Týždňové bábätko málo papá

klip0
3. jan 2022

Ahojte, viem že dieťa má zjesť toľko koľko má dní, čiže ak má 7 tak 70ml. Kŕmime materským mliekom z fľaše plus umelým. Dnes ale zje len po 40ml každé 3-3,5h. Aj sa jeduje okolo jedenia. Nepomáha poštekliť bradu atď lebo už fľašu vypluje a do úst nevezme. Prisat sa nevie, laktacna má prísť, ale bojím sa nech sa nedehydruje

buzz5
3. jan 2022

@klip0 ja neviem ale za mňa je to blbosť tieto tabuľky, pokiaľ to dieťa zje aspoň 40 tak mu to asi stačí. Moja mala bola v inkubátore a tiež mala problém s papanim, nejedla toľko koľko mala podľa dní ale bola som rada ze aspoň niečo zje. Keby je ešte dieťa hladné tak plače

amelie2017
3. jan 2022

No mam druhe dieta, ale toto som este nepocula. Tych 40 je podla mna uplne ok.

uhnakova
3. jan 2022

tie tabulky na krabiciach su orientacne, moje deti vzdy jedli ovela menej a castejsie. Prve dni pili 20-30 ml, po desiatich dnoch 60 ml kazde 2-3 h. Navyse ty si svoje dieta este este aj kojila, ak som to spravne pochopila? Tak mozno dokopy vypilo ovela viac.

lucia147852
3. jan 2022

Každé dieťa je iné. Ani dospeli nejedia rovnako. Moja už v pôrodnici vypila 120ml a spala 5 hodín a kamoskin pil po 30ml, ale častejšie

nikpa
3. jan 2022

@klip0 to kde si zobrala? Nikdy som nič také nepočula. Podľa mňa 40ml pre týždňové bábo je v poriadku. Nemusíš sa riadiť tabuľkami, kazde dieťa je iné. Ak prosperuje, priberá a je spokojne tak je to v poriadku.

domireb
3. jan 2022

@klip0 moje začalo až v 2 mesiacoch piť 90 ml. (Ak materské a umelé príkrm). Ak priberá a prospieva, nerieš presné ml, spapá, koľko chce. Ak by nepriberal, tak po menej a častejšie.

im709vf
3. jan 2022

@klip0 sleduj pocikane a pokakane plienky. Ak je toto ok, nerieš ml. Ale viem co je to vždy počítať každý ml, moja ma 5 mesiacov a stále viac ako 100 ml nevypije.

katarina9593
3. jan 2022

@klip0 moja dcéra keď sa narodila tak jedla 30ml a keď mala okolo mesiaca +- tak 60-80ml ... nepočula som nikdy takuto blbosť ....Davaj ak máš svoje materské keď dáš 40ml a je bábo spokojné spinká priberá nerieš skús keď tak po týždni pridať 10ml a postupne pridávať...