Trojmesačný syn pije rôzne dávky mlieka

kati_01
26. apr 2022

Ahojte baby, chcem sa spýtať ci nemáte nejaká tu istú skúsenosť. Mam 3 mesačného syna a posledne 2 týždne mi papa tak všelijako. Sme na UM. Raz vypije 130ml, potom 100ml, a niekedy 50-90ml. Co sa týka čaju alebo vody mi vypije aj 250ml denne. Chcem sa spýtať ci to je normálne, lebo švagriná mi vraví ze to je kvôli tomu lebo ide teplo. Budem rada keď mi odpoviete.

pribinak
26. apr 2022

@kati_01 to je dosť čaju na úkor mlieka. Aký je to čaj?

kati_01
autor
26. apr 2022

@pribinak feniklovy čajík

pribinak
26. apr 2022

@kati_01 aký feniklový? Odfot.

Lebo 250 ml je dosť. Ak vypije toľko čaju a naleje si bruško čajom, tak jasne že pije menej mlieka

kati_01
autor
26. apr 2022

@pribinak nemám ho tu práve ale je to značka sunar granulovy

pribinak
26. apr 2022

@kati_01 tak ten je sladeny, čítaj zloženie. Preto mu tak chuti

Ak mu chceš dávať čaj, kúp sackovy, je bežne dostať v lekárni aj v dm-ke

pribinak
26. apr 2022

Pozri koľko cukru, na 100g obsahuje až 88g cukru

nikdenikto
26. apr 2022

No on ti proste kašle na mlieko, keď sa v podstate naje zo sladkého čaju 🙈

monicka976
26. apr 2022

@kati_01 mna zaujalo ze davas caj resp.ine tekutiny ked davas UM lebo mne vzdy doktorky hovoria ze ku UM netreba tak malym detom davat ine tekutiny ze vodu ma vlastne z UM, az v lete od smädu alebo ku prikrmom, ked tak nedavala by som take mnozstvo caju lebo to mas o 1-2 krmenia hned menej.

evica17
26. apr 2022

@monicka976 mne presne to iste vravela dr, ze vodu netreba. Iba cez leto, inak s vodou zacat az pri prikrmoch. Ale svokrovci a rodicia zas stale ze nenadajaj mliekom daj cajik
@kati_01 no osobne ak uz chces davat ine tekutiny ako mlieko, odporucam sackovy caj bez cukru, nie granulovany, pripadne prevarenu cistu vodu. Ale nedavala by som nic, iba mlieko, kym nezacnes prikrmovat, potom pri prikrme dat vodu, inak mliecko.

lucia147852
26. apr 2022

nuž, jasné že neje, keď mu naplníš bruško cukrom. To akoby si dala velkačovi pred jedlom čokoládu a čudovala sa, že nechce obed. Tak malé bábätko nepotrebuje čaj a ak už veľmi chceš, tak nesladený z lekárne a nie tieto predražené somarinky nadopovane cukrom.

kati_01
autor
26. apr 2022

@evica17 no len mne lekarka vravela aby som mu dávala tekutinu. A to je to ze dnes mi vstal o 3:00 ráno a nechcel mi papať a to mi akurát o 6tej ráno vypil 50ml. A čaj som mu nedala. A takto to je až do 11tej.

pribinak
26. apr 2022

@kati_01 ponukaj mu vodu miesto čaju. Nerozumieš že keď vypije sladký čaj, tak o mlieko už nemá záujem?

nikpa
26. apr 2022

@kati_01 🙈 prosím ťa naštuduj si čo mu dávaš. Tekutina pre bábätko znamema voda!! Nie sladká žbrnda na prvých dvoch miestach glukóza a maltodextrin a potom ešte ze feniklovy extrak, veď to okolo feniklu a zdravého čaju ani neišlo. Kvôli tomu ti pije UM tak ako pije.

kati_01
autor
26. apr 2022

@pribinak Chcela som vedieť aj názory iných mamiciek, nakoľko je to prvé babo a všetci z rodiny mi hovorili aby som mu to dávala. Skúsim vaše rady 🙂

izabela181
26. apr 2022

@kati_01 inak tento konkrétny čaj je až od ukonceneho 4. mesiaca 🙈 môj maly tiež pije tieto granulovane čaje občas ale to má už 9 mesiacov, od narodenia je na UM ale keď mal 3 mesiace nedávala som nič okrem mlieka

mirka7890
26. apr 2022

@kati_01 ja davam tiež aj caj aj vodu a sme na UM ale určite zmen cajik.... a striedaj to raz vodu raz caj...

aschkimka
27. apr 2022

@kati_01 určite ho nenalievaj čajom ale vodu mi dávaj. je rozdiel keď je na um alebo má materské. Moja od 1m pije vodu a to ma už 14m. Len nenalievaj ho zbytočne, keď vieš že čo ja viem za cca 1h pôjde papať um, tak mu už vodu nedávaj, keď bude rásť, naučí sa pýtať. a moja doktorka mi rozborom krvi dokázala že aj keď mala bola na um,že je dehydrovaná, preto ta voda od malička.

lenka2710
27. apr 2022

@kati_01 toto iste mala kamoška a tiež dávala ten čaj co ty, malý jej už ani mlieko nechcel, lebo samozrejme mu viac chutil sladký čaj a na mňa sa dívala ako keby som prišla z inej planéty, keď som jej povedala, že ja varím malému klasický sackovy a ze párkrát cucne a to mu stačí 🤷‍♀️ ze také čaje dávali naše babky, že ona deťom dopraje, no tak dopraj 🤦‍♀️

mareri
1. máj 2022

ja by som nenahradzovala mliečko čajom. Mliečko je pre neho jedlo, čaj je iba pitie