Tvrdá stolica u 1,5 mesačného bábätka

simi224
2. sep 2022

Ahojte, prosím o radu ak máte niekto podobnú skúsenosť, už som zúfalá 🙆😞 Mám 1,5 mesačného synčeka ktorého trápi zápcha, doma stále plače a pučí sa, pritom prdká stále, avšak keď použijem rúrku víde vždy veľa vzduchu a potom strašne tvrdá stolica 😞 Probiotiká biogaia berieme už dlhšie, skúsili sme babycalm, simethicon, zmenili sme vit.D z vigantolu na Jamieson, skúšala som feniklový čaj, kamilkový, no márne 🙆🤷 cvičíme s nožičkami, dávame aj Pupík... z Nutrilonu sme prešli na Hipp combiotik -ten máme cca týždeň, zatiaľ však stále rovnako...🤦 Rozmýšľala som nad mliečkom Kendamil- máte sním niekto skúsenosť?🙏 Bola som ho kúpiť aj u nás v lekárni, tam mi však povedali že také mlieko ani nepredávajú 🙆😳 A ďalšia otázka - používali ste niektorá rektálnu rúrku denne? Zvykli si na ňu vaše detičky?😳

sapetka
2. sep 2022

@simi224 skusa radsej teply kupel obklady masaz cvicenie. Taka casta zmena mlieka moze situaciu este zhorsit. Skus aj rascovy vyvar

tamarkissova
2. sep 2022

A espumisan si neskúšala? Ja na tvojom mieste by som zavolala pediatricke, možno ti bude kázať prísť a dá ti niečo účinnejšie na predpis

tamarkissova
2. sep 2022

zbytočne to bábätko trápiť a skúšať “babské “ rady

veron_ikaa
2. sep 2022

@simi224 ja by som Kendamil určite nedávala. Mne laktačná povedala že sú neni o ňom dokopy žiadne štúdie a je to len instagramom propagovaný produkt prostredníctvom influenceriek. Sama som ho synovi nasadila hneď po príchode z nemocnice a takú tuhú stolicu čo z neho vychádzala za použití rektálnej rúrky som ešte nevidela. Doktorka mi ho zmenila na Bebu Sensitive a malý pekne kaká. Sice sa pojeduje, pučí ale nemá také záchvaty plaču. Samozrejme je to individuálne. Možno by vašemu bábätku sadlo. Ale skôr by som šla do niečoho overeného čo máme na trhu už dlhšie.

simi224
autor
2. sep 2022

@tamarkissova doktorke som to vravela na poslednej kontrole s maličkým, odporučila skúsiť feniklový čaj, teraz má dovolenku tak čakáme do pondelka😐

tamarkissova
2. sep 2022

@simi224 mohla si skočiť na pohotovosť, alebo tam aspoň zavolaj čo ti povedia, do pondelka je ďaleko, nenechávaj ho trápiť sa

nikpa
2. sep 2022

@simi224 rektalnu rúrku používaj keď treba, keď vidíš, že sa puči, trápi, plače tak mu s ňou pomôž. Musís si v lekárni pýtať mlieko konkrétne na váš problém, teda že má problém sa vykakať. Kendamil je dobre mlieko ale neviem či by mu v tomto pomohlo....

anavixy
2. sep 2022

Kendamil kupis aj v DMke alebo objednas na internete… nam nepomohol hoci som sa podla recenzii nan spoliehala (moja dr tiez nebola nadsena z neho) 🙁
Espumisan je simethicon.
Na pohotovost s tvrdou stolicou fakt nechod (ked aa vykaka s rurkou).
Ja som tiez pouzivala rurku denne, nic ine nepomohlo.
Odporuca sa hlavne aby pilo dieta okrem mlieka aj dojcensku vodu, aby stolica mala byt z coho maksia.
Moja dcera ma 9m a dodnes ma s tvrdou stolicou problem, aj ked pije slivkovu stavu, papa slivky, nic… kaka sama ale puci sa velmi, niekedy musim pritlacit nozicky este stale. Koliky ustupili okolo 5. mesiaca, brusko neboli vobec, len ta tvrda stolica sa nezmenila.
Drzim palce 🍀

nikushik12345
3. sep 2022

@simi224 kendamil len v lekárni dr.max . Dával som kendamil od narodenia stolica vždy bola akurát sama kakala , pri staršom som rektalnu rúrku používala denne do 3 mesiaca lebo nemohol kakať bol na mlieku Sunar premium nikdy viac ale nezvikol si na rektalnu rurku. Nám pri Tom pomohol balonixmed plus probiotiká a devit .

zdenka_tamasi
7. sep 2022

@simi224 my sme mali podobný problém a doktorka nám kázala zmeniť mlieko na Bebu comfort a pred KAŽDÝM kŕmením dať pár kávových lyžičiek harmančekového/kamilkového čaju a až potom mlieko…. Zrazu som ani nevedela, kedy kaká a stolica kašovitá…

mareri
24. sep 2022

skus niečo na ovolnenie bruška a može to byt aj tym, že mu mliečko nesedí a preto ma tvrdu stolicu. Bruško neboli?

anina2326
25. sep 2022

Ahoj . U nás pomohlo zarábať vodu s ovsenym vývarom a samozrejme Kendamil a probiotiká