Trojmesačné bábätko nechce piť mlieko

miriam108
2. máj 2017

Žienky, potrebujem radu. Mám trojmesačné bábätko a už piaty deň sa trápime pri papaní. Proste od piatku nechce piť mliečko. Od začiatku sme na Um, doteraz papala krásne. Na dva krát vypila fľašu, odgrgla si a dopila. No lenže teraz si pýta papať, dám jej odpije trošku a bojujeme. Vypľúvala mi cumel, krúti sa pri jedení. Ide ma z toho poraziť. Prosím vás stretla sa s tým niektorá z vás? Ďakujem za každú radu.

djubka
2. máj 2017

Mozno ju boli hrdielko, alebo ma nezdravie v ustach, chod s nou k lekarke, tri dni je dost, aby nebola dehydrovana

miriam108
autor
2. máj 2017

@djubka každý deň jej čistím ústočka, nezdravie určite nemá. To ma napadlo ako prvé, ale nič jej nevidno. Cumlík má v puse stále. Jedine ak to hrdielko. Stále je taká istá, smeje sa, spokojná. No nič, zajtra asi pôjdem ku doktorke, nech ju pozrie.

celasapremenim
2. máj 2017

ak takto razatne odmieta to umele mlieko, tak zrejme jej nerobi na zazivanie dobre a je potrebne skusit nejake ine, inu znacku, iny typ a riesit

momi1_1
2. máj 2017

Zúbky by to byť ešte nemali. Treba kontrolovať ústočká, či sa v nich náhodou niečo nespravilo a napadlo ma, možno by to chcelo zmeniť mliečko. U niektorých detí je bežné, že sa im chute menia a sú zas deti, ktoré pri jednom vydržia stále. Poskúšala by som aj to obmeniť

miriam108
autor
2. máj 2017

@momi1_1 Papáme Nutrilon Ar, máme reflux. Toto je už naše tretie mliečko. A to je zo všetkých najlepšie, čo jej sadlo. Už ho pijeme od šiesteho týždňa. Napríklad teraz po štyroch hodinách vypila celú fľašu 180 ml. Pili sme každé tri hodiny od 150 do 180. A nemala problém.

kacenka2803
2. máj 2017

@miriam108 ahoj mi kým sme našli správnu značku mliečna tak sme vyskúšali nejaké 4 mal s beby reflux Nutrilon katastrofa kupujeme UM v DM a super každé babo je iné nás niekedy vipije viac niekedy menej doplňuj tekutiny aby nedošlo k dehydratácii poskusaj kúp dve mliečna rozdielnich výrobcov a uvidíš ako drobček zareaguje

anjelicek26
2. máj 2017

@miriam108 nasi mali nechutenstvo pri zuboch (vysli v 4 mesiacoch), pri nedostatku zeleza, pri bolavom hrdle, ked mali v ustach zabku a vzdy asi tyzden po ockovani, ale ze fakt kazdom.

miriam108
autor
2. máj 2017

Ďakujem dievčatá, najmudrejšie bude, keď pôjdem zajtra ku doktorke, nech mi ju pozrie. Zbytočne sa stresujem, už načisto ošediviem.

djubka
3. máj 2017

Ar mlieko nemen, pomaha, aj nam ho dali , dcera mala tazky reflux, daj potom vediet ako to dopadlo

gabona1
6. máj 2017

Ahoj, ja som mala podobný problém so synom, my sme vtedy vymenili mliečko, poradila mi to detská doktorka a pomohlo. Teraz pri treťom synovi som zase mala problém, že po ukončení kojenia mi odmietal všetky umelé mliečka, ja už ani neviem či sme skúsili 4-5 rôznych, nakoniec mu zachutilo amilk bifido. No človek by neveril, aké sú tie deti špekulantské...

miriam108
autor
7. máj 2017

Žienky, tie deti sú riadny špekulanti! Ja si môžem oči vyplakať, že nechce papať a ona len vymýšľa. Už papáme normálne. Dúfam, že toto bola prvá a posledná kríza v jedení, lebo ma trafí šľak. 😝

djubka
8. máj 2017

No vidis, nakoniec je vsetko ok, zdravicko!!!