarbenu stolicu,
narodil sa 2200g a dnes 5tt mame 3680g

matelko1
26. máj 2010

@lenocka84 veru ani na 2 tt.ja mam tiez VSzp.1 pixla nam vydrzi 1,5 dna tak si to zrataj.

@miska333 aj moji maju zelenu stolicu a hovori sa jej hladova,ale chlapci urcite nehladuju ked mi vyspia v noci 8 hod.

miska333
26. máj 2010

dakujem za privitanie. leni tak to ti krasne pribral, aj moj mal zelenu stolicu z ha mlieka a este aj taku ze sa zle utierala, mate v rodine alergiu?

lenocka84
autor
26. máj 2010

matelko hladova?? to fakt? kaka len 1-2x denne, fakt sa tej dr. opytaj, ze mas znamu ktora ma cely mesiac na predpis, uplne na drzovku

miska podobne, ze sa zle utiera, alergiu vraj ja, ale nijako sa mi neprejavuje
uz roky som nebrala ani lieky ani nic

ale vraj vsetkym babatkam na zaciatok idu HA mliecka

miska333
26. máj 2010

matelko je to hladova stolica, lenze ked si precitas dozu na ha mlieka je tam ´napisane ze byva po nom zelena stolica, kvoli zvysenemu mnozstva zeleza tusim, som si aj ja myslela, zmenila som mlieko a dola rovnake mnozstvo a krasna stolica, aj aj vtedy je zelena ked mlieko rychlo prebehne crevami

lenocka84
autor
26. máj 2010

miska takze ty neuzivas nutrilon? ci ake mliecko mas? nejake ha?